sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Kultūra
Susižavėti daiktais: M. Navako kūryba kaip nuolatinis pokalbis su medžiaga
Šiuolaikinio meno centre (ŠMC) atidaryta Mindaugo Navako paroda „Daiktiškumai“. Ką ji atskleidžia apie daiktus ir apie patį kūrėją, Laurai Čiginskaitei pasakojo parodos kuratorė Ūla Tornau.
Pramogos
Vienas didžiausių pasaulio festivalių dedikuotas politikų pašiepimui
Skurdo ir nusikalstamumo krečiamame Rio de Žaneire atidarytame karnavalo parade dalyvaujančios sambos mokyklos žada surengti „puikiausią pasirodymą Žemėje“, kurio metu bus pašiepti nepopuliarūs politikai.
Pasaulio lietuviai
Rio lūšnynuose gyvenantis lietuvis – apie tai, kaip faveloje išlikti gyvam
Apie Braziliją sukurta daug legendų, parašyta knygų, pastatyta krūva ryškiausių filmų. Čia filmuojami žvaigždžių klipai, o į Rio de Žaneirą atvykstančios garsenybės nepraleidžia galimybės pasimėgauti ne tik prabangiais restoranais ir akį glostančiais vaizdais, bet užsukti ir į vietinį lūšnyną. Mat čia gyvena net 60 procentų Rio de Žaneiro žmonių ir galima susipažinti su kita Rio puse. Titas – lietuvis, gyvenantis vienoje iš Rio de Žaneiro favelų. Vyras papasakojo, kaip kriminalais garsėjančiuose lūšnynuose išlikti gyvam.
Aktualijos
Kovas dėl medalių Rio de Žaneire pradėjo parolimpiečiai
Visi 13 Lietuvos parolimpinės rinktinės sportininkų jau susirinko Rio de Žaneiro parolimpiniame miestelyje, kur rugsėjo 7-ąją prasidėjo Parolimpinės žaidynės.
Pasaulis
Zimbabvės istorija apie baudžiamus olimpiečius - melas (atnaujinta)
Olimpinių žaidynių ugnis iškeliavo į Tokiją (Japonija), o sportininkai išvyko namo, kur vienų laukė premijos ir dovanos, kitų kritika, o trečių – kalėjimas ir didelės skolos.
Lietuva
Krepšinio strategas Jonas Kazlauskas palieka rinktinę
Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Jonas Kazkauskas pranešė apie savo sprendimą – jis nebetreniruos šalies vyrų krepšinio rinktinės. „Atejo laikas užleisti vietą jaunesniems“, - iš Rio de Žaneiro sugrįžęs žurnalistams teigė strategas.
Pramogos
Usainas Boltas naktį praleido studentės lovoje
Lengvosios atletikos karalius sprinteris Usainas Boltas audringai atšventė savo jubiliejų ir Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių pabaigą: jis užfiksuotas brazilės studentės lovoje, nors gimtojoje Jamaikoje jo laukia įspūdingo grožio ilgametė draugė.
Pasaulis
Ar pasinaudos Brazilija šansu „Rio 2016“?
„Naujasis pasaulis“ – tokį skambų šūkį pasirinko Rio de Žaneire vykstančios olimpiados organizatoriai. Portugališkai Nuevo mundo skambanti frazė Tautinio olimpinio komiteto buvo pasiūlyta likus beveik devyniems mėnesiams iki pirmųjų Olimpiados atidarymo fejerverkų Marakanoje, viename iš didžiausių bei lankomiausių pasaulio stadionų.
Aktualijos
Olimpinį medalį Lietuvai padovanojo sunkiaatletis
Pirmą kartą Lietuvos istorijoje olimpinį medalį iškovojo šalies sunkiosios atletikos atstovas. Šį istorinį žingsnį žengė Aurimas Didžbalis.
Pasaulis
Rio de Žaneire kruvinas išpuolis prieš pareigūnus
Rio de Žanere vykstančios olimpinės žaidynės aplaistytos krauju. Ankstų penktadienio rytą Brazilijos laiku šalies teisingumo ministras pranešė, kad nuo šautinės žaizdos galvoje mirė olimpiados saugumo rupinęsis pareigūnas.
Pasaulis
Rio olimpiadoje įvykdytas kontroliuojamas sprogimas
Nors dar tik pati olimpinių žaidynių pradžia – incidentų neišvengta. Šeštadienį prieš pat sportininkų finišą specialieji pareigūnai atliko kontroliuotą bombos sprogimą.
Aktualijos
Krepšinio gerbėjams – emocijas audrą keliantis video
Lietuvos krepšinio rinktinė kaupiasi olimpinėms žaidynėms Brazilijoje ir savo ryžtą nugalėti demonstruoja jau draugiškose rungtynėse. Jono Kazlausko vadovaujama kariauna ispanus nugalėjo du kartus iš eilės.
Aktualijos
Sugrįžusi R. Meilutytės varžovė greičiu nestebina
Po suspendavimo į varžybas sugrįžusi Julija Jefimova toliau sėkmingai dalyvauja tarptautinėse plaukimo varžybose Los Andžele, tačiau jos laikas nėra įspūdingas. 24-erių rusė laimėjo 100 metrų krūtine plaukimo rungtį, kurioje Rio de Žaneiro (Brazilija) olimpinėse žaidynėse bandys mesti iššūkį pasaulio rekordininkei Rūtai Meilutytei.
Aktualijos
Verdiktas: dopingo vartojimas Rusijoje – įprasta praktika
Nepriklausomo pasaulinės antidopingo agentūros (WADA) eksperto Richardo McLareno ataskaita apie valstybės mastu toleruotą ir netgi skatintą vartoti dopingą Rusijoje pritrenkė Tarptautinį olimpinį komitetą (IOC), bet greičiausiai tai neužkirs rusams kelio į Rio de Žanerio olimpines žaidynes.
ŽYMA
SKULPTORIUS