ketvirtadienis, liepos 2 d.
The Economist
INVESTICIJŲ BURBULO ANATOMIJA
Lokiai išveja vienaragius: technologijų startuolių laukia nuopuolis
Ne visi padariniai bus blogi
The Economist
INVESTICIJŲ BURBULO ANATOMIJA
Lokiai išveja vienaragius
Pandemija prikišamai parodė tai, ką rinkos jau nujautė – technologijų vienaragių laukia nuopuolis. Ne visi padariniai bus blogi. Norint suvokti COVID-19 poveikį
IQ Tema
Finansinės technologijos
L. Moyle: „Vyresnės kartos lojalumą bankai galėtų išnaudoti diegdami fintecho sprendimus“
Augantis finansinių technologijų verslas turėtų liautis ignoruoti vyresnius vartotojus, mano fintecho ekspertė Lisa Moyle. Senjorus į šį sektorių įtraukti siekianti Vilniuje vykusios tarptautinės konferencijos „FinTech Inn“ pranešėja IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui sakė, kad jų turimas turtas galiausiai turėtų atvilioti ir jiems pritaikytas technologijas.
Kava su IQ
Bh. Turakhia: „Interneto galimybės dar toli gražu neišsemtos“
Milijardierius iš Indijos Bhavinas Turakhia pirmą kartą internetu pasinaudojo norėdamas surasti mėgstamos dainos žodžius, tačiau pažintis su šia technologija gana greitai atsivėrė kaip neįtikėtina galimybė. IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui jis papasakojo apie naujas ateitį keisiančias technologijas, aukštąjį mokslą ir lyderystę.
Verslas
Buvęs „Yahoo“ viceprezidentas įsigijo Lietuvos bendrovę ir planuoja plėtrą
Silicio slėnyje įsikūrusi kompanija planuoja įkurti Lietuvoje tyrimų ir plėtros centrą. Buvęs „Yahoo“ viceprezidentas ir „Talech Inc“ generalinis direktorius Irvas Hendersonas pasirašė sutartį dėl IT plėtros bendrovės „Inovacijų erdvė“ įsigijimo.
Verslas
R. Williamsas: „Lietuvoje mums svarbi ne tik kaina – turime gauti kokybę“
Finansinių technologijų rinkoje konkurencija didėja kasdien, o stambias įmones vis grasina „apkandžioti“ maži, specializuoti ir lankstūs finansų startuoliai. Vis dėlto Lietuvoje įsikūrusios pinigų perlaidų paslaugas teikiančios bendrovės „Western Union“ žmogiškųjų išteklių vadovas Richardas Williamsas IQ apžvalgininkui Gyčiui Kapsevičiui atskleidė tikintis, kad ji sugebės prisitaikyti, o prie šio virsmo prisidės ir lietuviai.
Lietuva
Seimą apgulę Lietuvos žmonės šaukė: „Gėda“
Ketvirtadienį tūkstančiai Lietuvos gyventojų susirinko prie Lietuvos seimo ir išreiškė nepasitenkinimą tautos išrinktųjų darbu.
Lietuva
Neblaivus darbe įkliuvęs seimūnas spruko automobiliu
Ketvirtadienį Seime įkliuvo gerokai alkoholio pavartojęs parlamentaras Linas Balsys, kuris netrukus po to iš darbovietės išvyko automobiliu.
Verslas
Lietuvių kurta dirbtinio intelekto kompanija pritraukė milijoną JAV dolerių
Lietuvių startuolė dirbtinio intelekto bendrovė „Genus Al“, padedanti verslams bendrauti su jų klientais emociškai išmaniais būdais, pritraukė investiciją iš kompanijos „Picus Capital”, padėsiančią toliau kurti naujos kartos technologiją bei produktą ir plėtoti verslą JAV rinkoje.
Verslas
Startuolio viza padės į Lietuvą prisivilioti daugiau talentų
Bet stebuklingu magnetu, traukiančiu inovacijas, netaps.
Verslas
Nulinis pelno mokestis galėtų būti taikomas reinvesticijoms, praneša Ūkio ministerija
Finansų ministerijai parengus mokesčių pakeitimus, Ūkio ministerija siūlo keisti įmonių pelno apmokestinimo sistemą – jį apmokestinti tik tuo atveju, kaip pelnas yra paskirstomas akcininkams.
Lietuva
Dvigubos pilietybės klausimas – Konstituciniame Teisme
Per metus, kai atsirado galimybė išsaugoti Lietuvos pilietybę ypač šaliai nusipelniusiems asmenims, dėl to į prezidentę Dalia Grybauskaitę kreipėsi keturi asmenys.
Verslas
„Revolut“ įkūrėjas N.Storonskis įsitikinęs, kad entuziastų grupelė gali pranokti dideles kompanijas
Finansinių technologijų bendrovės ateityje siūlys ne mažiau paslaugų nei bankai. Taip tvirtino rinkos chuliganu vadinamo „Revolut“ vienas įkūrėjų Nikolajus Storonskis, kalbėdamas su IQ apžvalgininku Gyčiu Kapsevičiumi.
Aktualijos
Mokslininkai: „Į protą investuoti rizikinga“
Nauji ligų diagnozavimo būdai, tūkstantį kartų už plauką mažesni lazeriu sukurti objektai – tai tik keli iš daugybės Lietuvos mokslo centruose gimusių atradimų. Tačiau mokslininkai pripažįsta, kad inovacijų progresą stabdo nemažai kliūčių.
Lietuva
Lietuviai už Eutanaziją
Ar nepagydoma liga sergantis žmogus turi moralinę teisę pasirinkti mirtį? Toks aštrus klausimas kyla ne vienoje pasaulio valstybėje, dėl jo nuolat kyla diskusijos. Šiuo metu Lietuvoje šis klausimas taip pat aktualus. Seimo narė Marija Aušrinė Pavilionienė įregistravo pataisą, kuriame nepagydomai sergantiems ligoniams numatyta galimybė nutraukti kančias ir pasirinkti mirtį.
Lietuva
Lietuvos dviratininkai stojo piestu prieš naują įstatymą
Dviratininkus įsiutino naujas įstatymas, pagal kurį visi važiuojantieji šia transporto priemone važiuojamąja kelio dalimi privalės segėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti įsijungę priekinius ir galinius žibintus. Ši taisyklė galios bet kuriuo paros metu nepriklausomai nuo oro sąlygų. Nors įstatymas jau įsigaliojo liepos 1-ąją, dviratininkai rengė protestus ir žadėjo nepaklusti reikalavimas.
Lietuva
N. Venckienė apie naujus įstatymus galvoja ir slapstydamasi
Lietuvoje jau metus nesirodanti ir nuo teisėsaugos besislapstanti “Drąsos kelio“ partijos įkūrėja ir seimo narė Neringa Venckienė išsijuosusi rengia įstatymų projektus. Kartu su kolega Jonu Varkala bėglė pasiūlė padidinti vidutines pensijas, informavo portalas delfi.lt.
Anglijoje
Ambasada atsako: Ar ambasadoje galiu užsiregistruoti rinkimams?
Informuojame, kad 2014 m. gegužės 11 d. vyks Respublikos Prezidento rinkimai, o 2014 m. gegužės 25 d. – rinkimai į Europos Parlamentą ir, jeigu bus reikalingas, Respublikos Prezidento rinkimų antrasis turas.
Lietuva
Politikai vėl kuria planą emigrantų sugrįžimui
Lietuvos politikai vėl sugrįžo prie emigrantų temos. Vyriausybėje patvirtintos Lietuvos migracijos politikos gairės.Vyriausybė šiomis gairėmis siekia pradėti vykdyti modernią migracijos politiką, kurios pagalba būtų šalinamos emigracijos priežastys ir skatinamas Lietuvos piliečių sugrįžimas iš užsienio valstybių.
ŽYMA
STARTUOLIAI