šeštadienis, spalio 31 d.
Verslas
Pajamos
Karantinas kasdien „Sodrai“ kainuoja papildomai apie 2 mln. eurų
Lietuvoje paskelbus karantiną, lėtėja žmonių pajamų augimas, o uždirbančių mažiau nei minimali alga skaičius sugrįžo į 2017 metų lygį, skelbia „Sodra“. Pasak jos vadovės, nuo karantino pradžios Lietuvoje atleista 14,5 tūkst. darbuotojų daugiau, nei priimta į darbą. 
Pasaulis
Prancūzija
Paryžiuje – nauji protestai prieš prezidentą E. Macroną
Prancūzijos policijai šeštadienį vėl teko panaudoti ašarines dujas ir suimti dešimtis žmonių Paryžiuje, kur į gatves vėl išėjo tūkstančiai „geltonųjų liemenių“ protestuotojų.
IQ Tema
Ant tvirtų pamatų: gerovės valstybės Lietuvoje stiprybės
Įprotis teikti ir gauti socialinę paramą giliai įsišaknijęs. Tik reikia šį bei tą patobulinti.
IQ Tema
Gerovės valstybė 4.0: kodėl nėra „dviejų Lietuvų“ ir kokius iššūkius teks spręsti ateityje?
Nukopijuoti kitų šalių modelio Lietuvai nepavyks ir to nereikia siekti. Gerovės valstybę tenka keisti ir tobulinti nuolat.
Komentarai
Ar nelaimingas bedarbis bus geras pilietis?
Esminė bazinių pajamų (BP) idėja – socialinių paslaugų ir išmokų sistemas pakeisti daug paprastesniu, universaliu vieno ar kelių dydžių visuotiniu „piliečio atlygiu“ bent tiems, kurie neturi jokių arba turi menkas ir nereguliarias pajamas. Nuo pat XVIII a. pabaigos įvairiais šio sumanymo pavidalais buvo siūloma spręsti tris pagrindines problemas moderniose laisvosios rinkos valstybėse.
IQ Tema
Laisvai samdomi darbuotojai ateityje gali susidurti su aukšta skurdo rizika
Darbo sutarčių neturintys darbuotojai mėgaujasi laisve, bet yra persekiojami nesaugumo jausmo
The Economist
Europoje dešiniosios partijos pašalpas siūlo dosniau nei tradicinės
Populistai renka balsus dosniau siūlydami paramą ir tai iš dalies paaiškina jų sėkmę rinkimuose. Kaip reaguoti tradicinėms partijoms?
Aktualijos
Vidaus reikalų ministerija siūlo leisti pabėgėlius įrašyti į benamių sąrašą
Seimas svarstys siūlymą leisti pabėgėlius įrašyti į benamių sąrašą, kad šie galėtų pretenduoti į savivaldybių socialinę paramą, gauti kitas tos savivaldybės gyventojams teikiamas paslaugas.
Komentarai
Poreikių politika ir jos ydos
Politikai vis dažniau siekia patenkinti būtinuosius žmonių poreikius, nepriklausomai nuo jų pačių veiklos ir pastangų.
Pramogos
Išgirdusi mikčiojantį Aleksą dainuojant Lietuva liko nuščiuvusi
Lietuviška populiaraus Jungtinėje Karalystėje šou „The X Factor” versija, ieškodama talentų nė kiek nenusileidžia savo originaliam konkurentui. Šį sekmadienį žiūrovus aiktelėti privertė mikčiojantis dainininkas Aleksas, išdrįsęs uždainuoti visos Lietuvos akivaizdoje.
Pramogos
Britų „X faktoriuje“ atlikėja iš Lietuvos gavo tris „Ne“
Jungtinėje Karalystėje šiuo metu gyvenanti atlikėja Donata Virbilaitė savo jėgas išbandė viename didžiausių muzikinių projektų „X Faktorius“. Jauna moteris nesublizgėjo – visi šou teisėjai dainininkei tarė „Ne“, pranešė naujienų portalas delfi.lt.
Pramogos
„X Faktoriaus“ debiutantas tapo interneto sensacija
Praėjusią savaitę į Lietuvos, o gal net ir Europos muzikinę sceną buvo įmesta bomba. „X Faktoriaus“ dalyvis Martynas Kavaliauskas po pirmojo pasirodymo laidoje, iš karto buvo pakrikštytas širdžių ėdiku, scenos lovelasu, išskirtinio balso ir vyriško grožio įsikūnijimu.
Pramogos
Lietuvoje pirmąkart startavo „X Faktorius“
Premjerinėje „X Faktoriaus“ laidoje žiūrovus pasitiko trokštančiųjų išgarsėti siužetai iš Kaune vykusios emocingos atrankos. Laikinojoje sostinėje plūdo minios norinčiųjų patekti ant „X Faktoriaus“ scenos, tačiau teisėjų ketvertukas – Rūta Ščiogolevaitė, Saulius Urbonavičius-Samas, Saulius Prūsaitis ir Vytautas Šapranauskas lemtingąjį „taip“ ištarė tik aštuoniems geriausiems.
Pramogos
Dainininkei Tulisai vaikinus parenka asmens sargybinis
„X faktoriaus“ teisėja ir dainininkė Tulisa Contostavlos visai neseniai įskaudinta buvusio vaikino Justino Edwardso pasamdė asmens sargybinį, kad daugiau niekada nebūtų išduota, pranešė thisislondon.co.uk.
ŽYMA
SOCIALINĖ APSAUGA