antradienis, rugsėjo 22 d.
Aktualijos
Emigrantams vertėtų sunerimti: mintis, kad svaras bus lygus eurui, vis realesnė
Staiga, didėjant rizikai, kad Didžioji Britanija paliks Europos Sąjungą be jokio susitarimo, mintis apie svaro paritetą su doleriu ėmė atrodyti nebe tokia neįtikėtina.
Anglijoje
Anglijos banko vadovas: kietojo „Brexit“ šoką ekonomika pajustų akimirksniu
„Brexitas“ be susitarimo, kurio, regis, visai nesibaimina naujasis britų premjeras Borisas Johnsonas, akimirksniu sukeltų tikrų tikriausią šoką Jungtinės Karalystės (JK) ekonomikai, o ištisi ūkio sektoriai, kaip autopramonė ir žemdirbystė, taptų kur kas labiau pažeidžiami, įspėja Anglijos banko vadovas Markas Carney'is.
Aktualijos
Anglijos centrinio banko atstovas mano, kad „Brexit“ gali sustabdyti palūkanų didinimą
Tikėtina, kad galimas „Brexitas“ sustabdys palūkanų normų didinimą Jungtinėje Karalystėje, pažymėjo vienas iš Anglijos centrinio banko politikos formuotojų Michaelis Saundersas.
Anglijoje
„Brexit“ skandina svarą: ar dar verta vykti dirbti į Jungtinę Karalystę?
Kol pasaulis laukia, kada bus paskelbtas naujasis Jungtinės Karalystės (JK) premjeras, kuris toliau diriguos „Brexit“ paradui, dėl politinio neapibrėžtumo vis žemiau smunkantis svaras kartina ne tik lietuvių emigrantų, tačiau ir pačių britų gyvenimą. Kaip teigė JK lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė, kainos šiandien JK auga greičiau nei pajamos, o prie to prisideda ir per kišenę kertanti infliacija
Pramogos
Žemyn smunkantis svaras verčia patuštinti pinigines: pokyčius pajuto ir JK emigrantai
Svaro kursui euro atžvilgiu Jungtinėje Karalystėje (JK) jau kurį laiką ritantis žemyn, JK gyvenantys asmenys sako turintys vis labiau patuštinti savo pinigines. Išaugusi infliacija šalyje jau kurį laiką kelia maisto produktų ir paslaugų kainas, o tokia situacija skaudžiai atsiliepia ir emigrantams. Kalbant apie Lietuvą, pasak ekonomistų, kol kas galime būti ramūs. Lietuvos ekonomikai, bent jau artimiausiu metu, tokie neramumai didelės įtakos neturės.
Pramogos
Atpigęs svaras blogina lietuvių emigrantų gyvenimą
Dėl „Brexito“ smukęs svaro kursas euro atžvilgiu mažina realias lietuvių emigrantų pajamas, ir tai gali paskatinti dalį iš jų grįžti į Lietuvą arba persikelti iš Londono į pigesnius Britanijos miestus, teigia bendruomenės atstovai.
Anglijoje
Svaro ateitis po „Brexit“ – miglota?
Didėjant tikimybei, kad Jungtinės Karalystės išstojimo iš Europos Sąjungos data bus nukelta, svaro sterlingo kursas euro atžvilgiu augo.
ŽYMA
SVARAS