antradienis, spalio 20 d.
Pasaulio lietuviai
Sigitas Tamkevičius - tvirtai Dievo rankos besilaikantis Kardinolas
Žodis ingresas nėra dažnai vartojamas nei spaudoje, nei buityje. Tai didelė bažnytinė iškilmė, kai perskaitoma popiežiaus bulė apie skyrimą vyskupijos ganytoju ar kardinolu. Po to seka iškilmingos mišios, paskirtasis jų metu pasako homiliją.
Kultūra
Kardinolo S. Tamkevičiaus titulinės bažnyčios globėja
Ant titulinės bažnyčios Romoje, kurioje sausio 26 dieną vyko kardinolo Sigito Tamkevičiaus ingreso apeigos, fasado lotynų kalba parašyta, jog ji dedikuota Angelei Meriči, 1474 metais šiaurės Italijoje gimusiai ir 1540-aisiais mirusiai šventajai. Sausio 27-ąją, jos mirties dieną, švenčiamas jos liturginis minėjimas.
Gyvenimas
10 dalykų, kurie neigiamai veikia Jūsų smegenis
Aktualijos
Duobėti JK keliai pridaro vis daugiau žalos
Duobės Jungtinės Karalystės keliuose ir gatvėse tampa vis didesniu galvos skausmu vairuotojams – šiemet dėl jų patirta daugiau žalos nei anksčiau.
Aktualijos
Disidentei N. Sadūnaitei skirta Laisvės premija
79-erių vienuolė Nijolė Sadūnaitė, sovietmečiu persekiota ir kalinta už įsitraukimą į „Lietuvos Katalikų Bažnyčios kronikos“ leidybą, ketvirtadienį Seimo sprendimu sulaukė Laisvės premijos.
Aktualijos
Greiti ir įsiutę: vandalai nusitaikė į automobilius
Kūjais apsiginklavę vandalai nusiaubė automobilių pardavimo įmonės aikštelėje stovinčias mašinas: per trumpą laiką jie padarė didžiulę žalą.
Pramogos
Šiaurės Jorkšyrą supurtė žemės drebėjimas
3,8 balų stiprumo žemės drebėjimas supurtė Šiaurės Jorkšyrą.
Aktualijos
Škotijoje draudžiama rūkyti automobilyje esant vaikui
Škotijoje įsigalėjo įstatymas, draudžiantis rūkyti automobilyje, jei jame yra jaunesnių nei 18 metų vaikų.
Sveikata
4 mitai apie alkoholio naudą
Kaip alkoholio vartojimas gali „pasitarnauti“ mūsų sveikatai? Ar yra bent viena priežastis, dėl kurios reikėtų saikingai, kaip priimta sakyti – „kultūringai“ jį vartoti?
Aktualijos
JK vykdoma kampanija prieš kokaino vartojimą
Jungtinėje Karalystėje (JK) pradėta kampanija prieš kokaino vartojimą. Kaip teigė bbc.com, Nacionalinė Nusikaltimų Agentūra (ang. National Crime Agency) šią kampaniją vykdo siekiant pabrėžti kokaino žalą ne tik žmogaus sveikatai, bet ir gamtai, bei narkotikus gaminančių šalių bendruomenėms.
Sveikata
Ar neturi priklausomybės nuo mobiliojo telefono?
Mobilusis telefonas šiandien – ir suaugusiųjų, ir vaikų kasdienis palydovas. Jis tapo bene pagrindine bendravimo priemone. Vis dėlto vaikų ir jaunimo sveikatos specialistė Renata Kuodienė įspėja, kad reikėtų įpratinti vaikus nuo mažens juo naudotis saugiai, juo labiau kad mobiliojo ryšio spinduliuotės kenksmingumas žmogaus sveikatai dar iki galo nėra išaiškintas, nors pasaulyje kiekvienais metais vykdomi įvairūs tyrimai.
ŽYMA
SIGITAS TAMKEVIČIUS