pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Vietovardžiai
Miestas ir perzonažas
Žudiko pėdsakais
Pasitelkęs Fiodoro Dostojevskio romaną „Nusikaltimas ir bausmė“ Tomas Hollandas seka garsiausio Sankt Peterburgo personažo pėdsakais Garsiausias Sankt Peterburgo gatvėmis vaikščiojęs žudikas
IT ir transportas
„Wizz Air“ iš Vilniaus skraidins į Sankt Peterburgą
Vengrijos pigių skrydžių bendrovė „Wizz Air“ nuo birželio skraidins iš Vilniaus į Sankt Peterburgą Rusijoje.
Pasaulis
Rusija
D. Medvedevas: ištikimas V. Putino bendražygis traukiasi po daugelio metų valdžioje
Dmitrijus Medvedevas, netekęs ministro pirmininko posto atsistatydinus jo vyriausybei, vieną kadenciją dirbo prezidento poste, o paskui užleido Vladimirui Putinui kelią sugrįžti į Kremlių
Pasaulis
D. Trumpas giriasi, jog padėjo užkirsti kelią teroro aktui Sankt Peterburge
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį sakė, kad „puikus ir svarbus koordinavimas“ tarp JAV ir Rusijos padėjo užkirsti kelią atakai Sankt Peterburge.
Pasaulis
Rusijos baruose lietuviams parsidavinėjančios studentės pyksta, kai jas vadina prostitutėmis
„Sumokėk 1500 rublių (21 Eur) – praleisiu su tavimi naktį“, - Sankt Peterburgo naktiniuose klubuose ir baruose siūlo jaunos studentės. Joms patinka atvykėliai iš Lietuvos, nes mandagiai elgiasi ir dar palieka arbatpinigių. Tačiau DELFI Kelionių ambasadorius Orijus Gasanovas įspėja, kad „pirkti studentę“ gali būti labai pavojinga.
Pasaulis
Pavydi sesuo, išskobusi jaunėlės sesers akis ir nukirtusi ausis kalėjime praleis 13 metų
Per pasaulį nuvilnijo pasipiktinimo banga, kai pirmą kartą šiais metais į viešumą iškilo ši itin kraupi byla: moteris, užpavydėjusi jaunėlei, septyniolikos metų amžiaus seseriai, dirbusiai modeliu, jos sėkmės, seserį nužudė ir išniekino jos kūną (sesei peiliu ji smogė 189 kartus. Teismo sprendimu pavyduolė sesė už grotų kolonijoje praleis trylika metų.
Pasaulis
Karšto vandens čiurkšlė iš trūkusio vamzdžio pražudė moterį
Sankt Peterburgo pietvakariuose pirmadienį prie daugiabučio trūkus vamzdžiui, karšto vandens čiurkšlė išdaužė buto langą ir pražudė vieną moterį, o jos sūnų sužeidė, pranešė pareigūnai.
Pasaulis
Pamatykite: Rusijoje ant šaligatvio išlėkęs 55-kis kartus baustas kelių erelis pervažiavo pėsčiuosius
Nelaimė įvyko šalia verslo centro „Nevsky Plaza” Nevsky Prospekte, Sankt Peterburge, apie vidurnaktį. Nežmonišku greičiu mieste lakstęs BMW X6 vairuotojas išlėkė ant šaligatvio ir partrenkė juo ėjusius žmones. Šaligatviu jis skrido net 120 metrų.
Pasaulis
Apsinuoginusios feministės Rusijoje protestuoja prieš karą
Sankt Peterburge šeštadienį keletas moterų surengė pacifistinę akciją šalia karinio komisariato. Dujokaukomis užsidengusios feministės, iš kurių kelios buvo apnuogintomis krūtinėmis, prie komisariato protestavo su kūdikius primenančiais ryšuliais, kuriuose buvo faršas.
Pasaulis
Sugriuvo Sankt Peterburgo universiteto pastatas, žmonės įkalinti tarp griuvėsių
Trys iš penkių Sankt Peterburgo universiteto pastato aukštų pasak liudininkų staiga griūti pradėjo šį vakarą. Dalinai sugriuvus pastatui jame buvę žmonės liko įkalinti tarp nuolaužų.
Aktualijos
Prie katastrofos slenksčio
Archajiškas požiūris neleido carinės Rusijos valdžiai išspręsti XX a. pradžioje šalį pražudžiusios ekonominės ir politinės krizės
Lietuva
K. Brazauskienė suka galvą, kur reiks kraustytis
Bene garsiausiai Lietuvos našlei Kristinai Brazauskienei valstybės vyrai išmušė stabilų pagrindą po kojomis. Konstitucinis teismas priėmė sprendimą, kuriuo remiantis, K. Brazauskienei nepriklauso renta, nes ji tuo metu, kai Algirdas Brazauskas buvo šalies prezidentu, nebuvo oficiali jo žmona.
Lietuva
Garsi politinė byla pasiekė teismą
Pirmadienį Vilniaus miesto apylinkės teismui perduota baudžiamoji byla dėl valstybės paslapties atskleidimo ir piktnaudžiavimo. Neoficialiais Delfi.lt duomenimis, joje įtarimai pateikti prezidentės patarėjai Daivai Ulbinaitei, tiriant bylą vykdytas masinis žurnalistų klausymasis.
Aktualijos
Policininkai masiškai palieka tarnybą
Per porą pastarųjų mėnesių tarnybą šalies policijoje paliko per 100 kriminalinės policijos pareigūnų.
Lietuva
N.Venckienė – bedarbė
Seimas ketvirtadienį panaikino „Drąsos kelio“ vedlės Neringos Venckienės Seimo nario mandatą, nes buvusi teisėja nuo praėjusių metų balandžio mėnesio nelanko Seimo plenarinių ir komitetų posėdžių, pranešė Delfi.lt.
Lietuva
Prezidentės kardas virš viceministrų galvų
Antrai kadencijai perrinkta prezidentė Dalia Grybauskaitė, kaip ir žadėjo, sudarė savo juodąjį sąrašą. Jame –įvairių ministerijų viceministrai. Kai kurie politikai neslepia savo pykčio ir inicijuojamus šalies vadovės pokyčius vadina šantažu. Štai Seimo pirmininkė ir nuolatinė D. Grybauskaitės oponentė Loreta Graužinienė teigė net nesvarstanti su partijos bičiuliais jų deleguotų viceministrų atšaukimo galimybės.
Pramogos
Seimo narys E.Vareikis: „Žmoną mušiau už nieką“
Priklausomybė nuo alkoholio, depresija, smurtas prieš žmoną ir bandymas nusižudyti – tai Seimo nario Egidijaus Vareikio gyvenimas, apie kurį jis pirmą kartą atvirai prabilo gyvenimo būdo laidoje „Nuo... Iki...“.
Lietuva
Seimūnai išsigando lytinio švietimo europietiškai
Seime užvirė diskusijos dėl vaikų lytinio švietimo. Lietuvos politikai nutarė kreiptis į Europos Parlamentą (EP) ir paragino atmesti portugalės Editos Estrelos Rezoliucijos projektą dėl seksualinės bei reprodukcinės sveikatos ir teisių. Skandalistas seimūnas Petras Gražulis išsigando, kad tokia nauja nuostata „įteisins“ kūdikių masturbaciją ir įpareigos tėvus kalbėti su devynmečiais apie kontracepciją.
Anglijoje
Lietuvos ambasadoje Londone norinčiųjų balsuoti netrūko
Sekmadienį atvykusių balsuoti į Lietuvos ambasadą Londone rinkėjų nepasirodė mažai. Jau nuo vidurdienio dalis rinkėjų netilpo į gan mažą ambasados laukiamojo salę ir turėjo rikiuotis į kelių dešimčių žmonių eilę lauke. Iš anksto neužsiregistravusiems rinkėjams eilėje teko laukti apie pusvalandį, o anksčiau pareiškę norą balsuoti ambasadoje, tą galėjo padaryti daug greičiau.
Pramogos
Daug prieštaringų ir keli neblogi
Protesto banga į Seimą neša daug prieštaringų asmenybių ir kelis žurnalistus bei profesorius. Kas juos vienija?
ŽYMA
SANKT PETERBURGAS