ketvirtadienis, liepos 9 d.
Pasaulis
Planeta jau susiduria su tokiu karščiu, kuris peržengia žmogaus tolerancijos ribą
Mokslininkai prognozavo, kad klimato kaitai nesilpstant per kelis artimiausius dešimtmečius planeta susidurs su netoleruotinu karščiu. Visgi, naujas tyrimas nustatė, kad tam
Pramogos
Škotija pirmoji pasaulyje įsivedė minimalias alkoholio kainas
Škotija antradienį tapo pirmąja pasaulyje šalimi, įsivedusia minimalias alkoholio kainas, o Edinburgo vyriausybė išreiškė viltį, kad šis žingsnis, atliktas po daugelį metų trukusių teisinių ginčų, taps revoliucingu pavyzdžiu kitoms su girtavimu kovojančioms valstybėms.
Anglijoje
Viltis vis dar gyva
Didžiosios Britanijos „Brexit“ derybininkas Davidas Davisas pareiškė, kad jo šalies išstojimo iš Europos Sąjungos sąskaita bus susieta su susitarimu dėl ateities ryšių su Bendrija, nors Briuselis tvirtina, kad pirmiausia reikia išspręsti piniginius klausimus.
Lietuva
Lietuvos viešbučio kaina nakčiai privertė išsižioti
Prabanga ir įspūdingomis nakvynių kainomis garsėjančių Paryžiaus, Londono, Niujorko ar Maskvos viešbučių administratoriams tektų raudonuoti išvydus, kiek viena naktis kainuoja Druskininkuose.
Pramogos
2016-ųjų Kalėdos gali būti pigiausios
Nors daugelis žmonių skundžiasi, jog kasmet šventiniu laikotarpiu išleidžia vis daugiau pinigų, tiesa gali būti truputi kitokia.
Pasaulis
Liaukitės valgę avokadus. Tučtuojau!
Vienas iš vertingiausių sveikatai ir puikaus skonio vaisius jau seniai išsikovojo vietą viso pasaulio virtuvėse, tačiau egzistuoja priežastys, dėl kurios jo vartoti raginama mažiau.
Pramogos
Loterija: kaina padidėjo, šansai laimėti – sumažėjo
Didžiausius laimėjimus Jungtinėje Karalystėje siūlančios loterijos organizatoriai sulaukė pasipiktinimo dėl pabrangusių bilietų ir sumažėjusių šansų laimėti, tačiau tikina, kad taip jie pavers milijonieriais daugiau žmonių.
Aktualijos
Paniekos evoliucija
Tolerancija ir žmogaus teisės Vakaruose įtvirtintos tik per pragariškas kančias, tačiau kai kurios pamokos, netikėtai užklupus naujam egzaminui, išmoktos nepakankamai.
Verslas
Nematoma diskriminacijos pusė
Lietuvoje dar beveik nežinomi tolerancijos ekonomikos tyrimai atskleidžia, kad LGBT asmenų diskriminavimas daro apčiuopiamą poveikį ne tik seksualinių mažumų atstovams, bet ir valstybių ūkiams. Taip IQ apžvalgininkui Simui Čelutkai sakė JAV Getisbergo koledžo profesorius dr. Rimvydas Baltaduonis. Jis šia tema rugsėjį skaitys pranešimą konferencijoje „Lūžio taškas“.
Komentarai
Pavojinga akla baimė
Šio IQ numerio viršelio tema – apie jausmus. Įvairiais aspektais gvildename tolerancijos, dažnu atveju – jos stokos, problemas, tačiau jei reikėtų visa tai apibendrinti vienu žodžiu, jis būtų „baimė“.
ŽYMA
TOLERANCIJA