ketvirtadienis, spalio 1 d.
Advokatas
Piktnaudžiavimas tarnyba
Išsitrynusios baudžiamojo persekiojimo ribos: netikėtai galite tapti valstybės tarnautoju
Kodėl privataus sektoriaus darbuotojai baudžiami už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi? Tradiciškai korupcijos teisinė problema laikoma susijusia su viešuoju sektoriumi, valstybės tarnyba. Formaliai ir
Advokatas
Piktnaudžiavimas tarnyba
Išsitrynusios baudžiamojo persekiojimo ribos
Kodėl privataus sektoriaus darbuotojai baudžiami už piktnaudžiavimą tarnybine padėtimi? Tradiciškai korupcijos teisinė problema laikoma susijusia su viešuoju sektoriumi, valstybės tarnyba. Formaliai ir
Aktualijos
Teisme nagrinėjamas krepšinio klubo „Lietkabelis“ ieškinys buvusiam vadovui
Sausio 24 dieną Panevėžio apygardos teismas pradėjo nagrinėti civilinę bylą pagal ieškovo VšĮ Krepšinio klubo „Lietkabelis“ ieškinį atsakovui M. I. dėl beveik 43 tūkst. eurų žalos priteisimo.
Lietuva
Henrikui Daktarui laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmė lieka nepakeista
Lietuvos apeliacinis teismas atmetė Henriko Daktaro skundą dėl Kauno apygardos teismo 2019 m. gruodžio 11 d. nutarties, kuria buvo atsisakyta H. Daktarui skirtą laisvės atėmimo iki gyvos galvos bausmę pakeisti terminuoto laisvės atėmimo bausme.
Lietuva
Už labai didelio kiekio kokaino kontrabandą – dvylika metų kalėjimo
Kauno apygardos teisme 2019 m. lapkričio 15 d. priimtas apkaltinamasis nuosprendis, kuriuo V. P. (52 m.) nuteistas už neteisėtą disponavimą narkotinėmis medžiagomis, turint tikslą jas platinti, ir neteisėtą disponavimą labai dideliu narkotinių medžiagų kiekiu.
Lietuva
N. Venckienės gynėjos skundą nagrinės Vilniaus apygardos teismas
Lietuvos apeliacinis teismas, susipažinęs su Kauno apygardos teismo nutartimi dėl įtariamosios Neringos Venckienės gynėjos advokatės skundo perdavimo nagrinėti kitam apygardos teismui, toliau skundą nagrinėti paskyrė Vilniaus apygardos teismui.
Aktualijos
Paauglė, savo vaikinui suorganizavusi seksą tryse su dvylikamete: „žinau, kad pasielgiau blogai”
Chloe Bradley, dvylikos metų mergaitę savo vaikinui atvežusi autobusu tam, kad jie galėtų kartu su ja užsiimti lytiniais santykiais, sako pasimokiusi ir supratusi savo klaidą.
Pasaulis
Pavyduolis vyrui bare nukando ausį už tai, kad šis kalbėjosi su jo žmona
45 metų amžiaus Peter James Cherry bare Rococo Noosa, Queenslande, Australijoje, nesusivaldė ir nukando su jo žmona kalbėjusio vyro ausį.
Aktualijos
Planuojama leisti taikyti komendanto valandą vaikams nuo 12 metų amžiaus
Vidaus reikalų ministerija planuoja priešintis Anglijos „peilių epidemijai” leisdami taikyti komendanto valandą vaikams nuo 12 metų amžiaus.
Pasaulis
Studentas padavė į teismą „Apple“: dėl klaidos veidų atpažinimo įrangoje buvo tampomas po teismus
Studentas iš Niujorko pateikė 1 mlrd. JAV dolerių vertės ieškinį JAV korporacijai „Apple Inc.“, tvirtindamas, kad bendrovės veidų atpažinimo programinė įranga klaidingai susiejo jį su visa serija vagysčių iš „Apple“ parduotuvių.
The Economist
Emigracija
Vyriausiasis rangovas: ar teismai leis Donaldui Trumpui pastatyti žadėtą sieną?
Net jei prezidentui būtų leista tai padaryti, pasienio aptvėrimas neišspręs pasienio problemų
Pramogos
Tūkstančiai švedų išbando skaitmeninius implantus
Švedijoje keli tūkstančiai vartotojų naudojasi vietos bendrovės teikiama skaitmeninių implantų paslauga. Kaip ji veikia domėjosi Danijos televizijos žurnalistai.
Pasaulis
Mokslininkai į kiaulės embrioną sėkmingai suleido žmogaus kamieninių ląstelių
Tarptautinė mokslininkų komanda sėkmingai atliko žmogaus kamieninių ląstelių perkėlimą į kiaulės embrioną. Viso to buvo imtasi norint sukurti žmogaus-kiaulės hibridą tam, kad būtų išsiaiškinta, ar įmanoma gyvūnuose išvystyti žmogui tinkamus organus.
Pasaulis
Mokslininkas sukūrė pirmuosius pasaulyje kūdikius redaguotais genais
Vienas Kinijos mokslininkas teigia sukūręs pirmuosius pasaulyje genetiškai pakoreguotus kūdikius, bet šis žingsnis, kuris būtų pirmas toks medicinos laimėjimas, išprovokavo kritikos laviną.
Anglijoje
„Brexit“ pakenks mokslo pažangai
Garsiausi Europos mokslininkai antradienį perspėjo, kad dėl „Brexit“ Didžioji Britanija ir Europos Sąjunga gali likti „labiau izoliuotos“, o tai pakenktų tyrimams visame žemyne.
Pramogos
Žmonių klonavimas – kaip niekada arti: jau sukurtos beždžionių antrininkės
Vienai Kinijos laboratorijai pranešus apie sėkmingą dviejų beždžionių klonavimą pasaulis sureagavo audringai: tikinama, kad sekantis žingsnis – žmogaus klonas.
The Economist
Tokio pasiūlymo negali atsisakyti
JAV teisingumo sistemoje jau seniai įprasti prokurorų ir kaltinamųjų susitarimai plinta ir kitur
Gyvenimas
Priežastys, kodėl neturime antrosios pusės
Nepavyksta susirasti sau tinkamos antrosios pusės? Vokiečių psichologas Anchu Koeglis žino, kaip išspręsti 99 procentus visų pažinčių ir pasimatymų problemų. Jo įžvalgos pravers kiekvienam, kuriam nusibodo vienatvė.
Pasaulis
Stebėtas dviejų neutroninių žvaigždžių susidūrimas pakeitė mokslininkų požiūrį į Visatą
Mokslininkai pirmą kartą turėjo galimybę stebėti dviejų itin didelio tankio neutroninių žvaigždžių susidūrimą, apie kurį liudijo prieš 130 mln. metų jo paleistos smūgio bangos ir šviesos blyksniai.
Anglijoje
Theresa May prabilo apie studentų mokslo paskolų mažinimą
Prispausta prie sienos ir iš visų pusių puolama Jungtinės Karalystės (JK) premjerė Theresa May, prakalbo, kad reikėtų sumažinti mokestį už paskolas, kurias studijų metais moka jaunimas. Tai tarsi gelbėjimosi šiaudas norint prisijaukinti priešiškai šios politikės atžvilgiu nusiteikusį jaunimą.
ŽYMA
TEISMAI