šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulis
Nelaimės
Sprogimas Beirute be namų paliko iki 300 tūkst. žmonių
Libano sostinėje išvakarėse driokstelėjęs galingas sprogimas paliko iki 300 tūkst. žmonių be namų ir padarė žalos pusei miesto, trečiadienį pareiškė Beiruto muchafazos vadovas Marwanas Aboudas.
Pasaulis
Beirutą supurtė du galingi sprogimai, dešimtys žmonių sužeista
Du galingi sprogimai, antradienį driokstelėję Libano sostinėje Beirute, sužeidė dešimtis žmonių, supurtė pastatus, o virš miesto pakilo didelis dūmų stulpas. Po
Gyvenimas
E-cigaretė „it bomba“ sprogo kišenėje - 37 metų amžiaus tėtis patyrė trečio laipsnio nudegimus
37 metų amžiaus tėtis Richardas Binghamas sako, kad akimirka, kai jo elektroninė cigaretė susilietė su raktais, buvo tarsi bombos sprogimas - laimei tą dieną jis dirbo Whitingtono ligoninėje šiauriniame Londone.
Pasaulis
Višosiose erdvėse sklando kraują stingdantys įrašai iš Šri Lankos teroristinių išpuolių
Kraują stingdanti vaizdo kamerų nufiluomta medžiaga: Šri Lankos penkių žvaigždučių viešbutyje apsistojęs per naktį savižudis sprogdintojas, ryte, pusryčių salėje, susisprogdino kartu nusinešdamas daugybes žmonių gyvybes.
Lietuva
URM rekomenduoja susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į Šri Lanką
Reaguodama į praėjusio Sekmadienio įvykius Šri Lankoje Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja Lietuvos piliečiams laikinai susilaikyti nuo nebūtinų kelionių į šalį.
Pasaulis
Sprogdinimų Šri Lankoje aukų skaičius padidėjo iki 359
Šri Lankoje per Velykų sekmadienį įvykdytų virtinės sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 359, taip pat buvo suimta daugiau įtariamųjų dėl šių išpuolių, trečiadienį pranešė policija.
Pasaulis
Smurto proveržis Šri Lankoje: sprogdinimų aukų skaičius išaugo iki 290
Mažiausiai 290 žmonių žuvo per virtinę sprogdinimų Šri Lankos bažnyčiose ir prabangiuose viešbučiuose, tapusių didžiausiu smurto proveržiu šioje saloje nuo niokojančio pilietinio karo pabaigos prieš dešimtmetį.
Pasaulis
Per teroro išpuolius Šri Lankoje lietuviai nenukentėjo
Užsienio reikalų ministerija neturi duomenų, kad per teroro aktą Šri Lankoje nukentėtų Lietuvos piliečiai.
Aktualijos
Migrantų diena Lietuvoje minima su nerimu
Antradienį švenčiama Tarptautinė migrantų diena. Šią dieną valstybės skatinamos aptarti migracijos problemas, kurių apstu ir Lietuvoje.
Aktualijos
Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas
Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių dienų įvykiai rodo ką kitą.
Lietuva
Vyriausybė pritarė emigracijos mažinimo ir gimstamumo didinimo planui
Vyriausybė trečiadienį patvirtino planą su 90 priemonių, kuriomis bus siekiama sustabdyti emigraciją, susigrąžinti jau išvykusiuosius lietuvius, didinti gimstamumą ir užtikrinti sklandesnę vyresnio amžiaus žmonių integraciją.
Aktualijos
Į Londoną emigravusi dainininkė V. Iljinaitė: niekuomet čia nedirbsiu su lietuviais
Dainininkės Valerijos Iljinaitės jau kurį laiką nesimato Lietuvos šou verslo padangėje . Prieš porą metų LNK muzikiniame projekte „Mes - vieno kraujo“ užėmusi trečiąją vietą, Valerija dingto it į vandenį. Ji jau dvejus metus gyvena lietuvių emigrantų pamėgtame Londone. Vis dėl to daugelis stebėjosi, kodėl vos tik pradėjusi populiarėti ir kilti karjeros laiptais viską metė ir išvyko dirbti paprasčiausių darbų į Angliją.
Pasaulio lietuviai
Išvykusi iš Lietuvos atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje
Laikinai gyventi į Ispaniją išvykusi Dalia tikrai nesitikėjo pakliūti į itin sudėtingą situaciją. Vieną dieną, norėdama atsiskaityti parduotuvėje, ji suprato, kad abi jos kortelės yra užblokuotos. Pasirodo, jas dėl Dalios vyro skolos užblokavo antstolis. Lietuvė liko svečioje šalyje visiškai be pinigų. Norėdama atgauti bent jų dalį, kad turėtų iš ko gyventi, Dalia įsisuko į susirašinėjimo su antstoliu karuselę, tačiau atsimušė į sieną.
Lietuva
Naujas viliotinis emigrantams
Vyriausybė patvirtino priemonių planą, kaip susigrąžinti į kitas šalis emigravusius gyventojus ir didinti gimstamumą.
Lietuva
Vyriausybė siūlo paramą lietuviams, grįžtantiems iš krizių kamuojamų valstybių
Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui įstatymu įtvirtinti, kad krizių kamuojamose šalyse gyvenantys lietuviai gautų valstybės paramą, jeigu nuspręstų grįžti į Lietuvą.
Aktualijos
Emigrantai pasisakė, ar verta grįžti namo
Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir nusprendė atlikti namų darbus – feisbuke pasiteirauti klaipėdiečių, ar grįžus yra šansų rasti darbą ir išgyventi iš lietuviško atlyginimo.
Aktualijos
Ateityje lietuviai taip paprastai į JK nebeatvyks
Nerimas dėl „Brexit“ vis dar sklando ore, nors laiko susitarimui pasiekti lieka vis mažiau. Į Lietuvą atvykusi profesorė iš Didžiosios Britanijos teigė, kad visi gyvena nežinia. Baiminamasi, jog universitetų durys užsivers kitų Europos Sąjungos šalių studentams ir dėstytojams, nebebus gaunamas finansavimas vykdomiems tyrimams. Profesorė įsitikinusi, kad atvykti ir įsidarbinti pavyks tiems, kurie turės išskirtinius įgūdžius.
Aktualijos
Emigrantai į gimtąsias šalis persiunčia milijardus svarų sterlingų
Jungtinėje Karalystėje dirbantys migrantai gimtosiose šalyse likusioms šeimoms kasmet išsiunčia maždaug 8 mlrd. svarų sterlingų, teigiama Jungtinių Tautų švietimo agentūros pranešime. Šie pinigai dažniausiai atitenka vargingesnėse šalyse gyvenančių emigrantų artimųjų mokslams, pragyvenimui.
Anglijoje
Kaip grįžus iš emigracijos išgyventi už lietuvišką atlyginimą?
Jau aštuntus metus Norvegijoje gyvenanti Simona Šiemienė planuoja grįžti į Lietuvą ir nusprendė atlikti namų darbus - feisbuke pasiteirauti klaipėdiečių, ar grįžus yra šansų rasti darbą ir išgyventi iš lietuviško atlyginimo.
Anglijoje
Grįžo, bet mokesčius moka JK, taip daryti turėtų kiekvienas
Laisvas darbo jėgos judėjimas Europos Sąjungoje (ES) leidžia per savo karjeros metus lengvai kaupti darbinę patirtį ne tik Lietuvoje, bet ir kitose ES šalyse. Tačiau dirbant užsienyje kaupiama ne tik darbo patirtis, bet ir darbo stažas bei įmokos į pensijų fondus. Tinklaraštis Euroblogas.lt domisi didelei daliai lietuvių aktualia tema: kas nutiks su jūsų pensija, jei per savo karjerą teks dirbti keliose ES šalyse.
ŽYMA
SPROGIMAI