antradienis, sausio 19 d.
The Economist
EUROPA SENSTA
Seni, turtingi, nevieningi
Visos turtingos šalys sensta. Bet demografinė padėtis gali sudraskyti Europą.
IQ Tema
Būti ir jaustis reikalingiems
Senstanti visuomenė neturėtų būti vertinama kaip prakeiksmas. Tačiau ir iki palaimingos pabaigos dar yra ką nuveikti.
IQ Tema
Ambicingas amžius: kaip padidinti lietuvio gyvenimo trukmę?
Šiandien gimę vaikai gyvens ilgiau nei jų tėvai ar seneliai. Tai lems 3D spausdintuvai, imunorobotukai ir dirbtinis intelektas.
Gyvenimas
Brandus amžius meilei – ne riba!
Apie garbaus amžiaus žmonių seksą kalbėti nepriimtina. Jaunimas mano, kad šis užsiėmimas priklauso tik jiems. Tokią nuomonę skatina reklamos ir filmai. Amerikiečių aktorė Linda Kelsey paneigia tokią nuostatą.
Aktualijos
Garbaus amžiaus vyras užmušė savo 84-rių žmoną „iš pasigailėjimo”
84-erių metų amžiaus Lawrence Franks iš Frances gatvės Gatley, Stockporte smogė savo sergančiai žmonai per galvą metaliniu strypu, o tada paskambino greitosios pagalbos telefonu 999 ir pranešė pagalbos tarnyboms ją nužudęs.
Lietuva
Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas
Lietuvos bankas perspėja, jog Lietuvoje plinta naujas sukčiavimo būdas, prekiaujant rizikingomis finansinėmis priemonėmis.
IQ Tema
Vienas su savo senatve
Nematytos šalys, neskaitytos knygos, nelankyti draugai ar gyvenimas pro namų langą ir televizoriaus ekraną? Apie laiką, kai tušti namai nebedžiugina kaip užuovėja po varginančios darbo dienos.
Lietuva
Lietuvos bankas paskelbė 2018-ųjų prognozes
Lietuvos bankas nekeičia ūkio raidos prognozių: numatoma, kad šiais metais Lietuvos ekonomika augs 3,6, kitąmet – 2,8 proc. O šių metų infliacijos prognozė padidinama iki 3,7, kitų metų – iki 2,6 proc. Lietuvos bankas toliau gerina nedarbo lygio prognozes: šiais metais nedarbo lygis turėtų mažėti iki 7,1, o kitais – iki 6,8 proc.
The Economist
Kad išeiti būtų lengviau
Medikai pamažu ima suprasti, kad galima geriau pasirūpinti nepagydomais ligoniais
Lietuva
Nuo liepos 1 d. Lietuvos bankai nebeišduos būsto paskolų dirbantiems JK? (Swedbank komentaras)
Daugelis užsienyje gyvenančių ir dirbančių lietuvių turi paprastą planą: užsidirbti užsienyje, o tuomet, pasiėmus būsto paskolą, Lietuvoje įsigyti išsvajotą būstą. Nesvarbu ar vėliau į naujus namus grįžtama gyventi, ar tiesiog investuojama ir toliau liekama gyventi užsienyje, nes jau nuo šių metų liepos 1 d. šis planas taps sunkiai įgyvendinamas.
Komentarai
Uždirbate 600 eurų? Džiaukitės – esate „turčius“
Kiek daugiau nei 600 eurų yra vidutinė alga Lietuvoje, atskaičius mokesčius. Dirbantys žmonės, turintys mažų vaikų ir finansinių įsipareigojimų, su tokia alga, regis, jaučiasi panašiai kaip pensininkai, kurie už 30–40 metų darbo gauna 266 eurus pensijos – tokia pernai buvo vidutinė senatvės pensija Lietuvoje.
Aktualijos
Visaverčio gyvenimo sąlyga
Užsienio šalyse mokymasis visą gyvenimą yra įsitvirtinusi ir savaime suprantama idėja, tačiau Lietuvoje dar reikalingi postūmiai. Visgi pasiryžusieji išmėginti įvairius nuolatinio mokymosi būdus tikina atradę nepalyginamai geresnę gyvenimo kokybę ir pranokę patys save.
Komentarai
Komentarai
Senatvės stigma jaunystės kultūroje
Kaip mes suvokiame senatvę? Kas mums yra senas žmogus? Ar amžius – mūsų pranašumas? Ar yda? Ar kuo nors reikšmingas faktas?
Lietuva
Būsto kainos: prognozuojamas pigimas
Planuojantys Lietuvoje įsigyti būstą, gali neskubėti. Prognozuojama, kad artimiausiu metu nekilnojamojo turto kainos neaugs. Tokias prognozes šią savaitę pateikė Lietuvos bankas, kurio ekspertų teigimu, didelė naujos statybos butų pasiūla lėmė aktyvią konkurenciją rinkoje, o ši sustabdė kainų augimą.
Lietuva
Didžiųjų bankų apetitas ir toliau auga
Pagrindiniai šalies komerciniai bankai pranešė, kad nuo šių metų birželio pirmosios pamokestins pinigų išgryninimą. Tai sukėlė ne tik gyventojų, bet ir politikų pasipiktinimą. Kalbėdamas su žurnalistais premjeras Algirdas Butkevičius pyktelėjo ir pareikė, kad Lietuvos centrinis bankas jau seniai turėjo uždėti apynasrį ir pažaboti jų apetitą.
Lietuva
Lietuvos bankas blokavo rusų banko atėjimą
Lietuvos bankas ketvirtadienį per valdybos posėdį neišdavė Rusijos bankui leidimo Lietuvoje steigti atstovybę, rašė Delfi.lt.
Lietuva
\"Snore\" pinigus prardusi pensininkė į teismą tempia Lietuvos banką
63 metų klaipėdietė Vida Maja Moisenko, dabar jau bankrutuojančiame banke „Snoras“ įsigijusi vadinamuosius indėlio sertifikatus, kaltina Lietuvos banką tinkamai neprižiūrėjus komercinio banko veiklos, o „Snorą“ – melagingos informacijos pateikimu klientams. Savo teises ginti pasiryžusi pensininkė kreipėsi į teismą, rašė Delfi.lt.
ŽYMA
SENATVĖ