sekmadienis, rugsėjo 27 d.
Komentarai
KOMENTARAS
Neskiepyto briedžio dalybos
Šiandienis pasaulis, kuriame branduolinės galybės vis dar sugeba išlaikyti pusiausvyrą, perša išvadą, kad karas tik dėl karo atrodo kvailoka mintis
Komentarai
KOMENTARAS
Neskiepyto briedžio dalybos
Šiandienis pasaulis, kuriame branduolinės galybės vis dar sugeba išlaikyti pusiausvyrą, perša išvadą, kad karas tik dėl karo atrodo kvailoka mintis
Sveikata
Lietuvos ir kurdų mokslininkai: rutininiai vaikystės skiepai gali vaikus apsaugoti nuo koronaviruso
Grupė Lietuvos ir kurdų mokslininkų iškėlė hipotezę, kad tymų, parotito ir raudonukės (MMR) vakcina galėtų apsaugoti vaikus nuo „Covid-19“. Apsauga
Pasaulis
„Bloomberg“: Rusijos elitas buvo paskiepytas nuo koronaviruso dar balandį
Portalas „Bloomberg“, cituodamas neįvardytus šaltinius, atskleidė, kad dar balandžio mėnesį Rusijos valdantysis elitas buvo paskiepytas eksperimentine vakcina nuo koronaviruso. „Keli šimtai“
Sveikata
JT vadovas: tik COVID-19 skiepai leis grįžti į normalų gyvenimą
Skiepai nuo COVID-19 galbūt yra vienintelis dalykas, galintis sugrąžinti normalų gyvenimą, trečiadienį sakė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju
Gyvenimas
Britai ketina pradėti vakcinos nuo koronaviruso bandymus su gyvūnais
Britų mokslininkams pavyko padaryti proveržį kuriant vakciną nuo naujojo koronaviruso, o bandymai su gyvūnais turėtų prasidėti ateinančios savaitės pradžioje, trečiadienį pranešė televizija „Sky News“, remdamasi Londone veikiančio Imperijos koledžo profesoriumi Robinu Shattocku.
Sveikata
Dainius Kepenis: Ar tėvai neturėtų būti išsamiau informuojami apie skiepus?
Seimo nario Dainiaus Kepenio surengtoje spaudos konferencijoje atkreiptas dėmesys į tai, kaip yra svarbu tėvus išsamiai informuoti apie skiepus.
Sveikata
Skiepai nuo gripo mažina mirties riziką
Nacionalinis visuomenės sveikatos centras primena, kad šaltuoju metų laiku prasideda gripo sezonas. Didžiausias sergamumas paprastai būna sausio–kovo mėnesiais. Kiekvienais metais Lietuvoje gripu suserga nuo 40 iki 60 tūkstančių gyventojų. Ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis gripo sezono metu perserga net iki 800 000 gyventojų. Dažniau serga vaikai.
Sveikata
Europos agentūra šiemet prognozuoja sunkesnį gripą
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu, informuoja, kad dabartinis gripo sezonas (2019/2020m.) gali sukelti didelį vyresnio amžiaus žmonių mirtingumą.
Sveikata
Medikai įspėja susiruošusius žiemos atostogų
Kad atostogos paliktų tik pačius maloniausius įspūdžius, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai atkreipia dėmesį į kelias pagrindines užkrečiamųjų ligų prevencijos priemones, padėsiančias išvengti sveikatos sutrikimų atostogaujant svetur.
Sveikata
Specialistai praneša:stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas Europoje
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai informuoja, kad Europos regione stebimas žemas sergamumo gripu intensyvumas.
Pramogos
Ruošdamiesi keliauti nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo - gali būti, kad į svečią šalį be jo nebūsite įleisti
Jei ruošiatės į kelionę, nepamirškite tarptautinio skiepijimo pažymėjimo. Gali būti, kad be jo nebūsite įleisti į kelionės šalį.
Sveikata
Vėjaraupiai: itin nemalonūs vaikams, pragaištingi suaugusiems - ar mokate atpažinti pirmuosius simptomus?
Vėjaraupiai – tai ūminė virusinė liga, pasireiškianti karščiavimu, pūsleliniu odos ir gleivinių bėrimu. Dažniausiai šia liga serga ikimokyklinio amžiaus vaikai, tuomet persergama lengva šios ligos forma. Suaugę žmonės vėjaraupius ištveria kur kas sunkiau, nes komplikacijų išsivystymo rizika suaugusiems, sergantiems vėjaraupiais, yra daug kartų didesnė nei vaikams. Itin vėjaraupių infekcija pavojinga kūdikiams ir nėščioms moterims bei tiems, kurių imunitetas yra nusilpęs.
Sveikata
Šeši dažniausi mitai apie skiepus: nesileiskite apgaudinėjami
Čia aptariamos šešios dažniausiai pasitaikančios klaidos suvokiant, kas yra skiepai, kurias dažnai kartoja tėvai, nurodydami kaip priežastis abejoti vaikų skiepijimo prasmingumu. Jei sveikatos priežiūros darbuotojai pateiks teisingus kontrargumentus, mums pavyks ne tik išsklaidyti tėvų nerimą, bet ir paskatinti aklai netikėti prieš skiepijimą nukreiptais „faktais“. Medikų tikslas nėra įbauginti tėvus ir pasiekti, kad jie paskiepytų vaikus, bet įsitikinti, jog jie turi patikimą informaciją, padėsiančią jiems priimti pagrįstą sprendimą.
Sveikata
Medikai įspėja: vaikai suserga tymais, nes jų tėvai atsisako skiepų
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai (ULAC) perspėja tėvus ir globėjus, kurie atsisako skiepyti savo vaikus ar atidėlioja vaikų profilaktinių skiepų kalendoriuje numatytų skiepų laiką.
Sveikata
Lapkričio 12 d. minima pasaulinė plaučių uždegimo diena - ar žinote, kad galima pasiskiepyti?
Lapkričio 12-ąją pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, gali apsaugoti skiepai.
Sveikata
14 faktų apie gripą bei gripo vakciną
Esate pasimetę, ar reikėtų skiepytis ir skiepyti vaikus nuo gripo? Ši informacija padės jums apsispręsti.
ŽYMA
SKIEPAI