ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
IQ Tema
Kodėl mokslas negali tiksliai prognozuoti stichinių nelaimių?
Technologijų amžiuje kiekvieną nesuvaldytą riziką vis dažniau vertiname kaip nekompetenciją, tačiau žemė dreba be įspėjimo. Vis dėlto mokslas ir verslas į ateitį žvelgia optimistiškai.
Pasaulis
Italija kratosi jūroje išgelbėtų migrantų
Italija ketina nebeįsileisti į savo uostus pagalbos organizacijų laivų, kuriuose atplukdomi Viduržemio jūroje išgelbėti pabėgėliai.
Pasaulis
Viduržemio jūroje vėl šimtai skenduolių
Viduržemio jūroje, netoli Libijos krantų, nuskendo dvi valtys, kuriomis plaukė šimtai imigrantų. Pirminiais pranešimais, nuskendo 11 žmonių, dar virš daugiau nei pusantro šimto laikomi dingusiais.
Pasaulis
Pagrobtas lėktuvas su keleiviais
Penktadienį pranešta apie pagrobtą Libijos keleivinį lėktuvą, kuriuo skrido per šimtą keleivių. Orlaivis nukreiptas į Maltą, šioje saloje jis nutupdytas.
Pasaulis
Europa sieks išsiųsti imigrantus namo
Spręsdami pabėgėlių krizę Europos politikai sutarė, kad kuo greičiau reikia pasirašyti susitarimus su trečiojo pasaulio šalimis, kad šios priimtų savo piliečius, kurie neturi teisės pasilikti senąjame žemyne.
Pasaulis
Pabėgėlių krizė: deportacijos ir kova su žmonių kontrabanda
Įspūdingi į Europą plūstančių emigrantų srautai pagaliau išjudino Europos Sąjungos (ES) politikus. Jie pasiryžo kovoti su žmonių kontrabanda užsiimančiais nusikaltėliais, kurie kiekvieną dieną prie Europos krantų atplukdo tūkstančius žmonių. Į kovą ES pakilo ir su ekonominiais emigrantais, kurie atvyksta kaip karo pabėgėliai ir prašosi prieglobsčio.
ŽYMA
SEISMOLOGIJA