ketvirtadienis, rugpjūčio 6 d.
Pasaulis
Milžiniškas asteroidas praskries labai arti žemės
Antradienį vakare pro Žemę arčiau nei bet kada praskries milžiniškas asteroidas, didžiausias iš visų, užfiksuotų greta mūsų planetos.
Pasaulis
Į Žemę nukrito didžiulė kosminė stotis
Pirmadienio naktį į Žemės atmosferą įskriejo nekontroliuojama didžiulė Kinijos kosminė stotis, planetos paviršių pasiekė įvairaus dydžio jos nuolaužos.
The Economist
Santuokos našta
Kaip vedybos pagal šariatą gali pakenkti Vakaruose gyvenančioms moterims
IQ Tema
Diagnozė – informacijos amžiaus mama
Tūkstantmečio kartos vaikai su siaubu prisimena mamų ir tėčių amžių, pastariesiems susituokus ar susilaukus pirmagimių. Prieš 20–30 metų buvo normalu ištekėti ar vesti iki 25-erių, šiandien net X kartos mamos to nesitiki iš savo vaikų – Y kartos atstovų.
IQ Tema
Y karta naikina...
Straipsnių antraštės „Millennials are killing...“ („Y karta žudo...“) jau įkvėpė daugybę ironiškų interneto vartotojų pokštų. Žiniasklaida dažniausiai šiuos 18–37 metų žmones kaltina išnaikinsiant beveik viską – nuo vyno kamščių iki pačios amerikietiškosios svajonės.
Aktualijos
Vokietija leis tuoktis tos pačios lyties asmenims
Vokietijos parlamentas balsavo už įstatymo pakeitimus, leisiančius tuoktis homoseksualioms poroms. Parlamento žemųjų rūmų – Bundestago – deputatai šį įstatymą priėmė 393 balsais prieš 226, keturi susilaikė.
Pramogos
Pro žemę praskries didžiulis asteroidas
Balandžio 19-ąją nedideliu atstumu nuo žemės praskries milžiniškas asteroidas, tačiau jokios žalos mūsų planetai jis neturėtų padaryti.
Pramogos
Kvailų klausimų nebūna, arba...
...kokiu greičiu turėtų suktis Žemė, kad žmonės išsilakstytų į kosmosą?
Pasaulis
Mokslininkų atradimas – kelias į „žemišką“ gyvybę kitose planetose
Mokslininkai atrado septynias maždaug Žemės dydžio planetas, kurios sukasi aplink vieną nedidelę žvaigždę. Tai gali reikšti, kad egzistuoja nežemiška gyvybė už Saulės sistemos ribų.
Gyvenimas
O jeigu Žemė nustotų suktis?
Tikriausiai daug kam yra kilusi mintis – kas gi atsitiktų, jei Žemė nustotų suktis. Šiuolaikiniai geologinių reiškinių modeliavimo įrankiai leidžia atsakyti į tokį artimiausiu metu itin mažai tikėtiną, tačiau smalsumą žadinantį klausimą.
Gyvenimas
Žemės link skrieja milžiniškas asteroidas
Jeigu nepavyks pakeisti asteroido skriejimo trajektorijos, 2032 metais Žemė susidurs su futbolo aikštės dydžio asteroidu.
Lietuva
Referendumas sumušė tik vieną – neaktyvumo – rekordą
Kaip ir buvo prognozuota, referendumas dėl draudimo žemę parduoti užsieniečiams neįvyko. Lietuvos gyventojai, kaip anksčiau rašė „Tiesa“, pasyviai dalyvavę išankstiniame balsavime, prie balsadėžių neskubėjo ir balsavimo dieną. Pranešta, kad tai buvo rekordiškai mažo aktyvumo referendumas, kuriame dalyvavo mažiau nei 15 proc. arba 268 tūkst. 920 balso teisę turinčių žmonių.
ŽYMA
SANTUOKOS