trečiadienis, sausio 20 d.
Komentarai
Valstybinis bankas
Dideli norai, mažos galimybės
Nesunku surasti bent keletą priežasčių, kodėl Lietuvoje vis keliama idėja kurti valstybinį komercinį banką ir kodėl tam pritaria ne tik apie finansų sektorių ypatingų žinių neturinti gyventojų dauguma, bet ir dalis politikų, įskaitant prezidentą Gitaną Nausėdą, bei verslininkų.
Aktualijos
Paskola būstui: svarbu ne tik palūkanų norma
Daugelis mano, kad paskolos palūkanų norma – svarbiausias tokios paskolos kokybės rodiklis. Žmonės lygina savo paskolos palūkanų normą su jų draugų ir pažįstamų paskolų palūkanų normomis, ieško banko su „žemiausia palūkanų norma“, teiraujasi, su kokia palūkanų norma įvairūs bankai teikia paskolas ir pan.
Aktualijos
Pagal ką vertinamas užsienietis, norintis paskolos būstui JK?
Nekilnojamojo turto Didžiojoje Britanijoje pirkimas – patraukli investicija kiekvienam čia gyvenančiam. Tam įtakos turi nuomos kainos, Britanijos ekonomikos stabilumas, nuolatinis nekilnojamojo turto kainų augimas ir pasiūlymų ribotumas. Nekilnojamojo turto Britanijoje turėjimas gerokai pakelia jūsų statusą kreditorių ir valstybinių organų akyse. Tačiau gauti hipoteką Britanijoje užsieniečiui nelengva.
Aktualijos
Galvojate apie savo būstą JK? Klausimai ir atsakymai
Anksčiau ar vėliau beveik kiekvienas susimąsto apie nuosavo nekilnojamojo turto pirkimą Didžiojoje Britanijoje. Kokį indėlį būtina surinkti? Kiek pinigų galima pasiskolinti iš banko? Kiek laiko būtina gyventi Didžiojoje Britanijoje pirkimo momentu? Į kokias pajamas bankas atkreipia dėmesį?
Aktualijos
Namas ne sau, o nuomai. Kaip tokį įsigyti JK?
Savo praeituose straipsniuose mes pasakojome apie būsto kreditavimo (paskolų) kriterijus perkant nekilnojamąjį turtą nuosavam pragyvenimui (Residential). Šiandien mes norime aptarti kitą nekilnojamojo turto pirkimo variantą – pirkimo, norint išnuomoti (Buy-to-let).
Aktualijos
Kaip išpirkti municipalinį būstą pagal „Right to Buy“ schemą
Tie, kas gyvena municipaliniame būste (council house), turbūt girdėjo apie galimybę per tam tikrą laiko tarpą išpirkti jį lengvatine kaina.
Aktualijos
Kai būstą padeda įsigyti valstybė: kaip ir kiek?
Tradiciškai aukštos nekilnojamojo turto kainos Didžiojoje Britanijoje bet kam gali sukelti depresiją. Tai paaiškina, kodėl potencialūs pirkėjai taip domisi įvairiomis valstybinėmis nekilnojamojo turto pirkimo programomis. Šiandien aš papasakosiu apie vieną iš jų – „Help To Buy“.
Aktualijos
Paskola būstui: aktualiausi paskaičiavimai (pavyzdžiai)
Koks įkainojimo procentas? Dažniausiai klientai pradeda pokalbį šiuo klausimu. Išsamiai atsakyti į tokį klausimą yra sunku, nes procentinis skaičius neatspindi vieno ar kito pasiūlymo naudos.
Aktualijos
Būstas JK: kaip suteikiama paskola
Jei jūs rimtai galvojote apie nekilnojamojo turto pirkimą, tai yra svarbu žinoti, ko jūs galite tikėtis. Namo, kurį jūs galėtumėte nupirkti, kaina yra nustatoma iš dviejų dalių – jūsų depozitas ir būsto paskola (mortgage).
Aktualijos
Nekilnojamojo turto įsigijimas – žingsnis po žingsnio. Kas yra „Leasehold“?
Praėjusiame straipsnyje aš pasakojau apie nuosavybės valdos formą – „Freehold“. Kitas paplitęs gyvenamojo nekilnojamojo turto valdos būdas, su kuriuo pirkimo metu jūs galite susidurti, vadinamas „Leasehold“.
ŽYMA
SEKUNDĖ