trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
The Economist
KINIJOS STUDENTAI JAV
Naujas raudonasis baubas
JAV aukštosiose mokyklose studijuojančius jaunuolius iš Kinijos įtarinėja ir juos priėmusios šalies, ir tėvynės valdžia
Lietuva
Nuo 2020 m. keisis šauktinių amžius
Seimas nusprendė sumažinti į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą šaukiamų karo prievolininkų amžių. Nuo 2020 m. sausio 1 d. vietoj 19–26 metų bus šaukiami 18–23 metų vaikinai. Už šias Karo prievolės įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-3037(2) balsavo 88 Seimo nariai, susilaikė 1 parlamentaras.
Pasaulis
Po didelio gaisro kolegijoje 14 žmonių laikomi dingusiais
Ukrainos pietiniame Odesos uostamiestyje per gaisrą Ekonomikos, teisės, viešbučių ir restoranų verslo kolegijoje žuvo viena studentė, nukentėjo kiti 27 žmonės, o dar 14 žmonių laikomi dingusiais, ketvirtadienį pranešė Ukrainos valstybinės nepaprastųjų situacijų tarnybos atstovai.
Pasaulio lietuviai
Ambasadoje Paryžiuje vyko susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuviais
Spalio 15 dieną ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno kvietimu Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuvių studentais ir jaunaisiais mokslininkais.
Aktualijos
Lucy Wright: aptikus dingusios moters kūną Stoke-on-Trent pradėtas žmogžudystės tyrimas
Lucy Wright jau kurį laiką buvo laikoma dingusia. Jos palaikai buvo rasti ūkiniame pastate netoli apleisto studentų bendrabučio Shelton, Stoke-on-Trent.
Aktualijos
Studijos Harvarde, Jeilyje, Oksforde, Kembridže prieinamos daugumai lietuvių: atskleidė kaip
Praėjusį šeštadienį, sausio 12 d., Vilniaus miesto savivaldybėje susirinko moksleiviai iš visos Lietuvos, svajojantys apie studijas užsienyje. Čia jie galėjo susipažinti su lietuviais, besimokančiais Jeilio, Harvardo, LSE, Kembridžo, Oksfordo, UPenn, Kolumbijos ir kituose geriausiuose pasaulio universitetuose, išgirsti vertingų patarimų ir užsirašyti „Prime Learning“ kursams, kurie padeda lietuviams stojant į universitetus JAV, JK ir Prancūzijoje. Pasak kurso mentorių, pagrindinė problema stojant mokytis į užsienį yra ta, kad lietuviai paprasčiausiai nežino apie visas egzistuojančias galimybes ir nepradeda ruoštis pakankamai anksti. Išsprendus šį keblumą, įsitikinę jie, lietuviai pasirodytų žymiai geriau atrankose ir keliautų į daug stipresnes institucijas.
Pramogos
Neįtikėtina sėkmė, benamis tapo garsiu modeliu
Modelių pasaulis – į jį įsisukti svajoja ne vienas jaunas žmogus. Kad ir kaip stengtųsi, ne visiems iškart pavyksta pasiekti pripažinimą ir įsitvirtinti šioje industrijoje. Taip prasidėjo ir vieno 23-ejų vaikino istorija.
Aktualijos
Visi universitetai taikė sutartą stojamąjį balą
Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) paskelbė, kad pirmame bendrojo priėmimo etape visi universitetai ir beveik visos kolegijos taikė vienodą stojamojo balo ribą.
Pramogos
Modelis prabilo apie sveikatos bėdas vardan grožio
„Noriu, kad mano žodžius išgirstų paauglės, svajojančios apie modelio darbą, grožio konkursus, ir jų svajones palaikančios mamos“, – sako grožio konkursų dalyvė, modelis ir populiaraus tinklaraščio autorė Simona Burbaitė.
Aktualijos
Minimalaus studentų skaičiaus šiemet gali nesurinkti 100 programų
Lietuvos aukštųjų mokyklų asociacijos bendrajam priėmimui organizuoti (LAMA BPO) prezidentas Pranas Žiliukas sako, kad šiemet nustatyti reikalavimai dėl minimalaus studentų skaičiaus studijų programose gali atsijoti maždaug 100 programų.
Aktualijos
Saugios erdvės ir naujoji cenzūra
Vakarietiško išsilavinimo idėja grindžiama prielaida, kad aukštoji mokykla yra laisvo mąstymo ir nevaržomų diskusijų erdvė. Tačiau tam iškilo pavojus.
The Economist
Smegenys be sienų
Australija ir Kanada siekia pritraukti daugiau studentų iš svetur. Tai kelia pavojų JAV ir Jungtinei Karalystei.
Pramogos
Lietuvos įžymybės įsiuto dėl komentaro apie antsvorį
Ugnės Savickaitės pasirodymas „Mados infekcijos“ modelių atrankoje iššaukė aršią diskusiją. Renginių organizatorei Erikai Purauskytei viešai nusistebėjus, kad atrankoje išdrįso pasirodyti ir apvalesnių formų mergina, žinomos moterys stojo ginti paauglės.
Lietuva
Sudužusios svajonės: lietuvaitė pakliuvo į mados pasaulio spąstus
„Versace“, „Dior“, „Emporio Armani“, „Calvin Klein“, „Dolce & Gabbana“, „Victoria\'s Secret“ – įžymiausių pasaulio mados kūrėjų, savo darbams pristatyti pasirinkusių modelius iš Lietuvos, sąrašą būtų galima tęsti be galo. Tačiau – atsargiai! Anglijoje lietuvaitės pakliūva ir į mados sukčių nagus.
Pramogos
Modelių sėkmė: kartais merginų uždarbis viršija metines tėvų pajamas
Modelių agentūrai vadovaujanti moteris ne sykį matė pribloškiančias gražių lietuvaičių sėkmės istorijas. „Yra nemažai merginų, kurios uždirba daugiau, nei jų tėvai per metus sudėjus. Kai kurios gali nusipirkti butus, automobilius, užsitikrinti sau ateitį”, – laidai „Karamelinės naujienos” pasakojo Jurgita Kiguolė.
Pramogos
Lietuvos top modelis per dieną uždirba 35 tūkst. litų
Vilniaus senamiestyje, visai šalia Vokiečių gatvės, įsikūrusi viena sėkmingiausių Lietuvos manekenių Kristina Tučkutė.
ŽYMA
STUDENTAI