ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
Pramogos
Rusijoje bus kuriamas serialas apie netyčinį Vokietijos LGBT aktyvistų apsilankymą SSRS 1970-aisiais
„Oskarui“ nominuotas rusų prodiuseris Aleksandras Rodnianskis pranešė kuriantis naują tikrais faktais paremtą televizinį serialą apie grupės Vakarų Vokietijos LBGT aktyvistų
Komentarai
Komentaras
Rusų sovietinė nostalgija ir „Tarybiniai piliečiai“
Vladimiras Putinas dažnai kritikuojamas už savo nostalgiją SSRS (gerai prisimenama, kaip jis šios valstybės subyrėjimą pavadino „geopolitine katastrofa“). Tačiau tūkstančiai rusų, įsitraukusių į judėjimą „Tarybiniai piliečiai“, šį požiūrį dar labiau išvystė. 
Pasaulis
Latvija
Latvijoje uždrausta viešai demonstruoti sovietų ir nacių uniformas
Latvijos Saeima ketvirtadienį galutinai priėmė įstatymą, draudžiantį naudoti sovietų ir nacių uniformas, atpažinimo ženklus ir simbolius per viešus susirinkimus, eitynes
Aktualijos
Lietuvos augimas
IQ indeksas. Kada pasivysime Švediją?
Trys nepriklausomybės dešimtmečiai pažymėti pažangos ženklu, tačiau iki svajonių šalies dar toloka
Pasaulis
Žiniasklaida
A. Cooper: „Mes praradome JAV prezidentą kaip žodžio laisvės lyderį“
Žiniasklaidos priemonės deda nemenkas pastangas, siekdamos atremti melagingų naujienų antpuolį, įsitikinusi žurnalistė, JAV Kolumbijos universiteto dėstytoja Ann Cooper. IQ apžvalgininkė Kotryna Tamkutė aiškinosi, kaip žiniasklaidos kasdienybę apsunkina JAV ir Rusijos valstybių lyderiai?
Pasaulio lietuviai
JAV Kongrese - diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse
Lapkričio 13 dieną istoriniame JAV Kongreso Kapitolijaus pastate vyko diskusija apie sovietų ir nacių režimų aukas Baltijos šalyse bei filmo „Tarp pilkų debesų” peržiūra. Diskusiją surengė Lietuvos ambasada JAV, bendradarbiaudama su JAV Kongreso nariu Johnu Shimkumi, Vašingtone įsikūrusiu komunizmo aukų memorialinio fondu ir Jungtiniu Baltijos Amerikos nacionaliniu komitetu.
Pasaulis
Maskvoje pagerbtos sovietinių politinių represijų aukos
Spalio 29 dieną, sovietinių politinių represijų aukų atminimo dienos išvakarėse, ambasadorius Remigijus Motuzas kartu su Europos Sąjungos valstybių diplomatinių atstovybių vadovais ir diplomatais Maskvoje padėjo gėlių prie Solovkų akmens memorialo.
Pasaulis
Černobylio padarinius likvidavęs kėdainietis: tai buvo tarsi laužas, kurio negalėjai užgesinti
Daugiau nei prieš trisdešimt metų Sovietų Sąjungoje kilo didelė avarija – įvyko Černobylio atominis sprogimas. Šį įvykį ir šiandien supa daug paslapčių, nežinomų faktų. Daugelio susidomėjimą šia katastrofa vėl atgaivino serialas apie Černobylio ketvirtojo reaktoriaus sprogimą. Serialas tapo tikra sensacija ir sulaukė neįtikėtino dėmesio. Kėdainietis Vasilijus Rysakovas buvo vienas iš daugiau nei aštuoniasdešimt kėdainiečių, 1986 metų birželio 16 d. išvykusių į nelaimės vietą. Vyras su „Rinkos aikštės“ skaitytojais dalijasi savo prisiminimais ir pasakoja išgyvenimus, kuriuos patyrė būdamas Černobylyje.
Lietuva
Po devyniais užraktais slėptos KGB šnipinėjimo technikos: net filmai nublanksta prieš realybę
Kol Lietuva buvo už „geležinės sienos“, visus piliečius akylai stebėjo KGB agentai. Tuomet atrodė, kad KGB mato ir gali viską, tačiau, kaip teigia istorikas Arvydas Anušauskas, tai tik ilgai ir nuosekliai kurto visagališkumo įvaizdžio nuopelnas. Tačiau, pabrėžia jis, KGB turėjo tokių šnipinėjimo technologijų, apie kurias lietuviai net nežinojo, o prieš Šaltojo karo šnipų žaidimus nublanksta visi Holivudo filmai.
Lietuva
Lietuvis, kybojęs virš Černobylio reaktoriaus: išsilankstėme lakštus pagal savo kūno formas ir išskridome
„Mano, sraigtasparnio šturmano, užduotis buvo kuo tiksliau į reaktorių pataikyti apie 4,5 tonos svėrusį skraidinamą krovinį“, – prisiminė kaunietis Algirdas Šimėnas.
Lietuva
Maskvoje – fejerverkai Vilniaus užėmimo proga
Maskvoje šeštadienį bus iššauti fejerverkai, minint 75-ąsias metines, kai nacistinės Vokietijos karius Lietuvos sostinėje pakeitė rusų kariai. „Artilerijos maršalo Vladimiro Michalkino vardo gvardiečių saliutų divizionas surengs šventinį artilerijos saliutą Maskvoje Vilniaus išvadavimo nuo nacistinės Vokietijos okupacijos proga“, – nurodė Rusijos Vakarų karinės apygardos spaudos tarnyba.
Lietuva
Pareikštas protestas Rusijos ambasados atstovui
Liepos 11 dieną į Užsienio reikalų ministeriją iškviestas Rusijos ambasados atstovas, kuriam pareikštas protestas dėl Rusijos Federacijos Vakarų karinės apygardos sprendimo šį šeštadienį artilerijos saliutais pažymėti Lietuvos sostinės Vilniaus, o rugpjūčio 1 dieną – Kauno, užėmimo metines.
Kava su IQ
Mokslininkas Mortenas Bennedsenas: verslininkai savo verslus beveik visuomet palieka per vėlai
Nemaža dalis Lietuvos verslų artėja prie 30 metų ribos, o jų įkūrėjų amžius vis labiau slenkasi prie pensinio. Galima pagrįstai spėti, kad per ateinantį dešimtmetį verslininkai dažniau užleis savo kėdes šeimos nariams. Ką daryti, kad verslas, atsidūręs antrosios kartos rankose nesužlugtų? Galbūt jį geriau atiduoti valdyti profesionalams iš išorės?  Apie tai IQ apžvalgininkas Gytis Kapsevičius kalbėjosi su šią sritį tyrinėjančiu danų mokslininku Mortenu Bennedsenu.
Kultūra
P. Lantuchas: „Auksakalystė tiesiogiai priklauso nuo ekonomikos“
Šiuolaikinė lietuvių auksakalystė yra patyrusi didžiulių nuostolių – garsieji jos meistrai emigravę dar prieš kelis dešimtmečius ir gyvena JAV. Vienas jų – 1979 m. į Valstijas išvykęs Paulius Lantuchas, kuriantis ne tik papuošalus, bet ir itin meniškus ginklus pasaulio turtingiesiems. Apie deimantus ir šautuvus su juo kalbėjosi menotyrininkė Ramunė Rachlevičiūtė.
Verslas
„Adidas“ siūlant drabužius su užrašu „USSR“, Lietuva stebisi dėl imperinės nostalgijos
Vokiečių sportinės aprangos milžinės „Adidas“ siūlymas įsigyti drabužius su Sovietų Sąjungos simbolika sukėlė Lietuvos diplomatų nuostabą dėl vis pasitaikančios „imperinės nostalgijos“.
Aktualijos
Įsibrovęs ir užmigęs svetimuose namuose vyras pagalvojo, kad buvo pagrobtas
29-erių Markas Campfieldas linksminosi klube, tačiau padauginęs alkoholio buvo išprašytas lauk, o vėliau atsidūręs 4 mylios nuo savo namų užmigo nepažįstamųjų namuose.
Sveikata
Pagiringi geriau nevairuokite
Vienu didžiausių visuomenėje vyraujančių tabu yra vairavimas išgėrus. Tačiau statistika rodo, kad vairavimas kitą rytą po stiprių išgertuvių gali būti ne mažiau pavojingas. Saiko jausmo praradimas vartojant alkoholinius gėrimus įvairiuose šventiniuose vakarėliuose gali virsti lemtingu tiek vairuotojams, tiek ir kitiems eismo dalyviams.
Sveikata
Kaip po švenčių įveikti pagirias?
Šventės baigėsi, o liko tik didelės pagirios? Atšventus Naujuosius metus skrandžio negalavimai ir pagirios tampa daugelį kamuojančia problema. Pateikiame patarimus, kaip linksmai atšvęsti ir kitą dieną išvengti nemalonaus jausmo.
IQ Tema
Kada pavysime Švediją?
Nepriklausomybės pradžioje žadėta, esą netrukus gyvensime kaip švedai. IQ įvertinus buvusios SSRS šalis matyti, kad su estais esame arčiausiai šio tikslo.
ŽYMA
SSRS