ketvirtadienis, balandžio 22 d.
Pasaulio lietuviai
Ieva Marija Kiršinaitė: Tikėjimo paliesta menininkė apdovanota sėkme
Ieva Marija Kiršinaitė, anot jos pačios savamokslė menininkė domisi tapyba, grafika. Ji įkvėpimo ieško gamtoje, meno parodose, kartais sumanymų padiktuoja nuotraukos.
Pasaulio lietuviai
Baltarusijoje – dailininko Ramūno Čeponio kūrybos pristatymas
Spalio 3 dieną Baltarusijos meno rūmuose Lietuvos ambasada Baltarusijoje pristatė žinomo Lietuvos tapytojo ir grafiko Ramūno Čeponio tapybos darbų parodą „Abstraktus protas“.
Pasaulis
Vienas keisčiausių radinių pedofilo Epsteino viloje - tapybos darbas, kuriame Bilas Klintonas aprengtas suknele ir aukštakulniais
Suknelė, kuria tapybos darbe aprengtas buvęs Amerikos prezidentas Bilas Klintonas, manoma, beda pirštu į garsiąją Baltųjų Rūmų aferą tarp prezidento ir Monikos Leviski, dėvėjusios tokią aprangą to romano metu.
Pramogos
Buvęs Ariana Grande vaikinas rastas negyvas
JAV reperis Macas Milleris, anksti išgarsėjęs dėl savo triukšmingo retro stiliaus hiphopo, bet kovojęs su priklausomybe nuo vaistinių preparatų ir skaudžiai išgyvenęs išsiskyrimą su popmuzikos žvaigžde Ariana Grande, mirė penktadienį, būdamas 26 metų, pranešė pareigūnai.
Pramogos
Reperis muzikos pasaulį sudrebino unikaliu kūriniu
Jaunosios kartos reperis West One, atrodo, kad savo muzikiniais užmojais lenkia ne vieną Lietuvos muzikinio pasaulio senbuvį. Kokybiškas repas, akį traukiantys muzikiniai klipai ir puikiai besiklostanti karjera – visa tai jau pasiekė jaunas vaikinas. Šiandien reperis West One pristato naujausią savo darbą – kūrinį „Sakei“, kuris nufilmuotas net trijuose skirtinguose žemynuose.
Pramogos
Reperis nesumokėjo milijonų mokesčių
Amerikiečiui reperiui DMX, kurį labiausiai išgarsino jo pašaipi daina „Party Up (Up in Here)“, gresia kalėjimas už vengimą sumokėti 1,7 mln. dolerių (1,43 mln. eurų) mokesčių.
Pramogos
Reperio Nelly koncertas patyrė fiasko: žmonių koncerte beveik nebuvo
Visame pasaulyje žinomas reperis Nelly Lietuvoje buvo laukiamas jau nuo 2014 metų. Vis iškildavo techninių kliūčių ir koncertas neįvykdavo, tačiau Vilniuje jam pagaliau įvykus patirtas didžiulis fiasko.
Pramogos
Reperiui Nelly mesti rimti kaltinimai, jis sulaikytas
Pasaulinį koncertinį turą pradėjęs žinomas atlikėjas Nelly atsidūrė policijos nuovadoje, jam pareikšti kaltinimai išprievartavimu.
Kultūra
Keturi keliai ir vienas Eidrigevičius
Tapytojas, grafikas, knygų iliustratorius Stasys Eidrigevičius savo kūrinius yra priskyręs travel art (kelionių menui), o save – keliautojams, klajokliams, nomadams. Todėl be įkalbinėjimų pasiduoda Viktorijos Vitkauskaitės pasiūlymui būsimą pokalbį konstruoti kaip jam reikšmingų vietovardžių žemėlapį.
Kultūra
Jusioniški fetišai
Tapytojo Lino Jusionio darbai nesupainiojami dėl architektūriškų tikslių linijų, geliančios mėlynos ir nebaigtų siužetų. Visgi naujausia jo paroda atvėrė ir pažįstamas, ir anksčiau neakcentuotas idėjas. Ievai Rekštytei-Matuliauskei menininkas pasakoja apie po truputį kintančią kūrybinę mitologiją.
Pramogos
K. West atšaukė savo koncertus
Reperis Kanye West atšaukė visus savo koncertinio turo „Saint Pablo tour” koncertus Europoje.
Pramogos
K. Westas atidaro parduotuvę Londone
Reperis ir dizaineris Kanye Westas paskelbė, jog šį savaitgalį atidaro 21 „pop up“ stiliaus parduotuvę visame pasaulyje. Viena parduotuvė bus atidaryta ir Londone.
Pramogos
K. Westas padėkojo žmonai, padėjusiai atskleisti tiesą
Reperis Kanye Westas padėkojo savo žmonai už tai, jog ji paviešino pokalbį su dainininke T. Swift, kuris patvirtino, jog pastaroji melavo.
Kultūra
Pokyčių kūrėjai
Per visą pokalbį menininkai Algirdas ir Remigijus Gataveckai beveik nepakeldami galvų pjaustė trafaretus naujausiam savo sumanymui – gatvės meno projektui „Laimingi vaikai = vaikai tarp mūsų“. Apie dar vieną idėją socialine tema ir tikėjimą, kad menas gali išjudinti visuomenę ir sukelti permainas, su broliais kalbėjosi IQ kultūros redaktorė Viktorija Vitkauskaitė.
ŽYMA
TAPYBA