sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Aktualijos
Studijavusiems JK teks gerokai papurtyti kišenes
Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos narys Mykolas Majauskas kreipėsi į finansų ministrą Vilių Šapoką ir švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę dėl mokesčių reformos padarinių Jungtinėje Karalystėje studijuojantiems lietuviams.
Aktualijos
Rinkis kokybišką lietuvišką aukštąjį išsilavinimą, neišeidamas iš namų JK
Lietuvos verslo kolegija (LTVK) – tai 1994 metais įkurta moderni, atvira visuomenei, nevalstybinė aukštoji mokykla, rengianti į šiuolaikinę Lietuvos ir Europos darbo rinką orientuotus socialinių ir fizinių mokslų specialistus.
Pramogos
Viena jauniausių pasaulio aktyvisčių Malala studijuos Oksforde
Nobelio taikos premijos laureatė Malala Yousafzai, kuriai talibai peršovė galvą už agitavimą dėl mergaičių švietimo jos gimtajame Pakistane, ketvirtadienį paskelbė, kad buvo priimta studijuoti Oksfordo universitete.
Aktualijos
15 Anglijos universitetų, į kuriuos lengviausia įstoti
Interneto svetainė The Complete University Guide paskelbė britų universitetų reitingą pagal įstojimo sudėtingumą, nuo sunkiausio iki lengviausio. Sąraše 129 švietimo įstaigų. Lentelė padeda surūšiuoti juos pagal įvairius parametrus - nuo įstojimo slenksčio (UCAS points) iki pačių studentų mokymosi pasitenkinimo ir absolventų karjeros perspektyvų koeficiento. Be to, duomenys lentelėje yra rūšiuojami pagal 70 dalykus ir atskirai pagal regionus. Taip par yra prieinami ir ankstesnių metų duomenys. Meno kolegijoms ir konservatorijoms The Complete University Guide sukūrė atskirą lentelę.
Kultūra
Tikrovės déjà vu
Buvusio galerininko ir šiuolaikinio meno kuratoriaus Jono Žakaičio knyga „90s“ skaitytoją vedžioja po fikcijos ir realybės, atsainaus lengvumo ir gerai apgalvotų idėjų labirintą. IQ žurnalistė Ieva Rekštytė-Matuliauskė elektroninės knygos autoriaus klausinėja apie konceptualius ir fizinius jos rašymo procesus.
Gyvenimas
Man negera. Kaip galiu sau padėti? (IV) Penki praktiniai būdai psichologiniam gerbūviui gerinti
Ankstesniuose straipsniuose kalbėjomės apie gilesnių santykių ir naujų ryšių svarbą geresniam psichologiniam gerbūviui; kokią naudą sielos sveikatai neša judėjimas ir aktyvus gyvenimo būdas; taip pat, kaip dienos eigoje pasinerdami į tai, ką veikiame ir stebėdami aplinką naudodami kuo daugiau savo pojūčių, mes galime patirti mažiau neigiamų minčių bei ugdyti savo vidinį atsparumą. Šįkart aptarsime, kaip galime geriau jaustis norėdami labiau pažinti pasaulį bei dovanodami savo laiką ar išteklius kitiems.
Gyvenimas
Kaip išsirinkti studijas užsienyje?
Atsiradus galimybei studijuoti užsienyje, nemaža dalis abiturientų renkasi mokslus kitų šalių universitetuose. Juos vilioja įdomesnės studijų programos, galimybės lengviau susirasti darbą ir susipažinti su užsienio kultūra. Kiekviena šalis turi švietimo sistemą ir skirtingai priima užsienio studentus – Didžiojoje Britanijoje mokslas mokamas, bet nesunku gauti paskolą, Olandijoje, Prancūzijoje – studijos nemokamos, JAV – galima gauti stipendiją, o mokslo bei apgyvendinimo kaina bus panaši kaip Didžiojoje Britanijoje.
Pasaulio lietuviai
Lietuvaitės atkaklumas – dėl šviesesnės tėvynės ateities
Veikli, užsispyrusi ir kupina idėjų – tokia yra Vidaus reikalų ministerijoje dirbanti 24-erių metų vilnietė Unė Kaunaitė. Vienu darbu ji neapsiriboja: jauna moteris jau yra išleidusi dvi knygas, dirba specialioje programoje „Kurk Lietuvai“ ir kartu siekia savo svajonės: įgyti magistro diplomą viename geriausių pasaulio universitetų Anglijoje. Tik tam, kad galėtų jame studijuoti, lietuvaitei reikia dosnių žmonių pagalbos. Tad ji paskelbė akciją, kurios metu tikisi surinkti reikalingą pinigų sumą. Su „Tiesa“ kalbėjusi lietuvaitė teigė, kad visa tai – dėl šviesesnio Lietuvos rytojaus.
Pramogos
K. Westas: „Aš per garsus mados studijoms“
Reperis Kanye Westas atkirto jį sukritikavusiai Mercedes-Benz mados savaitės kūrėjai Fern Mallis, sukritikavusiai atlikėjo stiliaus suvokimą.
Lietuva
Už lietuvės studijas Edinburge moka nepažįstami
Daugiau nei pusseptinto tūkstančio svarų vos per mėnesį – tiek pinigų lietuvaitei Urtei Laukaitytei įkris į kišenę tam, kad ji susimokėtų už savo svajonių magistro studijas Edinburgo universite. Ne, ji negavo palikimo, tėvai jai taip pat tokios sumos nedavė, ir uždirbti pinigų ji pati dar neuždirbo. Pusę studentės mokslų kainos sumokėjo nepažįstamieji, likusius ji dar krapšto.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės patirtis: nori išmokti išgyventi – gyvenk Londone
Lietuvoje Marija Djačenko žinoma kaip atvira ir kandi internetinių straipsnių autorė. Tokia pat ji ir duodama interviu: nebijanti rėžti tiesiai savo minčių ir nevyniojanti žodžių į vatą. Londonas, Amsterdamas, Briuselis – tai patirtys, iš kurių jauna moteris išgauna sodrią džiazo melodiją pasakodama „Tiesai“ savo gyvenimo svetur istoriją.
Lietuva
Jauni lietuviai svajoja būti medikais
Daugiausiai jaunų žmonių, kurie nusprendė studijuoti Lietuvoje, norėtų būti medikais. Šiek tiek mažiau norinčiųjų stoja į teisę ir ekonomiką. Savo prioritetu medicinos studijas įvardijo beveik 1900 studentų, daugiausiai iš jų norėtų šiuos mokslus krimsti Lietuvos sveikatos mokslų universitete, jam gerokai šiais metais nusileido Vilniaus universitetas, rašė portalas Delfi.lt
Aktualijos
Lietuvių lūkesčiai už dyką neišsipildys
Profesorius Šarūnas Liekis ne tik mokėsi ne viename užsienio universitete, bet ir dabar, atrodo, yra nuolatinėje kelionėje ir paieškose. Kartais jis yra Jungtinėse Valstijose, kartais, kaip kad atsakydamas į interviu „Tiesai“ klausimus, – pakeliui į Singapūrą. Tai žmogus, kuris gali daug papasakoti apie pasaulį ir dar daugiau – apie Lietuvą.
Pramogos
Studijuoti atvykę imigrantai nelaukiami
Tyrimas atskleidė, kad dauguma Didžiojoje Britanijoje studijuojančių užsieniečių jaučiasi nepageidaujami. Daugelis iš jų nepatartų savo draugams rinktis studijas šioje šalyje, rašė independent.co.uk.
Pasaulio lietuviai
Gyvenimo Suomijoje ypatumai
Vaida Lapėnaitė (26 m.), kaip ir dauguma išvykusiųjų iš Lietuvos, niekada negalvojo gyventi svečioje šalyje, tačiau jau keleri metai mergina į Lietuvą grįžta tik atostogų. Ji šiuo metu gyvena ir studijuoja Suomijoje – šalyje, apie kurią žinojo tik iš pasakojimų apie Kalėdų Senelį.
Pasaulio lietuviai
Vilniuje svarstomos aukštojo mokslo finansavimo galimybės Europoje
Aukštojo mokslo finansavimas pastaraisiais metais tapo vienu svarbiausiu Europos švietimo politikos klausimų. Ar aukštajam mokslui pakanka lėšų ir ar sugebama jomis tinkamai pasinaudoti, kad visuomenė gautų didžiausią naudą? Tokius klausimus svarsto Vilniuje rugsėjo 23-24 d. susitiksiantys Europos šalių švietimo ministerijų už aukštąjį mokslą atsakingų departamentų direktoriai.
Lietuva
Stipendijomis vilioja užsienio lietuvius studijuoti Lietuvoje
Valstybinis studijų fondas nuo pirmadienio paskelbė konkursą, kuriame gali dalyvauti ir Lietuvos aukštosiose mokyklose gauti valstybės paramą studijoms išeivijos ir lietuvių kilmės užsieniečių vaikai, vaikaičiai, provaikaičiai. Jie gali pretenduoti į dviejų rūšių paramą: stipendiją ir socialinę išmoką. Parama skiriama du kartus per metus pavasario ir rudens semestre, pranešė Švietimo ir mokslo ministerija.
Pasaulio lietuviai
Nuotolinės studijos – galimybė ir dirbantiems, ir emigravusiems
Verslo sektoriuje vis dažniau dirbama virtualiomis komandomis, o komunikacija pagrįsta naujausiomis informacinėmis technologijomis. Šiomis tendencijomis pradeda kvėpuoti ir aukštasis mokslas. Prognozuojama, kad ilgainiui nuotolinės studijos iš lyderiaujančių pozicijų net išstums dienines. Nors šios studijos šiandien dar Lietuvoje palyginus naujiena, palengva jos atranda savo tikslinę auditoriją – jas siūlo vis daugiau aukštųjų mokyklų.
Lietuva
Geriausiai egzaminus išlaikę vilniečiai studijas tęs Anglijoje
Abiturientai gali lengviau atsikvėpti – egzaminų sesija baigėsi. Sėkmingiausiai išlaikę abitūros egzaminus sostinės moksleiviai susirinko išklausyti sveikinimų ir padėkų, kurias įteikė Vilniaus meras Artūras Zuokas. Jis Vilniaus rotušėje susitiko su 120 jaunuolių, kurie surinko daugiau nei du šimtukus. Daugiausiai tokių – iš Vilniaus licėjaus.
Pasaulio lietuviai
Išeiviai kviečiami teikti prašymus paramai studijoms gauti
Nuo sausio 21 d. iki vasario 20 d. Valstybinis studijų fondas priims išeivijos ir lietuvių kilmės vaikų, vaikaičių, provaikaičių, studijuojančių Lietuvos aukštosiose mokyklose, prašymus valstybės paramai gauti.
ŽYMA
SKAITMENINĖ KNYGA