šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulio lietuviai
Lietuvės kuria dokumentiką, kurioje Lietuva matoma londoniečio akimis
Dvi Londone susipažinusios lietuvės vos prieš kelis mėnesius pristatė, kaip pačios sako, nepaprastai paprastų ir laisvų žmonių istorijų projektą, dokumentikos serialą, kuris lengva ranka ir be išankstinių nusistatymų nagrinėja daugelyje užsienio šalių priimtas, tačiau Lietuvos visuomenėje vis dar opias temas, apie kurias galbūt reikėtų kalbėti drąsiau ir daugiau.
Anglijoje
Londone restoranui vadovaujantis lietuvis: be šeimos palaikymo neturėčiau nieko
Tomas Lidakevičius (30) – vienas iš kelių tvirtai pasaulio gastronomijos scenoje įsitvirtinusių virtuvės šefų iš Lietuvos. Per dešimtmetį jaunas vyras Londono restoranų virtuvėse sugebėjo padaryti svaiginančią karjerą ir nuo eilinio virėjo pakilti iki restorano virtuvės vadovo pozicijos, šiuo metu sėkmingai dirba ir antrus metus iš eilės nominuotas tarptautiniuose Geriausio šefo apdovanojimuose (angl. The Best Chef Awards).
Anglijoje
Britų sodininkams nosį nušluosčiusi jauna lietuvė: „Įkvėpimo semiuosi Lietuvos gamtoje“
Didžiojoje Britanijoje, Londone, gyvenančiai Ūlai Marijai Bujauskaitei dar tik 25-eri, tačiau lietuvė jau dešimtmetį tikslingai žingsniuoja savo svajonės link. O svajoja Ūla Marija tapti pasaulyje žinoma ir vertinama kraštovaizdžio architekte, dizainere, ir miesto žmonėms kurti erdves, kuriuose jie jaustųsi tarsi gamtos glėbyje.
Pasaulio lietuviai
Emigrantus tyrinėjanti mokslininkė: „Nemanau, kad reikia panikuoti, jog iš Lietuvos išvyksta žmonės“
Neseniai Lietuvoje ir užsienyje gyvenančius lietuvius pasiekė žinia, kad daugelį metų svetur gyvenanti ir dirbanti lietuvių kilmės mokslininkė Audra I. Mockaitis prašo pagalbos dalyvaujant didžiuliame tyrime siekiant išsiaiškinti užsienyje gyvenančių lietuvių identitetą.
Anglijoje
Lietuvės idėja virto realybe – Londone pristato vaikišką knygą, paremtą laimės mokslu
„Šokliukė ir Kalėdų eglutė“ – taip lietuviškai vadinasi vaikams skirta knyga, kuri jau kitą savaitę atsidurs Jungtinės Karalystės knygynų lentynose. Tai graži Brightone gyvenančios lietuvės Inesos Ivanovos idėja, kuriai buvo lemta išsipildyti dar prieš šias Kalėdas.
„Darbiečiai“ svarsto keisti savo partijos pavadinimą
Teisėsaugai Darbo partijai pateikus įtarimus korupcijos byloje, partija gali nuspręsti keisti pavadinimą. Laikinasis partijos pirmininkas Šarūnas Birutis teigia, kad toks žingsnis būtų žengtas ne vien dėl įtarimų šleifo, bet ir siekiant persitvarkyti ideologiškai.
Pasaulio lietuviai
Sigutis Jačėnas – ilgiausiai Lietuvoje vaikams tarnaujantis Kalėdų Senelis
Trumpai pristatyti šventinio „Tiesos“ numerio pašnekovą išties nelengva, tačiau aišku viena: metams bėgant aktorius ir dainininkas Sigutis Jačėnas nesikeičia, išlieka vis toks pat – įdomi, šilumą ir išmintį spinduliuojanti asmenybė. Kone kiekvienam tautiečiui S. Jačėnas kelia gerų prisiminimų ir emocijų: vieniems tai vaikystės dainos ir spektakliai, kitiems Kalėdų Senelis, tretiems – tiesiog mielas ir pažįstamas televizijos veidas.
Anglijoje
Emigrantams pagalbą teikianti psichologė J. Bogužienė: „Meilę sau reikia atrasti“
Jolanta Bogužienė – savo darbui atsidavusi Londone praktikuojanti akredituota psichologė-psichoterapeutė. Ji specializuojasi sisteminės šeimų terapijos srityje ir jau daugiau nei dešimtmetį lietuviams veiksmingai padeda kognityvinės elgesio terapijos metodais.
Anglijoje
Lietuvoje įgyta specialybė Londone atvėrė mados pasaulio duris
Iš Kėdainių kilusi lietuvė Rosita Želvytė dabar Londone jaučiasi lyg žuvis vandenyje. Ji – viena iš kelių tautiečių, kuriems pavyko prasimušti į tarptautinius mados vandenis. Taip yra dabar, o prieš pora metų šis straipsnis galėjo skambėti visai kitaip ir labiau priminti eilinę neišsipildžiusių svajonių kupiną emigrantės istoriją.
Pasaulio lietuviai
Pasaulį išmaišę lietuviai: „Kiekvienai svajonei – savas laikas“
Akvilė ir Agnius – netradiciniai lietuviai, mat šiuos keliautojus gimtojoje šalyje sutiksi itin retai. Jų gyvenimas daugeliui gali atrodyti tarsi svajonė, tačiau patys visą pasaulį skersai ir išilgai išmaišę jaunuoliai prisipažįsta, kad svajonių sąrašo niekada nesudarinėjo.
Pasaulio lietuviai
„Google“ įvertintas lietuvis: idėja gimė statybose Londone
„Google“ korporacijos oficialiame tinklaraštyje lietuvių vardų mažai. Tačiau jau kelerius metus kaip vieną iš sėkmingo internetinio verslo pavyzdžių „Google“ pristato klaipėdiečio Gedimino Boguslausko vadovaujamą agentūrą „Amplify Dep.“, kuri savo klientų svetainių lankytojų skaičių sugeba išauginti dešimtis ir daugiau kartų.
Aktualijos
Karščiausią metų dieną sprogimas sužalojo lietuvį
Karščiausios metų dieną aludės Leytonstone kiemelyje nuaidėjus sprogimui, nukentėjo trys asmenys. Didžiausius nudegimus patyrė jaunas lietuvis Lukas Pakėnas.
Pasaulio lietuviai
Talentingo amerikiečio gyvenimą Lietuva apvertė aukštyn kojomis
Abrahamas Brody’is užaugo Jungtinėse Amerikos Valstijose (JAV). Dabar nepaprastai talentingas muzikantas gyvena ir kuria Londone. Smuikininkas įsitikinęs, kad Lietuvoje mes turime tai, ko neturi nei viena Amerikos valstija. 24 metų vyras prisipažino, kad augdamas visada jautė tuštumą, kurią netikėtai užpildė atvykęs į Lietuvą. Čia jis rado ne tik vieną pagrindinių savo kūrybos įkvėpimo šaltinių – lietuvišką folk muziką, tačiau ir dar vieną netikėtą dalyką – kad jo paties venomis teka lietuviškas kraujas.
Anglijoje
Londoniečiai pamišo dėl švarių lietuvės pusryčių
Iš Vilniaus kilusi Eglė Vilutytė – neeilinė londonietė. Kai visas miestas skuba, lekia ir stengiasi iš visko gauti kuo daugiau finansinės naudos, mergina iš lėto, tačiau užtikrintai plaukia prieš srovę spinduliuodama ramybę, išmintį ir visiems norintiems dalydama sveiko gyvenimo bei švarios mitybos idėjas.
Anglijoje
Sumaniai moteriai verslo idėją pasufleravo lietuvių bėdos
Justina Kalkauskaitė-Vasiliauskienė – jauna, aktyvi ir ryžtinga lietuvė, kuri užsibrėžto tikslo siekia ramiai ir apgalvotai. Kaip ir daugelis, į Jungtinę Karalystę (JK) atvykusi vos keliems mėnesiams užsidirbti vasaros atostogų metu, čia pasiliko ir netgi sugalvojo, kuo galėtų būti naudinga šalyje gyvenantiems tautiečiams. 28-erių merginos pateikta idėja patikėjo ir britai darbdaviai, kurie ir ėmėsi plėtoti verslo pasiūlymą.
Anglijoje
Talentinga lietuvaitė toliau stebina sporto pasaulio senbuvius
Kai sutinki ypatingą žmogų, tiesiog tai žinai. Panašiai buvo prieš kelerius metus, kai „Tiesos“ žurnalistai susipažino su dabar jau 14-mete Emilija Lukaite. Šiandien vėl kalbiname sportininkę, jau paaugusią ir toliau tobulėjančią, kuri svajoja ateityje skindama pergales garsinti ne Didžiosios Britanijos, bet Lietuvos vardą.
Anglijoje
Operos solistė Lietuvos vardą garsina Anglijoje
Laura Zigmantaitė – jauna ir labai talentinga operos solistė, šiuo metu Operos magistro diplomo studijas kremtanti Karališkojoje muzikos akademijoje Londone. Iš Klaipėdos kilusi mergina visą gyvenimą pasižymėjo smalsumu ir užsispyrimu, mėgo būti dėmesio centre, tačiau labiausiai ją žavi jausmas, kai užvaldo adrenalinas. Operos solistės karjera leido atsiskleisti tiek jautriajai bei meniškai, tiek ir patrakusiai merginos asmenybės pusėms.
Pasaulio lietuviai
Būrėja: „Klientams esu tarsi greito poveikio piliulė“
Miralda Kuržinaitė – neeilinė asmenybė. Pirmiausia dėl to, kad tuo metu, kai daugelis lietuvių krovėsi lagaminus ir traukė svetur, „Tiesos“ pašnekovė nusprendė grįžti. Antra, dėl to, jog grįždama ji užsibrėžė siekti savo svajonės, kuri stebino visus aplinkui.
Anglijoje
Lietuvos muzikos diva Londone tapti žvaigžde nesiekia
Susitikimai su Daiva Starinskaite, nesvarbu, Lietuvoje ar Londone, visada be galo malonūs ir linksmi. Talentinga dainininkė ir išvaizdi moteris spinduliuoja gera energija. Prisimenu, kai pirmą kartą išgirdau Daivą dainuojant, per kūną nenustojo bėgti šiurpas. Pažįstamos esame nuo tos dienos.
Anglijoje
Lietuvos kultūros atašė Londone: galvoju apie galimybes, o ne sunkumus
Rita Valiukonytė – Lietuvos kultūros atašė Londone. Prieš trejus metus atvykusi į Jungtinės Karalystės (JK) sostinę jauna moteris nieko nelaukusi pasiraitojo rankoves ir kibo į darbus – Lietuvos kultūros garsinimą svečioje šalyje.
ŽYMA
TEISĖSAUGOS ĮTARIMAI