pirmadienis, sausio 25 d.
Komentarai
Taivanas
Kodėl nepripažįstame Kinijos Respublikos?
Lietuva nepriklausomybę atgavo remdamasi tautų apsisprendimo teise, sovietinės okupacijos neteisėtumu ir okupuotos Lietuvos Respublikos teisiniu tęstinumu. Akivaizdu, jog atkūrus nepriklausomybę tikėtasi, kad bus atkurti diplomatiniai santykiai su XX a. antrojo ir trečiojo dešimtmečio partneriais.
IQ Tema
Irano politika
Tarp ugnies ir tylos: Irano santykiai su galingaisiais
Kokie santykiai sieja Iraną ir svarbiausias tarptautinės arenos valstybes? Nuo tos dienos, kai Irane įvyko Islamo revoliucija, šalies užsienio politiką galima
Pasaulis
Ukrainos Prezidentas dėkoja Lietuvai už nuolatinę ir nenuilstamą paramą
Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda gavo Ukrainos Prezidento Volodymyro Zelenskio padėkos laišką už nuolatinę ir nenuilstamą mūsų valstybės paramą Ukrainai ir jos žmonėms.
Lietuva
Visuomenės nuomonės apklausa: Lietuvos gyventojai Lenkiją laiko prioritetinio bendradarbiavimo šalimi
Praėjusių metų pabaigoje Užsienio reikalų ministerijos užsakymu atliktos reprezentatyvios Lietuvos gyventojų apklausos duomenimis, Lietuvos gyventojai prioritetinio bendradarbiavimo šalimi laiko Lenkiją.
Pasaulio lietuviai
Kaip lietuvis ruošiasi transformuoti didžiųjų iššūkių drebinamą NATO?
Būrio vadas, vieno didžiausio tarptautinio banko viceprezidentas, viceministras, o dabar vienas aukščiausių NATO pareigūnų. Tokia yra Giedrimo Jeglinsko, kuris nuo spalio tapo NATO generalinio sekretoriaus pavaduotojas organizaciniam valdymui, CV.
Anglijoje
JK vyriausybė neigia bandanti nuslėpti tyrimo dėl Rusijos įtakos ataskaitą
Artėjant kitą mėnesį Jungtinėje Karalystėje vyksiantiems visuotiniams rinkimams ministro pirmininko Boriso Johnsono vyriausybė antradienį atmetė kaltinimus, esą ji sulaikė skandalą galinčią sukelti ataskaitą apie įtariamą Rusijos kišimąsi į 2016-ųjų „Brexit“ referendumą.
Pasaulio lietuviai
Dubline surengtas Šiaurės ir Baltijos valstybių ryšių su Airija stiprinimui skirtas renginys
Spalio 25 dieną Dubline vyko pirmasis „Ireland and the Nordic-Baltic 8” seminaras, skirtas Šiaurės ir Baltijos valstybių bendradarbiavimo su Airija stiprinimui. Devynių valstybių atstovai trijose sesijose diskutavo, kaip Airija galėtų glaudžiau bendradarbiauti su Baltijos ir Šiaurės šalimis saugumo, politikos, skaitmeninės ir tvarios ekonomikos srityse.
Lietuva
Angoloje aptartos galimybės stiprinti politinį ir ekonominį bendradarbiavimą
Spalio 23-25 dienomis Lietuvos ambasadorė Sigutė Jakštonytė su darbo vizitu lankėsi Angoloje.
Lietuva
L. Linkevičius: Lietuvos dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį
Spalio 24-25 dienomis Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija ,,Žvilgsnis į Aziją: iššūkiai ir galimybės“, kurią organizuoja Užsienio reikalų ministerija. Pranešėjai iš daugiau kaip dešimties valstybių ir tarptautinių organizacijų dalijasi įžvalgomis apie procesus Azijos-Ramiojo vandenyno regione, jų įtaką Europai ir Lietuvai.
Pramogos
Airijoje pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas
Spalio 17 dieną Korko (Airija) regiono parodoje „Cork business Expo & Summit 2019“ pristatytas Lietuvos ekonominis ir turizmo potencialas.
Lietuva
Lietuva Kirgizijai siūlo pažangiausias informacinių technologijų paslaugas ir patirtį įgyvendinant demokratines reformas
Spalio 17 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su Lietuvoje viešinčiu Kirgizijos parlamento pirmininku Dastanbeku Džumabekovu.
Pasaulio lietuviai
Ambasadorius R. Kriščiūnas padėkojo Amerikos lietuviams už jų indėlį stiprinant Lietuvos ir JAV santykius
Spalio 11-13 dienomis Čikagoje JAV lietuvių bendruomenės XXII taryba surengė antrąją sesiją.
Lietuva
L. Linkevičius susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės ambasadoriumi
Spalio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Jungtinės Karalystės ambasadoriumi Lietuvoje Brianu Olley‘umi.
Lietuva
L. Linkevičius susitiko su naujuoju Airijos ambasadoriumi
Spalio 8 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius susitiko su naujuoju Airijos ambasadoriumi Lietuvoje Peteriu McIvoru.
Pasaulis
Ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietiją Vienybės dienos proga
Spalio 3 dieną Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pasveikino Vokietijos Federacinės Respublikos užsienio reikalų ministrą Heiko Maas ir Vokietijos gyventojus Vokietijos Vienybės dienos proga.
Lietuva
Lietuvos ir Palestinos viceministrai aptarė situaciją regione ir tolesnį bendradarbiavimą
Rugsėjo 13 dieną vyko užsienio reikalų viceministro Dariaus Skusevičiaus susitikimas su Palestinos užsienio reikalų viceministre Europos reikalams Amal Jadou.
Lietuva
Šiaurės ir Baltijos aštuoneto susitikime aptarti aktualiausi užsienio politikos klausimai
Rugsėjo 11-12 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius lankėsi Reikjavike, kur su kolegomis iš Danijos, Islandijos, Norvegijos, Suomijos, Švedijos, Estijos ir Latvijos dalyvavo tradiciniame Šiaurės ir Baltijos šalių (NB8) užsienio reikalų ministrų susitikime.
Lietuva
Lietuva pristatyta Kinijos Guangdongo provincijoje
Rugsėjo 2-4 dienomis Lietuvos delegacija lankėsi Kinijos Guangzhou ir Shenzhenio miestuose, kuriuose surengti Lietuvos ekonominių sektorių pristatymai.
Lietuva
Ministras L. Linkevičius: Lietuva remia patikimą, individualiais pasiekimais grįstą ES plėtros politiką
Rugpjūčio 29-30 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Europos Sąjungos (ES) Tarybai pirmininkaujančioje Suomijoje vykusiame neformaliame ES užsienio reikalų ministrų susitikime (Gymnich), kurio metu diskutuota apie situaciją Persijos įlankoje, ES regioninio bendradarbiavimo su Vakarų Balkanų šalimis ir ES politikos Arkties regione klausimais.
ŽYMA
TARPTAUTINIAI SANTYKIAI