šeštadienis, spalio 31 d.
IT ir transportas
Aviacija
Į nuostolius klimpstanti „Oro navigacija“ skolinasi ir stabdo projektus
Pasaulis
Popiežius pakartojo raginimą nurašyti neturtingųjų šalių skolas
Popiežius Pranciškus dar kartą paragino anuliuoti neturtingųjų valstybių skolas siaučiant koronaviruso pandemijai ir pareiškė, kad atėjo laikas „atkuriamajam teisingumui“. Popiežius ruošiasi
Aktualijos
Savivalda
Savivaldybės džiaugiasi fiskaline drausme, tačiau prašo prezidento paremti didesnį skolinimąsi
Prezidentui ketinant įvertinti siūlymus suteikti savivaldybėms daugiau galimybių skolintis, taip pritraukiant naujų investicijų ir skatinant verslą, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas sako, kad tam reikėtų keisti konstitucinį Fiskalinės drausmės įstatymą.
Finansai ir investavimas
BVP
Pasaulio skola pernai siekė 322 proc. BVP, numatomas smarkus jos augimas
Pasaulio skola prieš koronaviruso sukeltą krizę buvo 40 proc. didesnė nei prieš 2008-ųjų nuosmukį, praneša Vašingtone įsikūręs Tarptautinių finansų institutas. Šis
Verslas
Krizė
Lietuvos bankas ieško priešnuodžių prieš įmonių skolų grandines
Lietuvos bankas (LB) siūlo steigti specialų valstybinį fondą, kuris greitai suteiktų laikiną finansinę paramą dėl koronaviruso krizės sunkumų turinčioms ir
Finansai ir investavimas
Kreditas
Seimas: netekę bent trečdalio pajamų galės gauti „kredito atostogas“
Dėl koronaviruso krizės trečdalio pajamų netekę paskolas turintys gyventojai galės atidėti įmokų mokėjimą, antradienį nusprendė Seimas.
Finansai ir investavimas
Eurozona
Patirtis: dvidešimt vieneri Portugalijos metai su euru
Portugalija eurą turi gerokai ilgiau nei Lietuva – šalis įsivedė jį dar 1999 m., kai šis tebuvo virtuali valiuta bei
Verslas
Asmeniniai finansai
Lietuviai – finansiškai neraštingiausi Europoje
Antradienį pristatytas kreditų valdymo bendrovės „Intrum“ tyrimas atskleidė, kad tarp tirtų Europos valstybių pagal finansinį raštingumą Lietuva užima paskutinę, 24-ąją vietą. Tik šiek tiek daugiau nei pusė respondentų finansines sąvokas apibrėžia teisingai, o tai nesiekia Europos vidurkio.
Aktualijos
Nepakliūkite sukčiams į rankas: vienas skambutis sukėlė didžiulį stresą
Anglijoje vis dar siaučia sukčiai, bandantys iš patiklių gyventojų išvilioti tūkstantines sumas. Taip vos nenutiko ir vienai šiuo metu JK gyvenančiai tautietei. Feisbuke esančioje grupėje moteris pasidalijo savo istorija, kaip vos vienas nežinomo numerio skambutis jai galėjo patuštinti banko sąskaitą.
Pasaulis
Mirė JAV prezidentas
Buvęs JAV prezidentas George'as H. W. Bushas, padėjęs Amerikai užbaigti Šaltąjį karą, mirė penktadienį, būdamas 94 metų, paskelbė jo šeima.
Lietuva
Prezidentas švenčia - visą gyvenimą jį lydi žmona
Kadenciją baigusiam prezidentui Valdui Adamkui lapkričio 3-iąją sukanka 92-eji. Buvęs Lietuvos vadovas iki šiol yra laikomas ne tik vienu įtakingiausiu politiku, bet ir vienu iš mylimiausių asmenybių šalyje.
Pramogos
Paaiškėjo, kas tapo Airijos prezidentu
Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasveikino Airijos Prezidentą Michaelį D. Higginsą perrinkimo šalies vadovu proga.
Pramogos
Žinomas atlikėjas paskelbė apie savo kandidatūrą į JAV prezidentus
Atlikėjas Johnas Legendas neseniai patvirtino, kad jo kolega ir bičiulis Kanye Westas iš tiesų ketina balotiruotis į JAV prezidentus 2024 metais. Jis sakė, kad 41-erių reperis ne kartą rimtai užsiminė apie tai, kad nesutikdamas su politiniais sprendimais pats norėtų tapti šalies vadovu ir priiminėti politinius sprendimus savarankiškai, rašoma dailymail.co.uk.
Pramogos
Ar gali būti, kad D. Trumpas nusisamdė žmonos antrininkę? Kyla vis daugiau abejonių
Gandai apie tai, jog Melania Trump taip pavargo vaidinti besišypsančią žmoną, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas nusisamdė jos antrininkę, įgauna dar daugiau logikos. Internautai teigia net neabejojantys, kad naujausiame vaizdo įraše matoma taip pat ne tikroji Melania, o tik panaši į ją moteris, rašo portalas News.com.au
Pasaulis
Putinas oficialiai pradėjo eiti Rusijos federacijos prezidento pareigas
Vladimiras Putinas pirmadienį ketvirtą kartą buvo prisaikdintas Rusijos Federacijos prezidentu.
Pasaulis
Po žmonos laidotuvių George'as H. W. Bushas atsidūrė ligoninėje
Buvęs JAV prezidentas George'as H. W. Bushas kitą dieną po žmonos Barbaros laidotuvių buvo paguldytas į ligoninę dėl sepsio, pranešė jo biuras.
Lietuva
Aiškėja kandidatai į artėjančius LR prezidento rinkimus
Buvę diplomatai Vygaudas Ušackas ir Žygimantas Pavilionis penktadienį patvirtino planuojantys dalyvauti konservatorių pirminiuose kandidatų į prezidentus rinkimuose.
Pramogos
Prancūzijos prezidento akibrokštas pramogų pasauliui
Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas atliks skaitovo vaidmenį muzikinėje simfoninėje pasakoje „Petia ir vilkas“, kuri bus rodoma Eliziejaus rūmuose, trečiadienį pranešė prezidentūra.
Pasaulis
D. Trumpas pašieptas - pavaizduotas tarsi šuo
Artėjant Šuns metams viename Kinijos šiaurinėje dalyje esančiame prekybos centre atsirado milžiniška šio keturkojo statula, kažkuo labai primenanti JAV prezidentą Donaldą Trumpą.
Pasaulis
Apklausa: D. Trumpo prezidentavimu nepatenkinti daugiau negu pusė amerikiečių
58 proc. JAV piliečių nepatenkinti Donaldo Trumpo prezidentavimu, rodo sekmadienį paskelbti verslo leidinio „The Wall Street Journal“ ir televizijos NBC šią savaitę atliktos sociologinės apklausos rezultatai.
ŽYMA
SKOLOS