ketvirtadienis, vasario 25 d.
Pasaulis
Turkija
Turkijos teismas panaikino Švč. Išminties soboro muziejaus statusą, leido paversti jį mečete
Turkijos aukščiausioji teismo institucija penktadienį atšaukė Bizantijos imperijos laikų Švč. Išminties soboro (Hagia Sophia) turėtą muziejaus statusą ir atvėrė kelią vėl paversti šį VI a. statinį mečete, pranešė valstybinė Anatolijos naujienų agentūra.
Pasaulio lietuviai
Vienuolė Fausta Palaimaitė – Nuteistųjų viltis
Fausta Palaimaitė (SF) ne tik Šventosios šeimos kongregracijos sesuo, tačiau ir Kauno apskrities policijos kapeliono asistentė, didelę savo pašaukimo dalį skirianti jaunimo teisės pažeidimų ir nusikaltimų prevencijai, siekiant pažaboti šių dienų maru vadinamą prekybą žmonėmis. Sesuo vienuolė gelbsti ir teikia dvasinę pagalbą paaugliams atsidūrusiems Kauno tardymo izoliatoriuje.
Pasaulio lietuviai
Sigitas Tamkevičius - tvirtai Dievo rankos besilaikantis Kardinolas
Žodis ingresas nėra dažnai vartojamas nei spaudoje, nei buityje. Tai didelė bažnytinė iškilmė, kai perskaitoma popiežiaus bulė apie skyrimą vyskupijos ganytoju ar kardinolu. Po to seka iškilmingos mišios, paskirtasis jų metu pasako homiliją.
Pramogos
Anglijos Bažnyčia sunerimo, ar investicijos į technologijas neprieštarauja tikėjimui
Anglijos Bažnyčia pradėjo aiškintis egzistencinį klausimą: ar jos investicijos į technologijų milžines neprieštarauja krikščioniškam tikėjimui.
Pasaulis
Pastoriaus paliepimu, dėl tikrų jose aprašomų burtų mokykloje nebeliks knygų apie H. Poterį
Nešvilyje, Tenesio valstijoje esančios St. Edward katalikiškos mokyklos mokiniai iš bibliotekos nebegalės pasiskolinti populiarių Hario Poterio nuotykius aprašančių knygų. Jos iš mokyklos bibliotekos lentynų pašalintos ten mokytoju dirbančio pastoriaus paliepimu. Jo teigimu, knygose vaizduojama magija vaikams daro neigiamą įtaką.
Pasaulis
Vašingtone vyko ministrų lygio susitikimas religijų laisvės klausimais
Liepos 17-18 dienomis Vašingtone, JAV, vyko antrus metus iš eilės rengiamas ministrų lygio susitikimas religijų laisvės klausimais, kuriame Lietuvai atstovavo ambasadorė ypatingiems pavedimams Loreta Zakarevičienė ir Lietuvos ambasados Vašingtone diplomatai.
Pasaulis
27 minutėms mirusios, o po to atgaivintos moters žinia kitiems: tai tikra
Viena moteris socialiniame tinkle pasidalijo savo kiek neįprastos tatuiruotės nuotrauka ir neįtikėtina už jos slypinčia istorija.
Komentarai
Ukrainiečių autokefalijos aidas Lietuvoje
Sausio 5 d. iš Konstantinopolio ekumeninio patriarchato gauta Ukrainos stačiatikių bažnyčios autokefalija (nepriklausomybė). Prarasta tai, kas buvo Maskvos iškovota ginklu ir „pakišomis“, o nuo 1686 m. trukusi buvusių Lietuvos ir Lenkijos valstybės stačiatikių priklausomybė baigėsi.
Sveikata
Nenumok ranka
Arterinė hipertenzija, arba padidėjęs kraujospūdis, yra įrodytas širdies ir kraujagyslių ligų (koronarinės širdies ligos, insulto, širdies nepakankamumo ir kt.) rizikos veiksnys visame pasaulyje. Kuo didesnis kraujospūdis, tuo didesnė tikimybė susirgti.
Aktualijos
„IQ Presingas“: „Ar tikėti yra naudinga?“
IQ suburta kūrybinė grupė pradeda pokalbių laidų „IQ Pressingas“ ciklą. Laidą veda istorikas ir publicistas prof. Egidijus Aleksandravičius. Nauji pusvalandžio trukmės pokalbiai bus skelbiami mažiausiai kartą per mėnesį.
ŽYMA
TIKĖJIMAS