pirmadienis, spalio 26 d.
Kultūra
PREMJERA
Žaidimas informacija
Stebėdami įvykius ir artimų bei svetimų žmonių gyvenimus apie juos prisikuriame aibę stereotipų ir klaidingų įsitikinimų. Įdomu, koks jausmas būtų
Kultūra
Netektis
Mirė aktorius ir režisierius P. Dimša
Eidamas 82-uosius metus mirė Lietuvos aktorius ir televizijos režisierius Petras Dimša, trečiadienį pranešė LRT.
Anglijoje
Archeologai aptiko seniausią teatro pastatą Londone
Britų archeologai aptiko seniausią teatro pastatą Londone – „Raudonąjį liūtą“, pastatytą 1567 metais, praneša britų leidinys „The Independent“. Jo duomenimis, jog
Aktualijos
Renginiai
Švelninant ribojimus, teatrai ir koncertų salės pradės atsiverti birželio viduryje
Švelninant karantino ribojimus dėl masinių renginių, šalies nacionaliniai teatrai ir koncertų salės anksčiausiai į scenas grįš nuo birželio vidurio. 
Kultūra
Teatras
Niūrios prognozės: Brodvėjaus ir Vestendo teatrai šiemet gali likti uždaryti
Vienas garsiausių visų laikų teatro prodiuserių seras Cameronas Mackintoshas mano, kad Londono Vestendo teatrai šiais metais publikos kviesti dar negalės. Jo nuomone, atnaujinti teatrų veiklą bus galima tik prabėgus keliems mėnesiams po to, kai bus visiškai panaikinti karantino apribojimai.
Kultūra
Opera
Opera „Lošėjas“: velnias ne toks baisus, koks piešiamas
Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre (LNOBT) pirmą kartą parodytas Sergejaus Prokofjevo „Lošėjas“
Kultūra
Premjera
Julija ir Dora
Abi šias veikėjas Jolanta Dapkūnaitė vaidins naujajame Lietuvos nacionalinio dramos teatro (LNDT) spektaklyje. Viktorija Vitkauskaitė su aktore kalbėjosi apie tai, kas sieja dvi skirtingose epochose gyvenančias, bet panašų virsmą išgyvenančias moteris.
Kultūra
KRITIKA
Sielos virtuvėje
Trisdešimtmečių kartos tragedija Valstybinio jaunimo teatro spektaklyje „Žmogus iš žuvies“
Kultūra
Teatras
J. Koceli: „Statydamas antikinę pjesę jaučiuosi kaip archeologas“
Prieš metus prasidėjusi slovėnų režisieriaus Jašos Koceli pažintis su Nacionaliniu Kauno dramos teatru (NKDT) išaugo į jau netrukus įvyksiančią spektaklio „Elektra“ premjerą. Prieš ją Viktorija Vitkauskaitė menininko klausė, ką savito jis rado garsiojoje tragedijoje.
Kultūra
Teatras
J. Koceli: „Statydamas antikinę pjesę jaučiuosi kaip archeologas“
 Prieš metus prasidėjusi slovėnų režisieriaus Jašos Koceli pažintis su Nacionaliniu Kauno dramos teatru (NKDT) išaugo į jau netrukus įvyksiančią spektaklio „Elektra“ premjerą. Prieš ją Viktorija Vitkauskaitė menininko klausė, ką savito jis rado garsiojoje tragedijoje.
Kultūra
Pasaulis iš porolono: lėlininkas iš Brazilijos personažus mato kaip kūno ir minčių tęsinį
Net jei vos pamatę žodžius apie vidinį vaiką pavartote akis ir užverčiate žurnalo puslapį, Dudos Paivos mintys vertos antros galimybės. Lėlininkas ir choreografas savo pavyzdžiu liudija, kokia begalinė ir svarbi yra vaikystės archeologija.
Pasaulio lietuviai
Lietuvos teatro spektaklis „Didvyrių aikštė“ sužavėjo baltarusius
Baltarusijoje kasmet vykstančio teatro festivalio „TEART“ tarptautinės programos akcentu tapo Lietuvos nacionalinio dramos teatro spektaklis „Didvyrių aikštė“.
Temos
Teatro nenuorama R. Icke'as senas tiesas daužo į šipulius
Robertas Icke’as – radikaliausias jaunosios kartos teatro režisierius. Laurai Barton jis pasakoja, kaip pritaikyti klasiką naujiesiems laikams.
Pramogos
D. Ibelhauptaitė apie emigraciją: jei nelaimingas namuose, greičiausiai nebūsi laimingas ir svetur
Kodėl skundžiamasi, kad Lietuvoje visuomenė nedraugiška, pavydi, agresyvi? Kodėl mums atrodo, kad kaimyno kieme žolė žalesnė? Emigracija – šalies problema ar natūralus reiškinys? Kur ta laimė – namuose ar svečioje šalyje?
Kultūra
Vilniaus, J. Brodskio ir M. Baryšnikovo trio
22-ejus metus trukusi Michailo Baryšnikovo ir Josifo Brodskio draugystė scenoje transformavosi į spiritizmo seansą. Viktorija Vitkauskaitė domisi, kokie kontekstai supa netrukus Lietuvą pasieksiančio spektaklio gimimą.
Temos
Vytautas Anužis ir jį kūrę vaidmenys
Daugiau kaip šimto Vytauto Anužio sukurtų personažų vandenyne Viktorija Vitkauskaitė parenka keletą ryškiausių ir klausia, kaip aktorius kūrė vaidmenis, o vaidmenys kūrė jį.
Kultūra
V. Krulikovskis: „Myškinas neturi realybės pojūčio“
Aktorius Valentinas Krulikovskis niekada neturėjo sąrašo vaidmenų, kuriuos būtinai norėtų sukurti. Juk kiekviename, pasak jo, gali rasti ką nors svarbaus ir vertingo. Viktorija Vitkauskaitė klausia, ką jis ras šįsyk, vaidindamas vieną garsiausių literatūrinių personažų – kunigaikštį Myškiną.
Anglijoje
Londonas kardinaliai pakeitė lietuvio gyvenimą
Daug jaunų žmonių, baigę mokyklą, svarsto, kokią profesiją ir universitetą jiems pasirinkti: studijuoti Lietuvoje, o gal traukti ieškoti likimo siųstų išbandymų į užsienį. Tokį sprendimą teko priimti ir lietuviui Silvestrui Beltei. Baigęs mokyklą Kaune, vaikinas išvyko studijuoti į Vestminsterio universitetą Londone. Šiandien jis džiaugiasi galėdamas nevaržomas išankstinių aplinkinių nuostatų vaikščioti šurmuliuojančiomis Londono gatvėmis.
Anglijoje
Į lietuvę dėl makiažo kreipiasi ir karališkosios šeimos atstovės
Praeiviai nuo vizažo meistrės Daivos Kazlauskaitės negali atitraukti akių – moteris visuomet pasitempusi, jos veide spindi šypsena, o akis puošia nepriekaištingas makiažas. Nepažįstamiems ji atrodo tarsi nužengusi nuo podiumo, o artimieji žavisi jos atkaklumu siekti savo tikslų. Prieš kelerius metus Daiva į Londoną atvyko išpildyti savo svajonės – tapti profesionalia makiažo meistre. Neilgai trukus šis planas tapo realybe.
Aktualijos
Teisme dar negirdėtos detalės apie jaunos lietuvės nužudymą
Trečiadienį, lapkričio 28-ąją, Jungtinės Karalystės (JK) teisme buvo atversta keturiolikmetės Viktorijos nužudymo ir išniekinimo byla.
ŽYMA
TEATRAS