antradienis, sausio 19 d.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Jungtinės Karalystės piliečiams, kurie pasiliks Lietuvoje
Viskas, ką turite žinoti apie socialines išmokas po „Brexit“.
Aktualijos
Socialinės išmokos po „Brexit“: Lietuvos piliečiams, kurie dirbo Jungtinėje Karalystėje ir norės grįžti į Lietuvą
Lietuviams Jungtinėje Karalystėje gali būti svarbu žinoti, kad pereinamuoju laikotarpiu Jungtinės Karalystės ir Europos Sąjungos santykius socialinėje srityje lemia Europos Sąjungos socialinės apsaugos sistemų koordinavimo reglamentai – tai reiškia, kad viskas, kas galiojo iki šiol, taikoma ir pereinamuoju laikotarpiu iki 2020 m. gruodžio 31 d.
IQ Tema
Kas apmoka imigrantų sąskaitas?
Užsieniečių baimės kaina gerokai didesnė už realius jų atvykimo kaštus. Ateityje pusiausvyra gali ir pasikeisti.
IQ Tema
Rūpestis dėl žilagalvių – gerovės valstybės Lietuvoje grėsmės
Senstančią visuomenę padėtų išlaikyti imigrantai, jei patys netaptų našta
Pasaulio lietuviai
Lietuvių „rojus“ fabrikų kaime vos už 280 svarų: susimokame nuomą ir galime švaistytis
Dunganone, Airijos provincijoje, gyvena vos 11 tūkstančių žmonių, tačiau šimtus lietuvių čia vilioja pinigai. Dunganono apylinkėse gausu fabrikų ir gamyklų, kuriose darbą galima gauti nė nemokant kalbos, o, kaip sako vietiniai, net už minimumą kiekvienas čia gali gyventi kaip ponas. Beje, Šiaurės Airija priklauso Jungtinei Karalystei, tad čia, skirtingai nei likusioje Airijos dalyje, pinigai skaičiuojami svarais, o ne eurais. Svarų, norint atvykti į Dunganoną, prireiks ir vos išlipus iš lėktuvo Dublino oro uoste. Šiaurės Airijai priklausančios įmonės autobusų vairuotojai nepriima eurų, o jei turite tik jų, gali tekti likti stovėti stotelėje arba bėgti išsikeisti pinigus.
Komentarai
Skurdo Lietuva: kaltųjų paieškos
Vasaros pabaigoje pasirodžius naujiems skurdo rodikliams kilo šurmulys. Žiniasklaidoje netrūko nusivylimo ir priekaištų: 2017 m. duomenimis, skurdo rizikos lygis Lietuvoje
Aktualijos
Airijos lietuviai atsisveikino su nužudyta jauna mama
Trečiadienį per 250 Dundalk miesto Airijoje gyventojų susitinko su kraupiai nužudyta 31-erių dviejų vaikų motina Ingrida Mačiokaite.
Aktualijos
Airijoje mirtinai subadyta jauna lietuvė motina
Antradienį Airiją ir visą Britanijos lietuvių bendruomenę sukrėtė šiurpus nusikaltimas. Vidurį dienos gatvėje subadyta jauna dviejų vaikų motina lietuvė. Netrukus paaiškėjo, kad tai - 31-erių Ingrida Mačiokaitė.
The Economist
Europoje dešiniosios partijos pašalpas siūlo dosniau nei tradicinės
Populistai renka balsus dosniau siūlydami paramą ir tai iš dalies paaiškina jų sėkmę rinkimuose. Kaip reaguoti tradicinėms partijoms?
Aktualijos
Airijos lietuvis įkalintas už prekybą heroinu
Lietuvis, kuris bandė sutrukdytis policijos kratai Tralee mieste Airijoje, buvo išprašytas iš šalies be leidimo grįžti dešimtmetį. Deja, praėjus vos keliems mėnesiams, vyras sugautas pardavinėjantis heroiną Cork miesto gatvėse.
Anglijoje
Lietuviai emigrantai užsienyje laikomi didvyriais
Airijoje, Dubline, gyvenantis Marius Beniušis ir Anglijoje, Londone, kelerius metus dirbęs Marius Asteika Lietuvoje – tiesiog paprasti vyrukai, tačiau svečioje šalyse abu išgarsėjo kaip drąsūs didvyriai.
Lietuva
Airijos lietuvį apgavo lėktuvo bilietų pardavėjas
Į Lietuvą lėktuvu sugrįžti planavęs Airijos lietuvis nutarė pasinaudoti paslaptingo bilietų pardavėjo paslaugomis, tačiau liko ir be pinigų, ir be bilieto į Tėvynę.
Pasaulio lietuviai
Airijoje grožio karaliene tapusi lietuvė: „Po pranešimų apie titulą tautiečiai kalbėjo, esą karūną man nupirko vyras...“
„Labai daug negražiai kalbėjo: kad esu neverta titulo, kad labai baisi, kad atrodau kaip transvestitas, kad laimėjau, nes karūną man nupirko vyras, airis, už kurio ištekėjau. Girdėjau ir tokių kalbų, kad išvažiavau į kitą šalį tik tam, kad susirasčiau turtingą vyrą....“, – pasakojo prieš 16 metų į Airiją emigravusi 39-erių lietuvė Olga deVignat.
Lietuva
Ieškomą emigrantą oro uoste išdavė alkoholis
Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė girtą teisėsaugos ieškomą Airijoje gyvenantį lietuvį. Jis, be to, turėjo suklastotą vairuotojo pažymėjimą.
Aktualijos
Prie Airijos krantų nuskendo du lietuviai
Praėjusį savaitgalį žvejoti į Atlanto vandenyną išplaukę du Airijos lietuviai namo nesugrįžo – į krantą bangos išmetė tik jų kūnus.
Komentarai
Tikrosios pajamų nelygybės priežastys
Pajamų nelygybė Lietuvoje pasiekė kritinę ribą. Apie tai signalizuoja į aukščiausią lygį ir modernios Lietuvos istorijoje, ir tarp visų ES šalių įkopęs pajamų nelygybės indeksas ir sustojęs progresas mažinant skurdą.
Aktualijos
Lietuvis – lietuviui: vok, arba žus šeima
Šiaurės Airijoje prieš teismą stojo lietuvis, kuris esą vertė du savo tautiečius vogti iš parduotuvių, įbauginęs juos smurtu prieš šeimos narius.
Aktualijos
Didvyris lietuvis pelnė airių pagarbą
Lietuviai svetur turi kuo didžiuotis – didvyriškais darbais pagarsėjęs Marius Beniušis nustebino Airijos gyventojus. Kaip skelbė naujienų portalas 15min.lt., vyras savo poelgio nesureikšmina ir išlieka kuklus.
Aktualijos
Demaskuota dešimtis tūkstančių prisiteisti mėginusi lietuvė
Dešimtmetį Airijoje gyvenanti lietuvaitė Rita Milinovič buvo pagauta meluojant teisme to po, kai po neva avarijos metu patirtos traumos bandė prisiteisti 60 tūkst. eurų kompensaciją.
Aktualijos
„Wizz Air” paskelbė naują maršrutą į Lietuvą
Pigių skrydžių avialinijos „Wizz Air” paskelbė džiugių žinių Airijoje gyvenantiems lietuviams. Vengrų kompanijos lėktuvai pradėjo naują tiesioginį maršrutą iš Belfasto, - pranešė naujienų portalas bbc.co.uk.
ŽYMA
SOCIALINĖS IŠMOKOS