pirmadienis, sausio 25 d.
Lietuva
Galimybe studijuoti VU susidomėjo apie pusė tūkstančio baltarusių
Vilniaus universitetui (VU) įsteigus stipendijas baltarusių studentams galimybe studijuoti Lietuvoje susidomėjo apie pusė tūkstančio jaunuolių, pranešė universitetas. Apie 90 studentų buvo
Lietuva
VU baltarusiams studentams siūlys nemokamas studijas
Vilniaus universitetas (VU) ketvirtadienį pranešė siūlysiantis baltarusių studentams nemokamas studijas. Taip siekiama išreikšti solidarumą ir paremti kaimyninės šalies demokratiškumo siekius, teigia
Aktualijos
Aukštasis mokslas
Šiemet fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas
Šiemet fiksuojamas rekordinis pedagoginių studijų populiarumas – palyginti su pernai jis išaugo dvigubai, ketvirtadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Aktualijos
Aukštasis mokslas
Dėl prastai išlaikyto matematikos egzamino – tūkstančiai laisvų studijų vietų
Dėl prastų valstybinio matematikos brandos egzamino rezultatų aukštosiose mokyklose šiemet liks keli tūkstančiai neužpildytų valstybės finansuojamų studijų vietų, sako šalies universitetų vadovai ir švietimo ekspertai.
Pasaulis
Studijos
JAV atšauks vizas užsienio studentams, kurių studijos perkeliamos į internetą
Jungtinės Valstijos pirmadienį paskelbė, kad neleis šalyje likti užsienio studentams, jei visos jų studijos rudenį dėl koronaviruso krizės bus perkeltos į internetą.
Aktualijos
Pakeista norminių studijų kainų skaičiavimo metodika: didės valstybės skiriama suma studijoms
2020 m. priimant naujus studentus, aukštosioms mokykloms didės valstybės lėšų dalis, skiriama dėstytojų atlyginimams ir studentų skatinimui. Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos teikimu Vyriausybė pritarė norminių studijų kainų metodikos keitimui.
Anglijoje
Išskirtinė galimybė: LR ambasada Londone siūlo praktiką politikos ir viešosios diplomatijos srityje
Ieškomi studentai, kurie norėtų pasinaudoti galimybe atlikti praktiką ambasadoje, politikos ir viešosios diplomatijos srityje.
Aktualijos
Žengtas pirmas žingsnis dėl nemokamų bakalauro studijų Lietuvoje įteisinimo
Bendru koalicijos partnerių sutarimu, atsižvelgiant į koalicijos sutartį, imamasi įgyvendinti nemokamo bakalauro studijų idėją. Aukštasis mokslas būtų pasiekiamas jaunimui iš nepasiturinčių šeimų, kad mokestis už mokslą netaptų kliūtimi jo siekti.
Aktualijos
Plečiasi automatinio diplomų pripažinimo Europoje tinklas, Lietuva – viena iš lyderių
Baltijos ir Beniliukso šalys tampa pirmosiomis ES šalimis, praktiniais veiksmais kuriančiomis bendrą Europos švietimo erdvę.
Aktualijos
Užsienio lietuviai kviečiami į lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose
Aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lituanistikos (baltistikos) centrų ir kiti užsienio aukštųjų mokyklų studentai kviečiami sausio mėnesį praleisti Lietuvoje studijuojant lietuvių kalbą ir kultūrą Klaipėdos, Vytauto Didžiojo arba Vilniaus universitetuose.
Pasaulio lietuviai
Ambasadoje Paryžiuje vyko susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuviais
Spalio 15 dieną ambasadoriaus Nerijaus Aleksiejūno kvietimu Lietuvos ambasadoje Paryžiuje surengtas susitikimas su Prancūzijoje studijuojančiais lietuvių studentais ir jaunaisiais mokslininkais.
IQ Tema
Ačiū ir sudie: kas trukdo užsieniečiams studentams įsitvirtinti Lietuvoje?
Studentai yra viena imigrantų grupių, kuri nekelia vietiniams nepasitenkinimo, bet mūsų šalį jie palieka savo noru – vos į kišenę įsidėję diplomą. Tai būtina pakeisti.
Lietuva
Kita emigracijos pusė: išvykti planuoja trečdalis moksleivių, nurodančių, kad jų šeima – nepasiturinti
Geriau besimokantys ir save pasiturinčiais laikantys abiturientai mieliau liktų gyventi ir dirbti Lietuvoje, o prasčiau besimokantys ir sunkiau gyvenantys dažniau svarsto apie emigraciją.
Pasaulio lietuviai
Irane studijavusi lietuvė: moterų vakarėliai ten – kosmosas
„Iraną pažįstu 14 metų, bet vis dar bijau apie jį pasakoti, nes viskas apie šią šalį yra ir taip, ir ne“, – sako šioje šalyje dešimtis kartų pabuvojusi, islamo studijas šiitams dykumoje įkurtame šventame mieste baigusi ir net vietos šeimos nare tapusi politikos mokslų daktarė bei iranistė Ieva Koreivaitė.
Lietuva
Universitetą į teismą padavęs indas: baigiu parašyti knygą apie baisią patirtį Lietuvoje
Nepatenkintas studijų kokybe Klaipėdos universitete (KU) Indijos pilietis Myilsamy Murugasamy žada apie savo patirtį parašyti knygą. Be to, vyras pareiškė, kad už jo nuotrauką universiteto tinklapyje jam fotografas turi sumokėti 3 milijonus. Analogijos bylos Lietuvoje nėra buvę, tačiau universiteto teisininkas sako, kad vyras ieško būdų apsigyventi Lietuvoje.
Aktualijos
Puiki galimybė: Lietuvių kalbos studijos su stipendija
Galimybė emigrantų vaikams ir anūkams
Aktualijos
Studijos Harvarde, Jeilyje, Oksforde, Kembridže prieinamos daugumai lietuvių: atskleidė kaip
Praėjusį šeštadienį, sausio 12 d., Vilniaus miesto savivaldybėje susirinko moksleiviai iš visos Lietuvos, svajojantys apie studijas užsienyje. Čia jie galėjo susipažinti su lietuviais, besimokančiais Jeilio, Harvardo, LSE, Kembridžo, Oksfordo, UPenn, Kolumbijos ir kituose geriausiuose pasaulio universitetuose, išgirsti vertingų patarimų ir užsirašyti „Prime Learning“ kursams, kurie padeda lietuviams stojant į universitetus JAV, JK ir Prancūzijoje. Pasak kurso mentorių, pagrindinė problema stojant mokytis į užsienį yra ta, kad lietuviai paprasčiausiai nežino apie visas egzistuojančias galimybes ir nepradeda ruoštis pakankamai anksti. Išsprendus šį keblumą, įsitikinę jie, lietuviai pasirodytų žymiai geriau atrankose ir keliautų į daug stipresnes institucijas.
Aktualijos
Lietuva rems užsienyje studijuosiančius talentus, bet jiems reikės grįžti
Valstybė planuoja remti į užsienio universitetus įstojusius Lietuvos talentus, bet po mokslų jie turės grįžti bent trejiems metams dirbti Lietuvoje.
Temos
Susvetimėjimas, arba viena studijų JAV pusė
Tikėtasi, kad studentų iš Kinijos į JAV antplūdis suartins abi šalis. Bet savaitę Ajovos universitete praleidęs Brookas Larmeris padarė išvadą, jog greičiausiai nutiko priešingai.
Aktualijos
Saugios erdvės ir naujoji cenzūra
Vakarietiško išsilavinimo idėja grindžiama prielaida, kad aukštoji mokykla yra laisvo mąstymo ir nevaržomų diskusijų erdvė. Tačiau tam iškilo pavojus.
ŽYMA
STUDIJOS