šeštadienis, spalio 24 d.
Lietuva
Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra
Lietuvoje nacionaliniu mastu skelbiama hidrologinė sausra, penktadienį pranešė Hidrometeorologijos tarnyba. Anot tarnybos, vandens lygis daugiau kaip pusėje vandens matavimo stočių pasiekė
Aktualijos
Tyrimas: be tinkamos kovos prieš klimato atšilimą Vidurio Europos laukia ilgalaikės sausros
Mokslininkai tvirtina, kad porą metų iš eilės pasikartojančių vasarinių sausrų Vidurio Europoje per artimiausią šimtmetį padaugės 7 kartus, o tyrime
Lietuva
Meteorologai: Lietuvai gresia sausra
Lietuva prasidėjus kritulių stygiui artėja meteorologinės sausros link, praneša Hidrometeorologijos tarnyba. Pasak meteorologų, mažiausiai kritulių balandį sulaukė pietvakarinė Lietuvos dalis –
Aktualijos
Sausros nualintoje Romoje ribojamas vandens tiekimas
Visi keliai veda į Romą. Vis dėl to vanduo šią vasarą jos nepasiekia net Antikos imperijos laikus menančiais vandentiekio vamzdžiais.
Pramogos
Populiariausiose kavinėse JK – ledas užkrėstas fekalijų bakterijomis
Jei skaitydami šią žinutę geriate kavą – galbūt norėtumėte trumpam ją padėti į šalį.
Pramogos
„Sainsbury’s” atšaukė pavojinga bakterija užkrėstus produktus
Vienas didžiausių Jungtinės Karalystės parduotuvių tinklų „Sainsbury’s” atšaukė užterštus maisto produktus po to, kai paaiškėjo, kad juose rasta gyvybei pavojinga listerios bakterija.
Gyvenimas
Dvi iš trijų vištų JK parduotuvėse – užkrėstos
Naujausios tyrimo duomenimis, du trečdaliai Jungtinėje Karalystėje (JK) parduodamų žalių vištų yra užkrėsti pavojinga E.coli bakterija.
Sveikata
Bakterija, sauganti ir nuo senėjimo
Organizmo imuninės sistemos pagrindinė funkcija yra „išvalyti“ organizmą nuo antigenų – iš išorės patekusių ar viduje atsiradusių medžiagų, sukeliančių organizmo reakciją. Tačiau tai tampa neįmanoma, kai imunitetas nusilpęs. Didžiausias organizmo imuninis organas – plonasis žarnynas. Jame yra net 60 proc. organizmo imuninių ląstelių, todėl būtent jis atsakingas už mūsų apsaugą nuo įvairių infekcijų, vėžinių, autoimuninių ar alerginių susirgimų.
Pramogos
Prekybos centruose parduodamoje kiaulienoje rasta pavojinga bakterija
Mokslininkai pareikalavo griežtesnės iš Europos Sąjungos atvežamos kiaulienos kontrolės po to, kai pavojinga MRSA bakterija buvo rasta kiaulienoje, kurią pardavinėjo du didieji prekybos centrai.
Pramogos
Pietų Jorkšyre – užterštas vanduo
Tūkstančiai pietų Jorkšyro gyventojų įspėti nevartoti vandens iš krano po to, kai jame buvo rasta daug bakterijų.
Gyvenimas
Anglijos namuose - mirtina audinius „ėdanti” bakterija
Milijonai Jungtinės Karalystės gyventojų patys to nežinodami savo namais gali dalintis su itin pavojinga bakterija. Teigiama, kad metų metais nepastebima „USA300” bakterija sukelia mirtinas ligas ir netgi „maitinasi” žmogaus audiniais.
ŽYMA
SAUSRA