ketvirtadienis, liepos 9 d.
Gyvenimas
Perspėjimas tėvams: žaisluose esančios baterijos gali pražudyti
Prieš didžiąsias metų šventes internete pasirodo vis daugiau informacijos apie žaisluose naudojamų baterijų sukeliamus pavojus. Mažos, tabletės formos ir dydžio baterijos, jas prarijus, taip pat gali tapti mirties priežastimi.
Lietuva
Beveik 60 metų lėlė „Barbie“ neužleidžia lyderės pozicijų
Bene garsiausia žmonijos istorijoje lėlė „Barbie“ pavasarį švęs 60 metų jubiliejų. Nepaisant modernaus technologijų amžiaus, „Barbie“ jau šešis dešimtmečius neužleidžia lyderės pozicijų ir išlieka vienu perkamiausių žaislų pasaulyje. Šią lėlę geidžia po eglute rasti šių laikų vaikai, o garsiausi pasaulio dizaineriai jai kuria prabangiausius apdarus. Prie „Dior“, „Givenchy“, „Armani“, „Lagerfield“, „Versace“ prisijungia ir Lietuvos madų kūrėjai – garsiausi mūsų šalies dizaineriai taip pat priėmė „Barbie“ iššūkį ir jau kuria jai sukneles, kurias pristatys kitų metų pradžioje.
Aktualijos
Srebrenica, arba Kaip sustabdyti genocidą
1995-ųjų pavasarį Jungtinių Tautų (JT) Apsaugos pajėgų Bosnijoje vadas generolas Rupertas Smithas perspėjo, kad Bosnijos serbai netrukus mėgins atsiimti zonas, anksčiau JT paskelbtas saugiomis. Nedaugelis tai įvertino rimtai.
Pramogos
TOP 10 žaislų, kurių per Kalėdas laukia jūsų vaikai
Kalėdinės dovanos vaikams – tai kažkas, apie ką jau tikrai galvoja ne tik tėvai, seneliai, bet taip pat krikštatėviai, dėdės ir tetos. Nors šiandien žaislų pasiūla išties yra didžiulė, labai dažnai pritrūkstame idėjų ir minčių, ką padovanoti mažiesiems ir kaip juos nustebinti.
Gyvenimas
Žaisliniai šautuvai kelia pavojų jūsų vaikams
Jungtinės Karalystės (JK) medikai įspėja apie naujus NERF žaislinius ginklus, kuriuos labai mėgsta maži berniukai. Jie kelia didelį pavojų vaikų sveikatai, galimas netgi apakimas.
Vietovardžiai
Lyg gurkšnis rakijos
Saulėtą pavasario rytą prasideda įprastas nemokamas turas po Serbijos sostinę. Linksmai nusiteikęs gidas iš kuprinės išima butelį slyvinės medaus rãkijos ir čia pat papilsto būriui klegančių turistų. „Žìveli!“ – sušunka belgradietis Željko. Virginija Pupeikytė-Dzhumerova pagalvoja, kad laukia kuriozų ir netikėtumų pilna ekskursija.
Pramogos
Pasaulį drebina žaislai su lytiniais organais
Pasaulyje žaibiškai plinta informacija apie vaikams skirtus žaislinius gyvūnus su detaliai vaizduojamais žmonių lytiniais organais.
Gyvenimas
Kibernetiniai nusikaltėliai nusitaikė į išmaniuosius žaislus
Naujausios technologijos užkariauja žaislų lentynas: balsu valdomi robotai, žaislai, kurie turi gebėjimą mokytis naujų komandų ir daugybė produktų, turinčių specialias mobilias programėles, perkeliančias pramogas į virtualų pasaulį. Antivirusinių sprendimų „eScan“ kūrėjai atkreipia dėmesį, kad išmanieji žaislai, kuriuos dovanojame savo vaikams, gali mus šnipinėti, o programėlės – kviesti pasinerti į virtualias, bet ne visada saugias pramogas.
Pramogos
Vaikų žaisluose slypi pavojus sveikatai
Kiekvieni tėvai savo atžaloms nori suteikti viską kas geriausia. Neretai tai pasireiškia dideliu žaislų kiekiu. Ekspertai teigia, kad pastaraisiais metais vis daugiau į rinką išleidžiamų žaislų neatitinka leidžiamų standartų. Tad prieš rinkdami ir dar vieną žaislą, tėveliai turėtų atidžiai peržiūrėti medžiagas, iš kurių žaislas buvo pagamintas
ŽYMA
SERBAI