ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pasaulis
COVID-19 griauna daug metų augusius kovos su pasauliniu skurdu pasiekimus
Dideliame skurde gyvenančių žmonių skaičius nuolat mažėjo, bet dabar sparčiai auga Nuo tos dienos, kai kovo pabaigoje prasidėjo karantinas, Jane Kabahuma
The Economist
COVID-19 IR PASAULINIS SKURDAS
COVID-19 griauna daug metų augusius kovos su pasauliniu skurdu pasiekimus
Dideliame skurde gyvenančių žmonių skaičius nuolat mažėjo, bet dabar sparčiai auga
The Economist
COVID-19 IR PASAULINIS SKURDAS
Kai atžanga keičia pažangą
Skurstančių žmonių skaičius nuolat mažėjo. O dabar sparčiai auga. Nuo tos dienos, kai kovo pabaigoje prasidėjo karantinas, Jane Kabahuma valgo tik
Pasaulis
Popiežius ragina po koronaviruso pandemijos nutraukti „skurdo pandemiją“
Po koronaviruso pandemijos „viskas bus kitaip“, šeštadienį pareiškė popiežius Pranciškus ir paragino kurti sąžiningesnę visuomenę bei imtis veiksmų „nutraukti skurdo
Pasaulis
Tęsiant karantiną, pragyvenimo lėšų pasaulyje gali netekti apie 1,6 mlrd. žmonių
Jeigu šalys toliau taikys dėl koronaviruso pandemijos įvestus apribojimus, padėtis pasaulio darbo rinkoje dar pablogės, prognozuoja Tarptautinės darbo organizacijos (TDO)
Aktualijos
Socialinė nėlygybė
Matyti plačiau: išmokų didinimas yra pats primityviausias atskirties mažinimo modelis
Nuo to, kaip bus sprendžiamas nelygybės rebusas, priklausys ne tik gyventojų piniginių storis
Komentarai
Lietuvos ekonomika
Rekordų, klestėjimo ir progreso dešimtmetis
Antrasis šio amžiaus ir trečiasis atkurtos Nepriklausomybės dešimtmetis Lietuvai buvo išskirtinai geras – sparčiai didėjo gyventojų pajamos ir gyvenimo kokybė, mažėjo skurdas ir buvo stebimas akivaizdus socialinis progresas.
Lietuva
M. Puidokas: Kodėl valdžia pasmerkdama skurdui žlugdo mokytojų, dėstytojų ir Lietuvos ateitį?
Prieš keletą savaičių Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos seniūnas Ramūnas Karbauskis, duodamas interviu vienam šalies dienraščiui, parodė, kaip stipriai yra atitrūkęs nuo realybės ir į viešąją erdvę paleido kone juodojo humoro frazę: „​Realybė, kad Lietuvoje gyvenimas gerėja – pensijos, atlyginimai auga, skirtingai, nei buvo per pastaruosius dvidešimt metų.“
Aktualijos
Britanijoje daugiau nei 14 mln. žmonių gyvena skurde
Milijonai žmonių Jungtinėje Karalystėje vos suduria galą su galu, atskleidė naujausi duomenys.
Kava su IQ
K. Asfaw: „Technologijos gali vaikus išlaisvinti iš skurdo“
Jungtinių Tautų vaikų fondo UNICEF inovacijų plėtros vadovas Kidus Asfaw įsitikinęs, kad technologijos gali padėti spręsti opiausias pasaulio problemas ir daugiau dėmesio skirti vaikų poreikiams. Tačiau IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis pripažino, kad ne visuomet technologijas gebame panaudoti tinkamai.
Komentarai
Žuvis ir meškerė: nuo ko pradėti kovą su skurdu?
Socialinė atskirtis tampa aktualiausia tema Lietuvos politikoje, ji dominavo ir ką tik pasibaigusios prezidento rinkimų kampanijos metu. Nusitaikiusi į nusivylusius, dažniausiai regionų gyventojus, 2016 m. Seimo rinkimus triuškinamai laimėjo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Druskos ant šios žaizdos pabarsto ir Europos Komisija, vis primenanti, kad nelygybė mūsų šalyje yra viena didžiausių ES.
Komentarai
Skurdo Lietuva: kaltųjų paieškos
Vasaros pabaigoje pasirodžius naujiems skurdo rodikliams kilo šurmulys. Žiniasklaidoje netrūko nusivylimo ir priekaištų: 2017 m. duomenimis, skurdo rizikos lygis Lietuvoje
IQ Tema
Laisvai samdomi darbuotojai ateityje gali susidurti su aukšta skurdo rizika
Darbo sutarčių neturintys darbuotojai mėgaujasi laisve, bet yra persekiojami nesaugumo jausmo
Pasaulis
Princas Williamas paskelbė apie reikšmingą vizitą
Didžiosios Britanijos princas Williamas bus pirmas iš pagrindinių britų karališkosios šeimos narių, vyksiantis oficialaus vizito į Palestiniečių teritorijas ir Izraelį, ketvirtadienį pranešė Kensingtono rūmai apie naują kelionę, kurios metu princas taip pat planuoja aplankyti Jordaniją.
Komentarai
Pasiklydę nelygybėje
Skurdas ir nelygybė yra labai jautrios temos, nes su bent vienu šių reiškinių esame susidūrę visi. Vis dėlto šaltai ir objektyviai reikia pripažinti, kad skurdas ir pajamų nelygybė – skirtingi dalykai. Jei tu įsikūręs dviejų kambarių bute, o kaimynas – keturių, tai nelygybė. Jei neturi kur gyventi, tai – skurdas. Paprastai tariant, net pačioje turtingiausioje visuomenėje skurdo nebus, tačiau nelygybė – garantuota.
Komentarai
Skurdas – grėsmė demokratijai
Viena praėjusios vasaros naujiena Lietuvoje yra tokia nemaloni, kad verčiau jos neaptartume. Tačiau teks. Tai tvarus ir demokratijai grėsmingas skurdas, kurio atsparumą Lietuvoje mums liepos pabaigoje nurodė platus palyginamasis tarptautinis tyrimas, atliktas įtakingo pasaulinio kovos su skurdu organizacijų tinklo „Oxfam“. Kodėl tai svarbu ir ką dėl to daryti?
Komentarai
Sąžinės skurdas, išmonės deficitas
Skurdas ir pajamų nelygybė yra opi Lietuvos problema, sunku tai paneigti. Tačiau karštai pasiginčyti būtų galima dėl to, kad tiek kovą su šiomis ydomis paskelbę valdantieji, tiek bet kuri kita partija ar atskirai paimtas politikas iš tiesų kada rimtai žvelgė į šią problemą.
Komentarai
Skurdo politika smukdo vidurinę klasę
Skurdo politika didindama perskirstymą sutelkia dėmesį į mažiausias pajamas gaunančius ir vargingiausiai gyvenančius žmones. Tokios politikos pavyzdys – didinami mokesčiai daugiau uždirbantiems, kad būtų galima mokėti įvairias pašalpas mažai ar nieko neuždirbantiems. Tai yra tiesioginis perskirstymas – paimti iš vienų ir duoti kitiems.
The Economist
Karas su skurdu: mažiau, bet dar yra
Pasaulis įspūdingais žingsniais naikina visišką skurdą. Bet nuo šiol judėti pirmyn bus daug sunkiau.
ŽYMA
SKURDAS