antradienis, liepos 14 d.
Aktualijos
Politinė reklama
Politinė reklama feisbuke: ištaškyti pinigai ir pirmieji rinkimų agitacijos pažeidimai
Lietuvoje paskelbto karantino metu nemaža dalis visuomenės gyvenimo persikėlė į internetą ir socialinius tinklus. Artėjant Seimo rinkimams tuo netruko pasinaudoti
Gyvenimas
Netikėta karantino pasekmė – socialinius tinklus užkariauja medikai
Koronaviruso pandemijos metu krito beveik visų socialinių tinklų žvaigždžių aktyvumas. Ir nors tokiose platformose kaip „Facebook“ didžiausias lankytojų srautas kilo
The Economist
Ne tavo reikalas
Įmonėms vis dažniau rūpi, ką kalba jų darbuotojai
Vis labiau dyla žmonių darbą ir privatų gyvenimą skirianti riba
Verslas
Žiniasklaida
Prancūzijos priežiūros agentūra nurodė „Google“ mokėti žiniasklaidai už turinį
Prancūzijos konkurencijos priežiūros agentūra ketvirtadienį paskelbė, kad technologijų milžinė „Google“ privalo pradėti mokėti žiniasklaidos grupėms už jų turinio rodymą, ir
The Economist
ŽODŽIAI IR DARBAS
Ne tavo reikalas
Įmonėms vis dažniau rūpi, ką kalba jų darbuotojai ne tik darbe, bet ir kitur Pernai gruodį Jungtinės Karalystės darbo tribunolas nutarė,
Aktualijos
Neapykantos kurstymas
Istorinis sprendimas: Strasbūro teismas pripažino, kad Lietuvos teisėsauga diskriminavo grasinimų sulaukusią gėjų porą
Europos Žmogaus Teisių Teismas (EŽTT) antradienį paskelbė, kad Lietuvos teisėsauga nepagrįstai diskriminavo Lietuvos gėjų porą, kai atsisakė pradėti tyrimą dėl neapykantos kurstymo
Pasaulis
Vyras, „ant merginos kaktos peiliu išdrožęs savo vardą“, areštuotas
19-metis Jackubas Jacksonas Hildrethas socialiniame tinkle „Facebook“ susipažino su 22 metų Catalina Mireles. Pora susitikinėjo tris savaites. Penktadienį jį sulaikė San Antonijaus policija.
Pasaulis
Dvylikametis apipiltas nagų lako valikliu ir padegtas: mama įspėja tėvus dėl naujo „ugnies iššūkio”
Dvylikamečio berniuko mama įspėja tėvus: socialiniuose tinkluose vėl plinta naujas siaubą keliantis „iššūkis”, viliojantis paauglius. Šįkart tai - „ugnies iššūkis”, trumpai tariant, vaikai skatinami pasidegti. Šios mamos sūnų nagų lako valikliu apipylė ir padegė draugas.
Pasaulis
Socialinių tinklų žvaigždę „dėl garbės“ nužudęs jos brolis kalės iki gyvos galvos
Pakistano socialinių tinklų žvaigždės Qandeel Baloch brolis penktadienį buvo nuteistas už jos nužudymą „dėl garbės“ ir už tai turės kalėti iki gyvos galvos.
Atradimai
Avantiūristo užrašai. Kiekvienas iš mūsų gali pakeisti pasaulį
JAV ambasada išduodama vizą ketina reikalauti, kad aplikantas, be kitų duomenų, pateiktų ir savo socialinių tinklų paskyras.
Aktualijos
Interneto „troliai" sukūrė Snapchat paskyrą nužudytos mergaitės vardu ir tyčiojosi iš jos mamos
Škotijos policija tiria incidentą, kurio metu nužudytos mokyklinukės Paige Doherty vardu buvo sukurta paskyra Snapchat platformoje, per kurią tyčiotasi iš tragiškai žuvusios mergaitės mamos.   
Pasaulis
Teismas patvirtino, kad D. Trumpas negali blokuoti kritikų tviteryje
Federalinis apeliacinis teismas antradienį nusprendė, kad JAV prezidentas Donaldas Trumpas teisiškai negali blokuoti socialinio tinklo „Twitter“ vartotojų remdamasis tuo, kad jų politinė nuomonė kitokia nei jo.
Gyvenimas
3 paprasti būdai, kaip išjungti kompiuterį ir bendrauti gyvai
Šiame interneto amžiuje vis daugiau žmonių įninka į kompiuterius ar mobiliuosius telefonus, kitaip tariant, ekranus, ir tai sukelia psichologinių, socialinių problemų. Statistika rodo, kad priklausomybės nuo ekranų požymių patiria 12 proc. JAV gyventojų ir apie 30 proc. Azijos, Kinijos bei Korėjos gyventojų. 2017 m. žmogus, turintis internetą, vidutiniškai prie ekrano praleido 6 valandas.
IT ir transportas
Socialiniai tinklai ir politika
G. Ph. Goldsteinas: „Socialiniai tinklai yra rinkėjo sprendimų priėmimo sistema“
Į karą, kurį kadaise kovojo žmogus, dabar įsitraukia robotai, mano kibernetinės erdvės analitikas Guy Philippe’as Goldsteinas. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis teigė, kad programinė įranga ir gebėjimas ją valdyti šiandien svarbesnis ginklas nei informacija.
Pramogos
27-erių metų tėvas nusižudė dėl žiaurių komentarų Facebook platformoje
27-erių metų amžiaus Kenny Gregg šeima reikalauja valdžios griežčiau bausti „trolius” socialinių tinklų platformose, teigdami, kad suvartoti mirtiną vaistų dozę jauną tėtį privertė žiaurios komentatorių patyčios Facebook tinkle.   
Temos
Instagramo kartos kasdienybė be filtrų
Ši karta subrendo kaip tik tuo metu, kai istorija prasidėjo iš naujo. Ji – žmonijos ateitis ir civilizacijos nuosmukio įrodymas. Žiniasklaida iš jos šaiposi, o prekių ženklai neriasi iš kailio. Bet ką gi iš tiesų apie ją žinome? Sophie Elmhirst gilinasi, kaip mąsto tūkstantmečio karta.
Pramogos
Didžioji Britanija nori tiesiogiai reguliuoti socialinės žiniasklaidos bendrovių turinį
Didžioji Britanija pirmadienį pirmoji pasaulyje pasiūlė tiesiogiai reguliuoti socialinės žiniasklaidos bendrovių skelbiamą turinį.
Pramogos
Interneto įžymybė Maybachas: „Jau septynerius metus nesu buvęs su moterimi“
Interneto žvaigždė Laurynas Burovas, geriau žinomas Maybacho pravarde, šį pirmadienio vakarą 19 val. LNK laidoje KK2 guosis, kad jau septynerius metus nėra buvęs su moterimi bei prisipažins, kad jo svajonių moterimi ir toliau išlieka Monika Šalčiūtė.
Pasaulis
JAV ir Europoje stringa „Facebook“
Populiariausias pasaulyje socialinis tinklas „Facebook“ trečiadienio vakarą ėmė strigti, jo vartotojai negali naudotis tam tikromis funkcijomis, pavyzdžiui, skelbti įrašų ar peržiūrėti kitų skelbiamos informacijos.
Pramogos
Nauja socialinių tinklų žvaigždė G. Bieliauskaitė: vaikystėje buvau labai vieniša
Socialiniai tinklai šiais laikais suteikia puikią galimybę išgarsėti ir visiškai nežinomiems žmonėms. Viena iš netikėtai sužibusių žvaigždžių – Gerda Bieliauskaitė.
ŽYMA
SOCIALINIAI TINKLAI