antradienis, rugpjūčio 11 d.
Pasaulis
Pasaulio skola pernai siekė 322 proc. BVP, numatomas smarkus jos augimas
Pasaulio skola prieš koronaviruso sukeltą krizę buvo 40 proc. didesnė nei prieš 2008-ųjų nuosmukį, praneša Vašingtone įsikūręs Tarptautinių finansų institutas. Šis
Finansai ir investavimas
Valstybės finansai
Pinigai prieš koronaviruso sukeltą krizę: Lietuva skolinasi 1,5 mlrd. eurų
Lietuva iš tarptautinių finansų institucijų skolinasi 1,5 mlrd. eurų  Lėšos bus skiriamos valstybės iždo likvidumui užtikrinti. Europos investicijų bankas (EIB) skolina
Finansai ir investavimas
Pasiruošimas krizei
Vokietija planuoja pakelti valstybės skolinimosi ribą iki 156 mlrd. eurų
Vokietijos kanclerės Angelos Merkel vyriausybė planuoja nustatyti aukštesnę, 156 mlrd. eurų valstybės skolinimosi ribą, siekdama padėti šaliai įveikti koronaviruso pandemiją,
Lietuva
Svarbu emigrantams: kaip pasitikrinti, ar nesate skolingi PSD Lietuvoje?
Užsienyje dirbantys ir gyvenantys, tačiau Lietuvoje vis dar registruoti asmenys dažnai susiduria su viena problema. Nedeklaravę išvykimo iš Lietuvos jie įsiskolina „Sodrai“ už Privalomąjį sveikatos draudimą (PSD).
Aktualijos
Kalėdų naktį į namus įsibrovusi moteris bandė pagrobti vaiką
Vidury nakties nubudusią mamą ištiko šokas, kai ši savo namuose rado nepažįstamą moterį, bendraujančią su jos vaiku.
Aktualijos
Namuose rasti du peiliais subadytų vaikų kūnai
Atokiame Škotijos miestelyje Coupar Anguse esančiame bute rastas dešimtmečio Kane‘o Morriso kūnas. Berniukas mirė nuo durtinių žaizdų peiliu. Policija pranešė, kad šalia jo dėl savo gyvybės kovojo taip pat peiliu sužalota jo aštuonmetė sesuo. Šiuo metu mergaitė, patyrusi rimtus sužalojimus, gydoma ligoninėje.
Gyvenimas
Gydytojai lūžusios vaiko kojos nepastebėjo 4 dienas
Ant batuto žaidusią ir koją susilaužiusią pusantrų metukų mergaitę nugabenus į ligoninę medikai nieko nepastebėjo ir paragino agonijos ištiktą vaiką vaikščioti.
Verslas
Ketvirtadaliu sumenkęs Venesuelos naftos eksportas sukėlė abejonių
Pagrindinio Venesuelos pajamų šaltinio – naftos eksporto – rodikliai nedžiugina. Iš politinio chaoso neišbrendanti Pietų Amerikos valstybė gali nesugebėti grąžinti artimiausių savo skolų.
Aktualijos
Seksualiniai nusikaltimai: vis dažniau įkliūva mokytojai
Rekordiškai daug mokytojų Jungtinėje Karalystėje pašalinti dėl seksualinių nusižengimų mokyklose. Trečdalis pernai atleistų mokytojų buvo nušalinti dėl šios priežasties.
Aktualijos
Puerto Rikas skelbia bankrotą
Puerto Riko gubernatorius trečiadienį paskelbė, kad ši JAV teritorija prašys bankroto apsaugos nuo kreditorių, kad galėtų restruktūrizuoti 70 mlrd. dolerių (apie 64 mlrd. eurų) skolą.
Aktualijos
Rytų Anglijoje – žiaurus poelgis su imigrantų vaiku
Du suaugę vyrai žiauriai sumušė ir apiplėšė mažametį berniuką, atvykėlių iš Lenkijos atžalą, užpuolikai kol kas nenustatyti.
Aktualijos
Dukra daugiavaikę mamą vadina parazite: ji gimdo dėl pašalpų
13 vaikų mama, per metus gaunanti didžiulę sumą pašalpų, susilaukė ne itin gražių epitetų iš savo dukros, kuri viešai iškoneveikė savo gimdytoją.
Pramogos
A. Kutcheris ir Mila Kunis sūnui davė slavišką vardą
Visai neseniai, lapkričio 30 d., aktoriai Mila Kunis ir Ashtonas Kutcheris susilaukė šeimos pagausėjimo. Porai gimė antroji atžala – berniukas, kuriam, kaip ir pirmagimei dukrai, tėvai nusprendė duoti du vardus.
Pramogos
Vaikai nepritaria tėvų gyvenimui nelaimingoje santuokoje
Sprendimas likti santuokoje dėl vaikų partneriams yra įprastas. Daugelis porų pasiryžta nesiskirti ir gyventi nelaiminguose santykiuose galvodami, jog skyrybos pakenks jų atžaloms. Kaip teigė Theguardian.com, visgi taip manyti didelė klaida, nes net 80% vaikų teigia labiau pritariantys skyryboms nei tėvų pasirinkimui likti santuokoje tik dėl vaikų.
Pramogos
Socialiai remtiniems vaikams tiesia pagalbos ranką
Grupė parlamentarų pasiūlė pailginti dienas mokyklose, kad vaikai iš skurdžių šeimų turėtų kur atlikti namų darbus. Politikų teigimu, šis pokytis padėtų pagerinti mokymosi rezultatus ir turėtų teigiamos įtakos vaikų ateičiai.
Pasaulis
JAV ligoninėje – didžiausias kūdikis per dešimtmetį
JAV ligoninėje gimusi mergaitė nustebino ir medikus, ir savo tėvus. Masačiusetso ligoninėje gimusi naujagimė – didžiausias kūdikis minėtoje valstijoje per pastaruosius dešimt metų.
Gyvenimas
Vaikų skiepai – vaistas ar nuodas?
Pastaraisiais metais pasaulyje padaugėjo ligų, kurių atvejų anksčiau užfiksuoti vienetai. Mūsų protėviams mirties nuosprendį reiškusios ligos medikų buvo pažabotos, atrodo, paprasčiausiu būdu – skiepais kūdikystėje. Kokliušo, tymų, kiaulytės, poliomielito, raudoniukės ir kitos pavojingos epidemijos ėmė plisti bendruomenėse, kuriose auga neskiepyti vaikai. „Tiesa“ aiškinosi, kodėl tėvai vietoj nemokamos injekcijos pasirenka kitą kelią ir dėl to dažnai būna kaltinami rizikuojantys savo vaikų ir aplinkinių sveikata.
Gyvenimas
Belgai siekia įteisinti vaikų eutanaziją
Ispanai ragina atšaukti belgus vaikų eutanazijos įstatymą. Jie surinko 200 tūkst. parašų žmonių, kurie smerkia tokį teisės aktą. Jeigu šis įsigaliotų, tai Belgijoje, kaip ir kaimyninėje Olandijoje, eutanaziją būtų galima įvykdyti nelaukiant pilnametystės, pranešė thelocal.com.
ŽYMA
SKOLA