ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pasaulis
Taivanas
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen prisaikdinta antrai kadencijai
Taivano prezidentė Tsai Ing-wen trečiadienį buvo prisaikdinta antrai kadencijai, didėjant Kinijos spaudimui demokratinei salai, kurią Pekinas laiko savo teritorija.
Vietovardžiai
LIETUVIAI SVETUR
Po Gaošiongą su yin ir yang
Ilgiau nei dešimtmetį milijoniniame Taivano mieste gyvenantis Aurelijus Vijūnas dalijasi įžvalgomis apie jo pokyčius – nuo kintančio pavadinimo iki vis
Komentarai
Taivanas
Kodėl nepripažįstame Kinijos Respublikos?
Lietuva nepriklausomybę atgavo remdamasi tautų apsisprendimo teise, sovietinės okupacijos neteisėtumu ir okupuotos Lietuvos Respublikos teisiniu tęstinumu. Akivaizdu, jog atkūrus nepriklausomybę tikėtasi, kad bus atkurti diplomatiniai santykiai su XX a. antrojo ir trečiojo dešimtmečio partneriais.
Pasaulis
Protestas
Kinija supyko dėl Taivano viceprezidento vizito Baltuosiuose rūmuose
Kinija ketvirtadienį pareiškė „griežtai nepritarianti“ JAV saugumo pareigūnų ir vieno aukšto rango Taivano politiko susitikimui Baltuosiuose rūmuose, taip pat perspėjo, kad šis įvykis gali pakenkti JAV ir Kinijos santykiams.
Kava su IQ
F. Fu-Te Liao: „Kinija nėra tokia stipri, kaip daugeliui atrodo“
Prieš septynis dešimtmečius nuo Kinijos atskilęs Taivanas stokoja tarptautinio pripažinimo, tačiau jau spėjo tapti stipria ir klestinčia demokratine šalimi. Taivano fondo demokratijai (TFD) prezidentas Fordas Fu-Te Liao žurnalistui Antanui Manstavičiui papasakojo, kas padeda šiai laisvės salai išlikti.
Pasaulis
Taivanas žengė istorinį žingsnį – įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas
Taivano parlamentas penktadienį įteisino tos pačios lyties asmenų santuokas.
IQ Tema
Pasaulio bamba: Kinijai ir draugų, ir priešų įsigyti nėra sunku
Lyg panda, vienas Kinijos simbolių, ši šalis atrodo lėta ir gana draugiška, tačiau perprasti kinų užsienio politiką nėra paprasta. IQ pažvelgė į Kinijos santykius su jai svarbiausiomis valstybėmis ir regionais.
IQ Tema
Galite pabučiuoti nuotaką...
Įvairiuose pasaulio kampeliuose stiprėjant atsiskyrimo nuotaikoms, lengva pamiršti, kad kai kur rusena ir viltys susijungti
Pramogos
Londono lietuviai išmoko švęsti: išskirtiniai persirengėliai ir rekordinis kiekis saldainių
Šiemet Helovynas buvo gana dviprasmiškas. Vieniems suteikė džiaugsmo, mažieji vaikščiojo po kaimynų namus ir kaulijo saldainius, o kiti liejo skausmo ašaras netekę artimųjų teroristinio išpuolio metu.
Vietovardžiai
Kinija, bet ne Kinija
Trejus metus Taivane gyvenančios Agnės Šerpytytės pasakojimas apie šios salos sostinę – įprastos dienos dienoraštyje
Kultūra
Kinija, bet ne Kinija
Trejus metus Taivane gyvenančios Agnės Šerpytytės pasakojimas apie šios šalies sostinę – įprastos dienos dienoraštyje.
Aktualijos
Sugauta vaikus gąsdinusi klounė moteris
Policijos pareigūnai sugavo 18-metę moterį, kuri Tonbridge ir aplinkiniuose rajonuose pasislėpusi po klounės kauke gąsdino vaikus, – rašė naujienų portalas standard.co.uk. Įtariamoji yra tardoma – su jos pagalba tikimasi surasti ir daugiau persirengėlių.
Aktualijos
Saugokitės: ieškomi persirengėliai grobiantys vaikus
Vaikai einantys į mokyklą ar iš jos yra perspėti laikytis atokiau nuo klouno kaukes dėvinčių įtartinų asmenų, vairuojančių mikroautobusus, kurie galimai susiję su vaikų grobimu, – pranešė naujienų portalas express.co.uk.
ŽYMA
TAIVANAS