ketvirtadienis, rugpjūčio 13 d.
IQ Tema
DVIEJŲ KRIZIŲ PALYGINIMAS
Krizės tada ir po 12 metų: pamoka buvo gera, bet patirtis menkai tepadės
Krizė vėl užklupo netikėtai ir šįsyk būtų galima rasti daugiau pasiteisinimų. Tačiau reikėtų ieškoti ne jų, o sprendimų.
Tema
DVIEJŲ KRIZIŲ PALYGINIMAS
Tada ir po 12 metų
Krizė vėl užklupo netikėtai ir šįsyk būtų galima rasti daugiau pasiteisinimų. Tačiau reikėtų ieškoti ne jų, o sprendimų. Kitaip nei dabartiniai
Verslas
Ekonominės prognozės
SEB ekonomistai perspėja, kad veiklą atnaujinę prekybininkai susiduria su atšiauria realybe
Lietuvos ekonomika šiemet dėl koronaviruso krizės pagal pagrindinį scenarijų turėtų susitraukti 8,7 proc., tačiau kitąmet atsigavimas turėtų viršyti 6 procentus.
Verslas
Naftos produktai
Litras benzino kainuoja mažiau nei eurą. Ar tai jau kainų dugnas?
Smukus pasaulinėms naftos kainoms, Lietuvos ekspertai sako, kad  degalų kainos balandžio viduryje pasiekė„dugną ir dabar laikosi stabiliai. Jie neprognozuoja, kiek
Verslas
Krizė
Gyventojų nerimas dėl ateities šiemet neleis atsigauti prekybai
Vyriausybės sprendimas atlaisvinti dalį suvaržymų mažmeninei prekybai ir paslaugų verslui yra žingsnis teigiama kryptimi, tačiau tai nepadės išvengti šio verslo
Verslas
Koronavirusas
Situacija Kinijoje paveiks dalies Lietuvos įmonių veiklą
Dėl koronaviruso protrūkio Kinijos ekonomikos augimas neabejotinai sulėtės, o Lietuvoje tai labiausiai pajus nuo Kinijoje gaminamų detalių priklausančios įmonės, teigia ekonomistai.
Verslas
Lietuvos BVP
Ekonomikos augimas paskutinį ketvirtį gerokai viršijo prognozę
Šiandien Statistikos departamentas paskelbė, kad realus Lietuvos BVP 2019 metais padidėjo 3,9 procento, arba daugiau negu 2018 metais, kai ekonomika
Verslas
Pasaulis 2020
Ekonomikos prognozės 2020-iesiems: laukia debesų stebėjimas
Šalies ekonomika be didesnių sukrėtimų auga jau dešimtmetį. Kuo toliau, tuo aktualesnis tampa klausimas, ar nelaukiama, bet neišvengiama ciklo pabaiga ateis jau 2020-aisiais?
Verslas
Pirmosios rudens kregždės pranašauja naujos recesijos tikimybę
Apie naują ekonomikos nuosmukį nuolat kalbėta nuo prieš dešimtmetį kilusio sunkmečio. Šįkart matoma daugiau nerimauti verčiančių ženklų, tačiau specialistai neprognozuoja, kad pasikartos tuometis krachas.
IQ Tema
Ant tvirtų pamatų: gerovės valstybės Lietuvoje stiprybės
Įprotis teikti ir gauti socialinę paramą giliai įsišaknijęs. Tik reikia šį bei tą patobulinti.
Aktualijos
Theresa May skęsta dar viename imigracijos skandale
Šalį krečiant darbuotojų trūkumui, Theresa May skęsta naujame skandale dėl su logika prasilenkiančių migracijos kontrolės skaičių.
Pramogos
Mergina numirė, nes medikai nepripažino ligos
Gedinti motina prabilo apie skausmingą dukters netektį dėl retos ligos, kurios kai kurie medikai net nepripažįsta. Fibromialgija, dar vadinama mialginiu encefalitu (ME), prikaustė 21-erių merginą prie lovos. Merryn Crofts kankinosi trejus metus. Mergina mirė praėjus vos 10 dienų po 21-ojo gimtadienio.
Aktualijos
Moteris suimta už agresyvų greitosios pagalbos medikams paliktą raštelį
Ne visiems rūpi kaimynų gerovė. Tai puikiai įrodė viena moteris, palikusi piktą raštelį ant greitosios pagalbos automobilio stiklo.
Gyvenimas
Už gimdymo metu suluošintą dukrą motina prisiteisė milijoninę kompensaciją
Prieš penkerius metus Lewishamo ligoninėje gimusi mergaitė buvo nepagydomai suluošinta dėl gydytojų padarytų klaidų, paskelbė teismas, mergaitės motinai priteisdamas milijonus svarų sterlingų kompensacijos.
Verslas
Darbuotojų trūkumas gali pakišti koją ekonomikos augimui
Lietuvoje mažėja nedarbas, bet ryškėja nauja problema – šalyje vis labiau trūksta darbuotojų. Susidariusi situacija gali apriboti šalies ekonomikos augimą.
Pasaulis
Revoliucija: įprastinius skiepus pakeis pleistrai
Nepaisant to, kad vis daugiau suaugusiųjų yra nusistatę prieš skiepus, medikų teigimu kai kurie jų vis dar gelbsti pasaulį nuo pražūtingų ligų. Tiesa, kai kuriems žmonėms misija pasiskiepyti sunkiai įmanoma dėl labai didelės baimės.
Anglijoje
4 iš 10 gydytojų iš ES planuoja palikti šalį dėl „Brexit”
Naujausio tyrimo duomenys atskleidė nerimą Jungtinei Karalystei (JK) turinčius kelti skaičius. Keturi iš 10 gydytojų iš Europos Sąjungos (ES) šalių dėl „Brexit” svarsto palikti šalį.
Lietuva
Kam lietuviai dažniausiai duoda kyšius?
Lietuvoje korupcijos mastai mažėja, tačiau ne taip sparčiai kaip norėtųsi. Kas ketvirtas šalies gyventojas duoda kyšį medikams, mažesnė dalis – policininkams.
Gyvenimas
Šioje šalyje medikai nepakankamai išsilavinę
Didžioji dalis Jungtinės Karalystės gydytojų neturi pakankamai žinių tam, kad sėkmingai gydytų netinkamo gyvenimo būdo sukeltas ligas, kurių skaičius sparčiai didėja kiekvienais metais.
Pasaulis
Neįtikėtina: palaidojęs žmoną ją išvydo TV laidoje
Vyras, kuris po automobilio avarijos savo žmoną palaidojo dar 2014-iais, negalėjo patikėti savo akimis, kai ją išvydo sveikutėlę televizijos laidoje, - pranešė Independent.co.uk.
ŽYMA
TADAS POVILAUSKAS