šeštadienis, spalio 31 d.
Komentarai
Komentaras
Rusų sovietinė nostalgija ir „Tarybiniai piliečiai“
Vladimiras Putinas dažnai kritikuojamas už savo nostalgiją SSRS (gerai prisimenama, kaip jis šios valstybės subyrėjimą pavadino „geopolitine katastrofa“). Tačiau tūkstančiai rusų, įsitraukusių į judėjimą „Tarybiniai piliečiai“, šį požiūrį dar labiau išvystė. 
Komentarai
Rusija
V. Putinui derėtų nerimauti dėl koronaviruso labiau nei Kremliaus bijančių rusų
Nekompetencija, nekantrumas ir neįgalumas buvo trys veiksniai, prisidėję prie Sovietų Sąjungos žlugimo. Ir jie dabar būdingi Rusijai. Vladimiras Putinas turėtų susirūpinti.
Komentarai
Koronavirusas ir geopolitika
Svaiginamas 1990-ųjų kovas
Prieš 30 metų buvau keistas bėglys – mėginau ne pabėgti nuo sovietų tarnybų, o joms pasiduoti. Buvau ką tik atvykęs
Komentarai
SSRS griūtis
J. B. Hannibalssonas: kas prarado Rusiją?
„Vakarų politikos formuotojai pripažino, kad Sovietų Sąjungos žlugimas buvo unikali galimybė padėti laisvei įsišaknyti Rusijoje ir Eurazijoje. Tuo pat metu
Aktualijos
Rusija
Mirė SSRS gynybos ministras D. Jazovas, nuteistas Sausio 13-osios byloje
Maskvoje mirė Sausio 13-osios byloje nuteistas buvęs Sovietų Sąjungos gynybos ministras Dmitrijus Jazovas, pranešė Rusijos gynybos ministerija. Jam buvo 95 metai.
Aktualijos
Istorinė atmintis
Estijos parlamentas pasmerkė Rusijos poziciją dėl Antrojo pasaulinio karo istorijos
Estijos parlamentas trečiadienį vykusiame posėdyje priėmė pareiškimą „Dėl istorinės atminties ir istorijos klastojimo“, kuriame smerkiama Rusijos pozicija dėl Antrojo pasaulinio karo.
Komentarai
V. Putinas ir Holokaustas
Pamirškime pasakas ir išmokime realios istorijos
Pradedant Aušvicu ir baigiant mūšiu dėl Britanijos, herojiški mitai nusveria realybę. Žuvusieji nusipelno daugiau.
Pasaulis
Žiniasklaida
A. Cooper: „Mes praradome JAV prezidentą kaip žodžio laisvės lyderį“
Žiniasklaidos priemonės deda nemenkas pastangas, siekdamos atremti melagingų naujienų antpuolį, įsitikinusi žurnalistė, JAV Kolumbijos universiteto dėstytoja Ann Cooper. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė aiškinosi, kaip žiniasklaidos kasdienybę apsunkina JAV ir Rusijos valstybių lyderiai?
Pasaulis
Rusijos gynybos ministras pripažino jaučiantis didelę nostalgiją Sovietų Sąjungai
Rusijos gynybos ministras Sergejus Šoigu pripažino jaučiantis nostalgiją Sovietų Sąjungai, pareiškė norįs, kad Sibire iškiltų bent dar du dideli miestai.
Kava su IQ
F. Fu-Te Liao: „Kinija nėra tokia stipri, kaip daugeliui atrodo“
Prieš septynis dešimtmečius nuo Kinijos atskilęs Taivanas stokoja tarptautinio pripažinimo, tačiau jau spėjo tapti stipria ir klestinčia demokratine šalimi. Taivano fondo demokratijai (TFD) prezidentas Fordas Fu-Te Liao žurnalistui Antanui Manstavičiui papasakojo, kas padeda šiai laisvės salai išlikti.
Pasaulis
Silpstanti galia: Rusijos naudojama strategija savo ribas turėtų pasiekti kito dešimtmečio pradžioje
Rusija griebiasi hibridinio karo metodų, bet ar tai išsaugos jos įtaką ir ją pačią?
Lietuva
Kremliaus spjūviai lietuviams: trėmė tik banditų šeimas, jiems tai buvo lyg maloni kelionė į kurortą
Nacionalistai ir banditai – tokius ir jų šeimas komfortiškomis sąlygomis išgabeno iš Baltijos šalių, o likusius partizanus – nacių bendrininkus ir blogio šalininkus teisėtai pribaigė sovietų saugumiečiai. Tokią žinią kovo 25-ąją, Lietuvai minint didžiuosius trėmimus siuntė Kremliaus ruporai, sulaukę palaikymo ir Lietuvoje.
Pasaulis
Prieš Sovietų Sąjungos griūtį dingęs vyras rastas šalčiausiame pasaulio taške: bėgau nuo degtinės
Prieš pat Sovietų Sąjungos griūtį dingęs buvęs sovietų karinių oro pajėgų desantininkas rastas Jakutijoje – oro temperatūra čia nukrinta iki -60 laipsnių.
Aktualijos
Londono metro – kraupus bandymas nužudyti
Vėlų sekmadienį vakarą venoje Londono metro stotyje nuo platformos ant bėgių nustumtas jaunas vyras, laimei, jis spėjo išsigelbėti.
Pramogos
Prancūzų ir britų žvejai raginami „draugiškai“ susitarti dėl žvejybos
Europos Komisija trečiadienį paragino Prancūziją ir Britaniją rasti „draugišką“ sprendimą, abiejų šalių žvejams susigrūmus Lamanšo sąsiauryje dėl šukučių išteklių.
Pramogos
Žinoma dainininkė įsivėlė į konfliktą su Londono lietuve
Visai neseniai dainininkė Donata Gutauskienė – Laisva (29) įsivėlė į skandalą su Londone gyvenančia lietuve Džiulijeta. Moteris koncertavo šalies sostinėje gyvenantiems lietuviams, tačiau už jos paslaugas nebuvo atlygintas sutartas honoraras. D. Gutauskienė nusprendė nebetylėti ir viską paviešinti. Žmonos stojo ginti ir jos vyras Rolandas Gutauskas.
Aktualijos
Lietuva posovietinių šalių reitinge užima antrąją vietą
Lietuva pagal savo vakarietiškumą užima antrą vietą tarp posovietinių šalių, paskelbė Jungtinių Valstijų strateginis centras „StrategEast“.
Aktualijos
Praėjus 32 metams Černobylio katastrofa tebelieka „atvira žaizda“, sako Ukraina
Ukrainai ketvirtadienį minint 32-ąsias Černobylio avarijos – didžiausio per visą istoriją branduolinio incidento – metines, prezidentas Petro Porošenka pabrėžė, kad ši katastrofa liks „atvira žaizda milijonų žmonių širdyse“.
Pramogos
S. Jasaičio ir O. Pikul konflikte - netikėtas posūkis
Krepšininko Simo Jasaičio ir jo sutuoktinės Oksanos Pikul-Jasaitienės konfliktas po tariamo smurto artimojoje aplinkoje pakrypo nauja linkme – sportininkas dėl grasinimų susidoroti kreipėsi į sostinės policiją.
ŽYMA
SOVIETŲ SĄJUNGA