ketvirtadienis, spalio 22 d.
Pasaulis
Rinkimai JAV
Sukarintos grupuotės ruošiasi galimam D. Trumpo pralaimėjimui
Ginkluotos ir Donaldui Trumpui lojalios sukarintos organizacijos ruošiasi „apsaugoti nuo galimų pažeidimų“ JAV prezidento rinkimus, o visai neseniai vienos tokių organizacijų planuotas įvykdyti Mičigano valstijos demokratų gubernatorės pagrobimas kelia rimtą klausimą, ar šios organizacijos negali tapti rimta grėsme JAV demokratijai?
Aktualijos
Mančesteryje, Peterboro mieste ir Londone sulaikyti penki įtariami teroristai
Metropoliteno policija teigė, kad areštai buvo iš anksto suplanuoti ir pabrėžė, kad „manoma, kad nėra jokios tiesioginės grėsmės visuomenei“, trijuose miestuose vyksta kratos.
Pasaulis
Atšalimo akimirka: jaunieji „Islamo teroristai“ naujųjų metų naktį peiliais užmušė du policininkus
18-metis Mikailas Miziyevas ir 22 metų Achmedas Imagoževas pradėjo ataką policijos kontroliniame punkte Magane, Rusijoje.
Pasaulis
Suimtas atsivertėlis į islamą, įtariamai planavęs teroro išpuolį
Lenkijos saugumo pareigūnai antradienį pranešė, kad suėmė į islamą atsivertusį ukrainietį, įtariamą planavus „teroristinę ataką“ prekybos centre.
Pasaulis
Trumpas grasina atgabenti „Islamo valstybės“ teroristus prie Europos valstybių sienų: galėsite džiaugtis ir vėl juos gaudyti
JAV prezidentas Donaldas Trumpas pagrasino atgabenti į nelaisvę paimtus teroristinės organizacijos „Islamo valstybė“ (IS) teroristus prie Jungtinės Karalystės ir kitų Europos valstybių sienų, jei šalių vyriausybės nerepatrijuos jų iš Sirijos pabėgėlių stovyklų.
Pramogos
ISIS grasina susprogdinti Parlamento Rūmus
Naujame ISIS išleistame grasinime internete matomas karalienės Elžbietos bokštas (plačiau vadinamas Big Beno vardu) bei gotikiniai Parlamnto rūmai, apsupti juodų dūmų.
Pasaulis
Šri Lankoje per reidą prieš įtariamą džihadistų buveinę žuvo 15 žmonių
Šri Lankoje 15 žmonių, įskaitant šešis vaikus žuvo penktadienį vakare per saugumo pajėgų operaciją, surengtą reaguojant į Velykų sekmadienio sprogdinimų virtinę.
Pasaulis
Donaldas Trumpas pasidalino užuojautos žinute, teigiančia, kad Šri Lankoje žuvo bent 138 milijonai
Tarp visų Šri Lankai siųstų užuojautos žinučių šurmulį sukėlė Jungtinių Amerikos Valstijų prezidentas Donaldas Trumpas, teigęs, kad žuvo bent 138 milijonai žmonių.
Aktualijos
Pasak šnipų Shamima Begum siuvo ant sprogdintojų mirtininkų liemenes, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus
Nežinomas šaltinis pranešė, kad šnipų vadai turi informacijos, kad ISIS nuotaka Shamima Begum buvo pastebėta siuvanti liemenes ant sprogdintojų mirtininkų taip, kad jų nebūtų įmanoma nuimti nedetonavus bombų.
Pasaulis
Rusijos policija nušovė du teroro atakas planavusius IS narius: rado dvi bombas
Rusijos policija per kovos su terorizmu operaciją Tiumenėje Vakarų Sibire nukovė du „Islamo valstybės“ (IS) kovotojus, planavusius teroro atakas šalyje, pranešė Nacionalinis antiteroristinis komitetas (NAK).
Lietuva
Britų policija areštavo keturis įtariamus ekstremistus, jie - Šri Lankos piliečiai
Jungtinės Karalystės policija pranešė areštavusi keturis vyrus iš Šri Lankos, įtariamus priklausymu uždraustai ekstremistų organizacijai.
Aktualijos
Britanijos pilietybė atimta iš dar dviejų „IS nuotakų“
Didžioji Britanija atėmė pilietybę dar iš dviejų moterų, prisijungusių prie Sirijoje veikiančio džihadistų judėjimo „Islamo valstybė“ (IS), sekmadienį pranešė laikraštis „The Sunday Times“.
Aktualijos
Londonas vos išvengė tragedijos: Lewis Ludlow, planavęs didžiulę teroro ataką žaislų parduotuvėje Oxford Streete, įkalintas
Islamo Valstybę palaikęs vyras planavo nužudyti 100-tą žmonių „įspūdingame” teroro išpuolyje Londono centre, Oxford street.
Aktualijos
Britė ex-ISIS nuotaka sako: „Shamima Begum gali pasikeisti - aš pasikeičiau”
Tania Joyia, Londone gimusi mergina taip pat buvo pabėgusi į Siriją, kad prisijungtų prie ISIS. Ji net buvo vadinama „pirmąja ISIS ponia”.
Aktualijos
Atakas Ispanijoje įvykdžiusi kuopelė neutralizuota
Katalonijos vyriausybė įsitikinusi, kad grupė, kuri panaudodama automobilius įvykdė atakas Barselonoje ir Kambrilse, jau neutralizuota, nors vienas jos dalyvių tebėra laisvėje.
Aktualijos
„Malaysia Airlines“ pasiekė susitarimą su Ukrainoje numušto lėktuvo aukų šeima
Oro bendrovė „Malaysia Airlines“ antradienį paskelbė pasiekusi susitarimą su australų šeima, kuri 2014 metais virš Ukrainos numušus MH17 reisu skridusį keleivinį lėktuvą neteko keturių savo narių.
Aktualijos
VSD vadas: parama separatistams Rytų Ukrainoje – veikimas prieš Lietuvą
Valstybės saugumo departamento vadovas Darius Jauniškis sako, kad parama Rytų Ukrainos separatistams yra veikimas prieš Lietuvą ir Vakarų vertybes.
Lietuva
2016-ųjų netektys Lietuvoje
Naujienų agentūra BNS primena svarbias 2016-ųjų netektis Lietuvoje.
ŽYMA
TERORISTAI