penktadienis, spalio 30 d.
Advokatas
Asmens privatumas
Visiškai slaptai: apie žmogaus teises ir specialiąsias tarnybas
Ar Lietuvoje užtikrintas žmogaus privatumas ir saugumas nuo slaptųjų tyrimo tarnybų? Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje pripažinta, kad „negalima teigti, jog valstybė (jos
Advokatas
Privatumas ir specialiosios tarnybos
Visiškai slaptai
Ar Lietuvoje užtikrintas žmogaus privatumas ir saugumas nuo slaptųjų tyrimo tarnybų? Konstitucinio Teismo jurisprudencijoje pripažinta, kad „negalima teigti, jog valstybė (jos
Aktualijos
Teisėsauga
Prokuratūra atskleidė, kokiais pagrindais sulaikyti V. Sutkus ir M. Zalatorius
Lietuvos verslo konfederacijos (LVK) prezidentas Valdas Sutkus ir Lietuvos bankų asociacijos (LBA) prezidentas Mantas Zalatorius bei dar keturi asmenys antradienį sulaikyti įtariant neteisėtu poveikiu teisėkūros procesams.
Lietuva
Lietuvoje mažėja smulkiosios korupcijos atvejų
Lietuvoje jau kelerius metus mažėja smulkiosios korupcijos atvejų, teigiama praėjusią savaitę paskelbtoje Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) 2019 metų veiklos ataskaitoje. „Augant
Aktualijos
Korupcija
Mažėja teigiančiųjų, kad davė kyšį
Lietuvoje ir toliau mažėja gyventojų, teigiančių, kad yra davę kyšį, rodo skelbiamas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) parengtas Lietuvos korupcijos žemėlapis.
Anglijoje
ES teismas nagrinės ieškinį dėl „Brexit“ nutraukimo
Europos Teisingumo Teismas (ETT) šio mėnesio pabaigoje pradės nagrinėti ieškinį, kuriuo kampaniją prieš „Brexit“ vykdantys veikėjai mėgina priversti britų vyriausybę išdėstyti, kaip Jungtinė Karalystė galėtų atšaukti savo sprendimą išstoti iš Europos Sąjungos.
Pasaulis
Teisiamas kelerius metus bendradarbius nuodijęs vyras
Vokietijoje dėl pasikėsinimo nužudyti teisiamas 57 metų vyras, kelerius metus nuodijęs bendradarbius „pagardindamas“ jų sumuštinius nuodingosiomis medžiagomis.
Aktualijos
Britų teismas už teroristinę veiklą nuteisė sūnų Hitlerio garbei pavadinusią neonacių porą
Didžiojoje Britanijoje pirmadienį už priklausymą uždraustai britų neonacių grupuotei nuteista pora, nacių diktatoriaus Hitlerio garbei savo sūnui davusi antrąjį Adolfo vardą.
Pasaulis
102 metų senolis apkaltintas seksualiniu užpuolimu
Australijoje 102 metų senoliui pareikšti kaltinimai dėl moters seksualinio užpuolimo sunkinančiomis aplinkybėmis Sidnėjaus senjorų globos namuose, trečiadienį pranešė policija.
Pramogos
Neįtikėtina meilės istorija: mokytoja pastojo nuo 12-mečio berniuko
Prieš daugiau nei du dešimtmečius JAV ir visą pasaulį sukrėtė neeilinė meilės istorija. Ištekėjusi ir keturis vaikus auginusi 34 metų mokytoja Mary Kay Letourneau užmezgė slaptą romaną su savo buvusiu mokiniu Vili Fualaau, kuriam tuo metu buvo vos 12 metų.
Aktualijos
Ranka parodęs grasinantį gestą Anglijos lietuvis nuteistas už diskriminaciją
Vairuotoju dirbęs Anglijos lietuvis įsivėlė į konfliktą, pasibaigusį teismu. Konfliktas kilo dėl to, kad Žydrūnas Laurukaitis negalėjo miegoti dėl dviejų po jo langu besikalbančių vyrų.
Pramogos
Kate Middleton laimėjo teismą prieš jos nuotraukas paviešinusį žurnalą
Prancūzijos apeliacinis teismas trečiadienį patvirtino dvi 45 tūkst. eurų baudas žurnalo „Closer“ redaktorei ir leidėjui, publikavusiems Didžiosios Britanijos princo Wiliamo sutuoktinės Kate Middleton nuotraukas, kuriose kunigaikštienė matoma besideginanti Prancūzijos pietuose iki pusės nuoga.
Lietuva
Teismas: Slovėnija pažeidė lietuvio nusikaltėlio teises
Europos Žmogaus Teisių Teismas antradienį paskelbė, kad Slovėnija pažeidė už banko plėšimą nuteisto lietuvio teises, skirdama jam rusų kalbos, o ne lietuvių kalbos vertėją.
Lietuva
Lietuvė anglus apgavo, tautiečių – ne
Peterboroughe draugų gimtadienyje dalyvavusi nepilnametė lietuvaitė gali padėkoti anglams už šių gimtadieninį „pokštą“ – paaiškėjus, kad lietuvaitė negali eiti į naktinį klubą, nes yra nepilnametė, šie užsimojo „pataisyti“ jos asmens tapatybės kortelę ir paankstinti gimimo datą, taip padarydami ją pilnamete.
Aktualijos
Buvęs UKIP partijos narys dėl savo neištikimybės nužudė žmoną
Jungtinės Karalystės politikas, buvęs UKIP partijos, pasisakančios už „Brexit” narys, paskelbtas kaltu dėl savo žmonos žmogžudystės.
Aktualijos
Britai piktinasi: vogti lietuvis pradėjo vos po dviejų mėnesių JK
Jungtinės Karalystės teismas baigė nagrinėja bylą, kurioje figuruoja nusikaltęs lietuvis. Britų spauda ir teisėsaugininkai stebisi, kad vos du mėnesius šalyje gyvenęs imigrantas buvo pagautas užsiimantis nusikalstama veikla.
Aktualijos
„Uber" atgavo leidimą teikti paslaugas Londone
Pavėžėjimo paslaugų bendrovė „Uber“ laimėjo teismo bylą bei penkiolikai mėnesių atgavo teisę teikti paslaugas Londone.
Aktualijos
Auklę prancūzę nužudžiusi londoniečių pora nuteista kalėti iki gyvos galvos
Londoniečių pora, kuri nužudė savo auklę prancūzę ir galiniame kieme ant laužo sudegino jos palaikus, buvo nuteista kalėti mažiausiai 30 metų.
Pramogos
Britas išgelbėtas nuo priverstinės santuokos
Jungtinėje Karalystėje priimtas analogų iki šiol neturėjęs teismo sprendimas, kuriuo jaunas vaikinas išgelbėtas nuo prievartinių vedybų.
Aktualijos
Trys vyrai senolę sudaužė lyg kriaušę
Trys vyrai nuteisti 20 metų laisvės atėmimo bausme už tai, kad įsibrovė ir savo namuose sudaužė senutę pensininkę, kuri per plauką liko gyva.
ŽYMA
STT