ketvirtadienis, rugsėjo 24 d.
Lietuva
Lenkija atvėrė sienas lietuviams
Lietuva ir Lenkija penktadienį viena kitai vėl atvėrė sienas, kurios kovo viduryje buvo uždarytos siekiant suvaldyti koronaviruso pandemiją. Pažymėdami vidaus sienų
Pasaulis
Suomija neskuba atverti sienų Baltijos šalių piliečiams
Suomija neskuba prisijungti prie penktadienį įsigaliojusio Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimo po dviejų mėnesių pertraukos atverti Baltijos šalių vidaus sienas. Suomija
Pasaulis
Virusas
Rusija uždarė sieną
Rusijos premjeras Michailas Mišustinas pasirašė įsaką ir uždarė Rusijos sieną Tolimuosiuose Rytuose.
Lietuva
Didžiulis kvaišalų sulaikymas Lietuvos Lenkijos pasienyje: iš Nyderlandų važiavusiame vilkike muitininkai rado hašišo, kokaino ir „ekstazi“ krovinį
Lietuvos – Lenkijos pasienyje muitinės pareigūnai sulaikė stambią narkotikų kontrabandos siuntą.
Anglijoje
Planas įtikino nevisus: Šiaurės Airija kritikuoja naują Johnsono „Brexit“ planą
Šiaurės Airijos verslo lyderiai ketvirtadienį sukritikavo britų ministro pirmininko Boriso Johnsono pateiktą naują „Brexit“ planą ir pavadindami jį brangiu bei nepraktišku.
Pasaulis
Trumpas nuo imigrantų gintis norėjo prie sienos su Meksika iškasant griovį su gyvatėmis ir krokodilais
JAV prezidentas Donaldas Trumpas per 2016-ųjų rinkimų kampaniją skelbė, kad tarp Jungtinių Valstijų ir Meksikos pastatyta siena išspręstų daug nelegalios imigracijos problemų. Jis netgi daugelį kartų pakartojo, jog Meksika už šią sieną sumokės.
The Economist
Emigracija
Vyriausiasis rangovas: ar teismai leis Donaldui Trumpui pastatyti žadėtą sieną?
Net jei prezidentui būtų leista tai padaryti, pasienio aptvėrimas neišspręs pasienio problemų
Pasaulis
Metinė D. Trumpo kalba: kito susitikimo su Kim Jong-unu aplinkybės, pažadas įveikti ŽIV ir baigti konfliktus
JAV prezidentas Donaldas Trumpas antradienį savo metiniame pranešime paragino amerikiečius susivienyti ir pareiškė norą po dvejų metų susiskaldymo tapti abiejų partijų palaikomu šalies lyderiu.
Anglijoje
Perspėjo britus: turėsite „kietą“ sieną
Tarp Airijos ir Šiaurės Airijos atsiras reali siena, jei Didžioji Britanija nepritars „Brexit“ susitarimui su Europos Sąjunga, antradienį perspėjo Briuselis.
Sveikata
Populiarus prieskonis padės atsikratyti kūno svorio pertekliaus
Žiemą, kai lauke šalta ir mums trūksta saulės šviesos, pajuntame stipresnį potraukį saldumynams, dažniau užsimanome kepinių su aromatingais prieskoniais. Vienas toks prieskonis gali mus ne tik sušildyti, pataisyti nuotaiką, bet ir padėti išsaugoti dailią figūrą.
Aktualijos
D. Trumpas apie sieną su Meksika: ji privalo būti permatoma
Anksčiau užsiminęs, kad jo planuojama sienoje su Meksika turėtų būti integruoti saulės elementai,  JAV prezidentas Donaldas Trumpas pateikė išsamesnių komentarų apie šią idėją.
Aktualijos
D.Trumpas siūlo sieną su Meksika padengti saulės baterijomis
JAV prezidentas Donaldas Trumpas su šalininkais pasidalijo savo nauja idėja: saulės baterijomis padengti sieną, kurią žadama statyti pasienyje su Meksika, o už pagamintą energiją gautomis lėšomis apmokėti statybos išlaidas.
Sveikata
Cinamonas mažina potraukį saldumynams ir miltiniams patiekalams
Cinamonas – iš Ceilono kilusio lauramedinių (Lauraceae) šeimos tikrojo cinamono medžio nulupta, išdžiovinta šakų vidinė žievė. Šia vidine žieve keliauja maistingos medžiagos nuo šaknų iki lapų, ir būtent šioje žievėje susikaupusios aromatingo eterio ląstelės. Cinamono tėvynė – Ceilonas, Šri Lanka bei Pietvakarių Indija (Keralos regionas). Pastarojoje auga didžiausios jo plantacijos. Ceiloninis cinamonas taip pat prigijęs Seišelių salose bei Madagaskare. Medžių ar krūmų šakos yra nukertamos ir nuo jų atsargiai nuskutamas nelygus išorinis paviršius.
ŽYMA
SIENA