šeštadienis, spalio 24 d.
Anglijoje
Ir vėl kyla klausimų dėl pilietybės referendumo
Seimas kreipėsi į Konstitucinį Teismą (KT) išaiškinimo, ar referendumas dėl dvigubos pilietybės išplėtimo gali vykti su dviejų savaičių pertrauka.
Anglijoje
Abejoja, ar referendumas išspręs pilietybės klausimą
Seimui nusprendus rengti referendumą dėl dvigubos pilietybės, Lenkijos lietuviai abejoja, ar numatoma tvarka leis jiems gauti Lietuvos pilietybę.
Anglijoje
Prakalbo apie antrąjį referendumą
Didžiojoje Britanijoje „Brexit“ priešininkų stovykla sekmadienį organizuoja eitynes prie parlamento, į kurias žadama atsivesti iki 5 tūkst. šunų ir tokiu neįprastu būdu paraginti ministrę pirmininkę Theresą May organizuoti antrą referendumą dėl šalies narystės Europos Sąjungoje.
Lietuva
Dviguba pilietybė: pailgino laikotarpį, skirtą referendumui organizuoti
Sprendimas penktadienį nenumatytame posėdyje priimtas beveik vienbalsiai – 67 balsavo už, vienas – prieš, šeši susilaikė.
Anglijoje
Referendumo dėl pilietybės organizavimo kaina: skaičiai šokiruoja
Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) suskaičiavo, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo gali kainuoti nuo 1,8 mln. iki 2,45 mln. eurų.
Lietuva
Paaiškėjo, kiek kainuos referendumas dėl dvigubos pilietybės
Kitąmet planuojamas referendumas dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo galėtų kainuoti apie 2 mln. eurų, sako Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkė Laura Matjošaitytė.
Lietuva
Vėl iškilo trukdžių dėl referendumo dėl Lietuvos pilietybės išsaugojimo
Darbo grupės siūlymas referendumą dėl dvigubos pilietybės instituto išplėtimo rengti dvi dienas su dviejų savaičių pertrauka gali pažeisti Konstituciją, Lietuva gali apsijuokti taip organizuodama referendumą, teigia konstitucinės teisės specialistas Vytautas Sinkevičius.
Anglijoje
Laisvės piknike - dėmesys referendumo klausimui
Kaune, Nemuno saloje, jau trečius metus iš eilės įvyko vienas didžiausių idėjų festivalių Lietuvoje po atviru dangumi - laisvės piknikas. Diskusijų erdvėje pokalbiai vyko nuo pat ryto iki vakaro. Daugiausiai jaunimo dėmesio sulaukė diskusija dėl dvigubos pilietybės ir referendumo.
Anglijoje
Pasaulio lietuviai ragina nustatyti datą dėl referendumo dvigubai pilietybei
Pasaulio lietuviai prašo Seimo kiek įmanoma greičiau nustatyti referendumo dėl Lietuvos pilietybės išlaikymo datą bei pradėti ruoštis referendumui.
Lietuva
Seimas ketina atmesti veto dėl dvigubos pilietybės
Seimo valdantieji žada telkti jėgas ir atmesti prezidentės veto dėl dvigubos pilietybės referendumo, LRT aktualių pokalbių laidoje „Dienos tema“ patvirtino Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto pirmininkė Agnė Širinskienė. Apie tai ir apie teisinę konfrontaciją su Rusija – žurnalisto Vladimiro Laučiaus pokalbis su A. Širinskiene bei Konstitucinio Teismo pirmininku Dainiumi Žalimu.
Anglijoje
Dėl referendumo kviečia susitelkti
Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) vadovė Dalia Henke kviečia visus lietuvius susitelkti vardan kitais metais planuojamo referendumo dėl dvigubos pilietybės.
Anglijoje
Atsirado įrodymų, kad Rusija galėjo kištis į „Brexit“ referendumą
Rusija įtariama dariusi įtaką ir „Brexit“ referendumui Didžiojoje Britanijoje. Kelios žiniasklaidos priemonės skelbia, kad Nacionalinė nusikaltimų agentūra (NCA) atlieka atitinkamą tyrimą.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: paaiškėjo referendumo data
Seimo darbo grupė siūlo, kad referendumas dėl dvigubos pilietybės vyktų su būsimais prezidento rinkimais, per abu turus.
Anglijoje
Dvigubai pilietybei uždegta žalia šviesa
Seimas nuleido kartelę referendumui dėl dvigubą pilietybę leidžiančių Konstitucijos pataisų.
Anglijoje
Du metai po „Brexit“: tauta vėl reikalauja referendumo
Minint antrąsias „Brexit“ referendumo metines tūkstančiai žmonių šeštadienį įšėjo į Londono gatves reikalaudami pakartotinio balsavimo dėl Jungtinės Karalystės narystės Europos Sąjungos.
Anglijoje
Seime kelią skinasi referendumas dėl dvigubos pilietybės
Seime juda į priekį siūlymas nuleisti kartelę referendumui dėl dvigubą pilietybę leidžiančių Konstitucijos pataisų.
Anglijoje
Dviguba pilietybė: referendumo kartelės nenuleis be Konstitucinio teismo žinios
Seimas, sumažindamas kartelę referendumui dėl dvigubos pilietybės, pakeitimus iš karto paprašytų įvertinti Konstitucinio Teismo (KT).
Anglijoje
„Brexit”: antras referendumas gali įvykti greičiau nei per metus
Jungtinės Karalystės (JK) politikai buvo priversti pripažinti, kad antrasis referendumas dėl „Brexit” yra „įmanomas”, tačiau, ministro užsienio reikalų ministerijoje teigimu, „abejotina, ar bus rengiamas”.
Anglijoje
Pradedama kampanija už antrą referendumą dėl „Brexit”
Viešos kalbos metu milijardierius George’as Sorosas paskelbė, kad per artimiausias kelias dienas Jungtinėje Karalystėje bus pradėta kampanija, agituojanti už antro referendumo dėl šalies pasitraukimo iš Europos Sąjungos galimybę”.
Anglijoje
Seimo pirmininkas: mažinti referendumo dėl dvigubos pilietybės kartelę nėra saugu
Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako, kad nėra saugu mažinti referendumo kartelę dėl Konstitucijos pirmojo skirsnio nuostatų, bet siekiant įteisinti dvigubą pilietybę tokias diskusijas reikia pradėti.
ŽYMA
TIBETAS