ketvirtadienis, liepos 2 d.
Pasaulis
JAV ombudsmenas: NATO neatskleidžia svarbios informacijos apie Talibano atakas
JAV vadovaujama NATO misija Afganistane neviešina svarbios informacijos apie Talibano atakas, penktadienį pareiškė padėtį šioje šalyje stebinti priežiūros institucija. Penktadienį paskelbtoje
Pasaulis
Talibanas siekia iki mėnesio pabaigos pasirašyti taikos susitarimą su JAV
Talibanas siekia iki sausio pabaigos su JAV pasiekti taikos susitarimą, kuris Jungtinėms Valstijoms leistų išvesti iš šalies savo karius, ir yra pasirengęs prieš šio susitarimo pasirašymą „sumažinti“ karinių operacijų mastą, interviu Pakistano dienraščiui „The Dawn“ pareiškė talibų politinio biuro Katare atstovas Suhailas Shaheenas.
Pasaulis
Vestuvėse kabule savižudis sprogdintojas detonavo bombą, bent 63 žmonės žuvo, dar bent 182 - sužeisti
Talibanas neigia kaltę vakariniame Kabule įvykusio sprogimo kontekste, sprogimas įvyko savižudžiui sprogdintojui detonavus bombą šiitų rajone vykusiose vestuvėse.
Pasaulis
Pasaulio širdis sušildė iš džiaugsmo šokantis kojos netekęs penkiametis
Penkiametis Sayeed Abdul Rahman iš Afganistano neteko kojytės būdamas vos aštuonių mėnesių amžiaus.
Aktualijos
Nuo kitos savaitės JK kyla atlyginimai (dydžių lentelės)
Sulig balandžio pradžia Jungtinėje Karalystėje didėja minimalus atlyginimas, už valandą darbo bus mokama 33 pensais daugiau nei dabar.
Aktualijos
Per mažas algas mokantiems darbdaviams – baudos
Du Jungtinėje Karalystėje gerai žinomi restoranų tinklai penktadienį sulaukė baudų už tai, kad darbuotojams mokėjo atlyginimus, nesiekiančius minimalaus užmokesčio lygio.
Lietuva
Mažesnė alga nei Lietuvoje - tik Bulgarijoje
Nuo 2018 m. sausio 1 d. Lietuvos politikai džiaugiasi – oficialiai pakelta minimali alga, kuri dabar siekia 400 eur. Tačiau ar tikrai yra kuo džiaugtis?
Lietuva
Darbo užmokestis kol kas nekils
Trišalė taryba nesutarė dėl Vyriausybės siūlymo nuo kitų metų pradžios minimalią algą padidinti 20 eurų - iki 400 eurų.
Aktualijos
D.Trumpas karo Afganistane nebelaiko lėšų švaistymu
JAV prezidentas Donaldas Trumpas atvėrė kelius padidinti kontingentą Afganistane tūkstančiais amerikiečių karių ir atsitraukė nuo savo pažadų greitai užbaigti ilgiausią karą per Amerikos istoriją.
Aktualijos
Talibano sąskaitoje – dar vienas kruvinas išpuolis Kabule
Už šiandien Afganistano sostinėje įvykdytą mirtininko sprogdintojo išpuolį, per kurį žuvo 24 žmonės, o dar 42 buvo sužeisti, atsakomybę prisiėmė Talibanas.
Aktualijos
Už valandą darbo žadama mažiausiai 10 svarų
Pagrindinės Jungtinės Karalystės politinės partijos jau pradeda pasiruošimą ateinantiems rinkimams ir stengiasi pritraukti balsus. Politikų metodai nesikeičia – žadama šviesesnė ateitis.
Aktualijos
Bloga žinia dirbantiems: atlyginimai kils mažiau, nei iki šiol
Tyrimas atskleidė, kad per ateinantį dešimtmetį užmokesčio didėjimas Jungtinėje Karalystėje bus prasčiausias nuo Napoleono karų laikų.
Aktualijos
Darbuotojams minimumo nemokančios įmonės lieka nenubaustos
Nepaisant to, kad nuo 2014 m. Jungtinėje Karalystėje (JK) daugiau nei 13 tūkst. daruotojų nesumokėti beveik £3.5mln., HMRC ir toliau nesugeba nubausti sukčiaujančių įmonių.
Aktualijos
Ragina atsisakyti minimalios algos
Kai kurie Jungtinės Karalystės ekonomistai valdžiai pataria atsisakyti plano artimiausioje ateityje kelti minimalų valandinį atlyginimą.
Aktualijos
Padidinta minimali alga vis dar mokama ne visiems
Vyriausybė išplatino „gėdingą“ darbdavių sąrašą, kurie vis dar nemoka balandį padidinto minimalaus atlyginimo.
Lietuva
Darbdaviai minimumo didinti nesutinka
Lietuvoje nuo liepos 1-osios turėtų didėti minimali mėnesinė alga (MMA) didinama 30 eurų. Jeigu Vyriausybė pritars, jau kitą mėnesį minimumą uždirbantys šalies gyventojai, neatskaičius mokesčių, uždirbs 380 eurų.
Lietuva
Lietuvoje didės minimali alga
Po mažiau nei mėnesio Lietuvoje didės minimalus atlyginimas. Sprendimą 2016-ųjų metų sausio 1-osios didinti minimalią mėnesinę algą (MMA) priėmė Vyriausybė. Atlyginimas didės iki 350 eurų.
Aktualijos
Pašalpininkai Anglijoje „uždirba” daugiau nei mokesčių mokėtojai
Anglijos nacionalinės statistikos dapartamentas pranešė, kad gaunantys socialines išmokas piliečiai nėra suinteresuoti įsilieti į darbo rinką, nes jų gaunamos pajamos yra kur kas didesnės už dirbančiųjų. Jungtinėje Karalystėje yra daugiau nei 13 milijonų šeimų, gyvenančių tik iš valstybės skiriamų lėšų.
ŽYMA
TALIBANAS