trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Advokatas
Teisėkūros procesas
Nuolatinis iššūkis valstybei ir visuomenei
Kas Lietuvoje kuria teisės normas, kurios reguliuoja visuomeninius santykius ir nustato visuomenės elgesio taisykles atskirose santykių grupėse? Vertinant iš šalies, atrodo
Advokatas
Teisėkūros procesas
Nuolatinis iššūkis valstybei ir visuomenei
Kas Lietuvoje kuria teisės normas, kurios reguliuoja visuomeninius santykius ir nustato visuomenės elgesio taisykles atskirose santykių grupėse? Vertinant iš šalies, atrodo
Advokatas
Teisėkūros auditas
A. Dulkys: „Viskam reikalingas saikas, matas ir protingumo principas“
Lietuvos teisėkūra pasižymi intensyvumu, bet ne efektyvumu, įsitikinęs buvęs valstybės kontrolierius dr. Arūnas Dulkys. IQ apžvalgininkei Kotrynai Tamkutei jis sakė,
Aktualijos
Problemos
E. Leontjeva: būtina keisti teisėkūros kultūrą
Didžiausia problema Lietuvoje yra teisėkūros kultūra, įsitikinusi Lietuvos laisvosios rinkos institutui (LLRI) sugrįžusi vadovauti Elena Leontjeva.
Komentarai
Mokesčių mokėtojai – teisėkūros miglose
JAV Stanfordo universiteto teisės profesorius Josephas Bankmanas, 2005-aisiais sugalvojęs reformuoti itin chaotišką, sudėtingą ir XXI a. skaitmeninių realijų neatitinkančią Kalifornijos valstijos mokesčių deklaravimo sistemą, radijo laidoje „Planet Money“ prisipažino sulaukęs netikėto atsako iš… mokesčių konsultantų organizacijų.
Sveikata
Kaip atgaivinti odą po vasaros karščių
Rekordiškai karšta vasara jau eina į pabaigą, tačiau jos pasekmės odai – išlieka. Kaitri saulė ir jos vonios išvargina odą, lemia jos raukšlėjimąsi ir elastingumo mažėjimą. Todėl pastaruoju metu odos priežiūros ekspertai vis garsiau ima kalbėti apie vitaminą C – itin stiprų antioksidantą, kuris padeda apsaugoti odą nuo žalingo aplinkos poveikio.
Pramogos
Po karštos vasaros – maisto kainų šuolis
Jungtinės Karalystės žemdirbiai prognozuoja, kad po alinančios vasaros sumažėjus derliui pastebimai brangs jų tiekiamos produkcijos kainos.
Pramogos
JK užplūdo mažieji vampyrai
Karščio banga Jungtinėje Karalystėje sudarė palankias sąlygas veistis kraujasiurbams vabzdžiams, kurie kelia grėsmę platinti pavojingas infekcijas.
Pramogos
Karščiai: JK gali pritrūkti vandens (orų prognozė)
Didžiausi Jungtinės Karalystės geriamojo vandens tiekėjai ragina šalies gyventojus apsirūpinti jo atsargomis ir perspėja dėl galimo trūkumo.
Aktualijos
Ežeras negrąžina nuskendusio berniuko
Trečia diena niekaip nepavyksta rasti berniuko, kuris draugų akivaizdoje paslaptingai dingo vidurio Anglijoje esančiame ežere.
Lietuva
Penkiose Lietuvos savivaldybėse skelbiama stichinė sausra
Penktadienį penkiose Lietuvos savivaldybėse paskelbta sausra.
Aktualijos
„Valstiečių“ buldozeris pasuko Seimo opozicijos link
„Valstiečiai“ užsimojo Seimo narius palikti be galimybės gauti nepriklausomų ekspertų išvadas, kuriomis jie galėtų remtis svarstydami ir balsuodami dėl įstatymų pakeitimų.
Pasaulis
Rugsėjį Ispaniją alina ypatingi karščiai
Ispanijoje vasara dar nesibaigė. Negana to, atėjus kalendoriniam rugsėjui kai kuriuos regionus kamuoja sekinantys karščiai. Šiomis dienomis šalies pietuose temperatūra perkopė 40 laipsnių karščio ribą.
Sveikata
Iššūkiai vaikų organizmui vasarą
Termometro stulpelis, šoktelėjęs iki +30 laipsnių ir daugiau, bei varginančios karščio bangos keičia ir mitybos įpročius. Suaugusiems ir vaikams, kurių augančiam organizmui reguliari ir subalansuota mityba – itin svarbi, ženkliai sumažėja apetitas. Sertifikuotas mitybos specialistas Gediminas Čižauskas pastebi, kad vaikų mityba šiuo sezonu pasikeičia ir dėl ilgų vasaros atostogų – šaltuoju periodu vaikai sėdi mokyklos suole ar lanko darželį, kur kiekvieną dieną jų laukia karštas maistas, o pusryčius ir vakarienę pavalgo kartu su šeima. Vasarą ši rutina sutrinka.
Lietuva
Savaitgalį Lietuvoje užfiksuotas karščio rekordas
Lietuva kepa – į savaitės pabaigą Tauragėje, Marijampolėje, Alytuje ir Varėnoje pasiektas karščio rekordas, pranešė naujienų portalas delfi.lt. Ir nors sekmadienį termometro stulpelis kiek nukris, kaitra atostogaujančius Lietuvoje lepins ir kitą savaitę.
Gyvenimas
Patarimai, kaip apsaugoti nuo karščių
Sinoptikams šią savaitę žadant daugiau nei 33-jų laipsnių kaitrą ir tvankumą, „Tiesa” pataria, kaip elgtis, kad nepakenktumėte savo sveikatai.
Pasaulis
Benamius ir darbininkus žudo karštis
Didelė kaitra tapo pražūtinga skurdžiai gyvenantiems indams. Jau daugiau nei tūkstantis žmonių mirė dėl šalį apėmusios pragariškos kaitros. Didžioji dalis saulės aukų mirė dėl to, kad dirbo svilinant beveik 50 laipsnių karščiui.
Lietuva
Karščio aukos ir skenduoliai
Ilgai laukta vasara ir karšti orai žmones gena prie vandens telkinių, tačiau ten pramogos kartais baigiasi tragiškai. Šalies ugniagesiai gelbėtojai šiemet iš įvairių vandens telkinių jau ištraukė 127 nuskendusius žmones, iš jų – tris vaikus. Dar 23 gyventojus ugniagesiams pavyko išgelbėti.
ŽYMA
TEISĖKŪRA