trečiadienis, sausio 20 d.
Aktualijos
Senjorai
Lietuva nėra tinkamai pasiruošusi visuomenės senėjimui
Lietuvos visuomenei senstant dukart greičiau nei Europos Sąjungos (ES) vidurkis, šalis turi pasiruošti pokyčiams paslaugų ir darbo rinkose bei užtikrinti geresnius gyvenimo standartus, teigia Vyriausybės strateginės analizės centras (STRATA).
IQ Tema
Finansinės technologijos
L. Moyle: „Vyresnės kartos lojalumą bankai galėtų išnaudoti diegdami fintecho sprendimus“
Augantis finansinių technologijų verslas turėtų liautis ignoruoti vyresnius vartotojus, mano fintecho ekspertė Lisa Moyle. Senjorus į šį sektorių įtraukti siekianti Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos „FinTech Inn“ pranešėja IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui sakė, kad jų turimas turtas galiausiai turėtų atvilioti ir jiems pritaikytas technologijas.
IQ Tema
Alternatyva vos galą su galu suduriantiems pensinio amžiaus žmonėms
Vienas populiariausių trumpalaikės būsto nuomos platformos „Airbnb“ pasiūlymų priklauso į septintą dešimtį įkopusiai amerikietei Kitty Mrache.
Vietovardžiai
Laimingos senatvės adresas – kempingas Ispanijoje
Mursijos regione, prie Mar Menoro lagūnos jau du dešimtmečius veikiančiame kempinge „La Manga“ knibžda vyresnės kartos atstovų iš visos Europos. Jie mėgaujasi saule apsistoję karavanuose, kemperiuose ir nameliuose su ratais. Laima Druknerytė klausosi gyvenimo džiaugsmu ir išmintimi persmelktų istorijų.
IQ Tema
Vienas su savo senatve
Nematytos šalys, neskaitytos knygos, nelankyti draugai ar gyvenimas pro namų langą ir televizoriaus ekraną? Apie laiką, kai tušti namai nebedžiugina kaip užuovėja po varginančios darbo dienos.
Pramogos
Theresos May reitingai pasiekė rekordines žemumas
Penktadienį paviešinti nacionalinės apklausos rezultatai atskleidė, kad Jungtinės Karalystės (JK) premjerės Theresos May reitingai šiuo metu yra žemiausi iki šiol, ir tik trečdalis visuomenės yra patenkinti premjerės valdymu.
Verslas
Darbuotojų trūkumas gali pakišti koją ekonomikos augimui
Lietuvoje mažėja nedarbas, bet ryškėja nauja problema – šalyje vis labiau trūksta darbuotojų. Susidariusi situacija gali apriboti šalies ekonomikos augimą.
Aktualijos
Netikėtas „Brexit“ rezultatas – į Jungtinę Karalystę gali grįžti šimtai tūkstančių pensininkų
Jei derybos tarp Europos sąjungos ir Didžiosios Britanijos nenusisektų, užsienio šalyse gyvenantys britų pensininkai gali patraukti namo. Tai lemtų beveik dvigubai išaugusias išlaidas sveikatos apsaugai, sakoma trečiadienį paskelbtose nepriklausomo tyrimo išvadose.
Pramogos
Nutekėję dokumentai atskleidė tikruosius rinkiminius planus
Įsibėgėjant riniminei kampanijai Jungtinėje Karalystėje (JK), ketvirtadienį ryte pasirodė į žurnalistų rankas nutekėjusio darbo partijos rinkiminių pažadų juodraštis, kuris oficialiai turi būti patvirtintas tik vėliau šią savaitę.
Pramogos
Išankstiniai rinkimai: darbo partija planuoja sujaukti „Brexit” planus
Darbo partija pareiškė, kad laimėjus išankstinius 2017-ųjų rinkimus sujauktų Theresos May „Brexit” planus ir nieko nelaukdami garantuotų Europos Sąjungos (ES) piliečių teises šalyje.
Aktualijos
Tolerancijos galima išmokti
Išsamus jaunimo, senjorų ir emigrantų nuomonės tyrimas atskleidė, kurios žmonių grupės yra nepakančiausios ir kaip keičiasi jų požiūris.
Aktualijos
Visaverčio gyvenimo sąlyga
Užsienio šalyse mokymasis visą gyvenimą yra įsitvirtinusi ir savaime suprantama idėja, tačiau Lietuvoje dar reikalingi postūmiai. Visgi pasiryžusieji išmėginti įvairius nuolatinio mokymosi būdus tikina atradę nepalyginamai geresnę gyvenimo kokybę ir pranokę patys save.
Lietuva
Darbiečių dainos parodija užkariavo „Facebook“
Darbo partijos Raseinių skyrius nusprendė padrąsinti save ir kandidatą Darių Ulicką sukurdami reklaminį muzikinį numerį.
Lietuva
V. Gapšį prislėgė sunkūs įtarimai. Jis paliko Seimą
Darbo partijos posėdyje pirmadienio vakarą jos narys Vytautas Gapšys paskelbė atsisakantis Seimo nario mandato. Darbiečio pavardė jau kurį laiką figūruoja prekybos poveikiu byloje. Jį specialios tarnybos apklausė dėl galimų korupcijos ryšių su „MG Baltic“ koncernu.
Lietuva
Žinutė “Facebook” sukėlė audrą politikoje
Ukrainoje didvyre laikoma lakūnė ir Aukščiausiosios Rados narė Nadija Savčenko šią savaitę viešėjo Lietuvoje. Ir po šio vizito įsiplieskė netikėtas skandalas. Jį sukėlė „Darbo partijos“ narys Vidas Pocius, kuris po minėto susitikimo pareiškė daug skirtingų reakcijų sulaukusią savo nuomonę.
Lietuva
Pirmadienio rūpesčiai: pareigūnai atliko kratas Seime
Pirmadienis Seime prasidėjo nemalonumais Darbo partijos nariui Vytautui Gapšiui. Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ryte atliko kratas seimo nario darbo vietoje ir namuose, pranešė naujienų portalas delfi.lt.
Pramogos
Pirmoji oficiali J. Corbyno kalba: „grąžinkime gerumą atgal į politiką”
Antradienį įvyko pirmoji oficiali Jungtinės Karalystės (JK) Darbo partijos (angl. Labour party) lyderio Jeremy'io Corbyno kalba, kurios metu politikas prižadėjo iš šaknų pakeisti dabartinę politiką bei pabrėžė, kad šiuo metu politikoje labiausiai trūksta gerumo bei tarpusavio supratimo.
Lietuva
Mirė politiko V. Uspaskicho mama
Politikas Viktoras Uspaskichas turi ir vėl ruoštis kelionei į Rusiją. Tik šį kartą kelionės tikslas – skaudi netektis. Mirė “Darbo partijos” lyderio mama Zinaida Uspaskich, kuriai buvo 84-eri. Moteris gyveno Urdomoje, Archangelsko srityje, tremtinių miestelyje.
Lietuva
Likviduojama dar viena kredito unija
Šiandien sustabdyta dar vienos kredito unijos veikla. Lietuvos banko valdyba uždraudė tolimesnę veiklą vykdyti „Švyturio taupomajai kasai“ Klaipėdoje. Pranešama, kad bus inicijuojamas bankrotas. Pareigūnų tvirtinimu, šios unijos likimas tampriai susijęs su šiuo metu likviduojama „Nacionaline kredito unija“.
ŽYMA
SENJORAI