antradienis, rugpjūčio 11 d.
Verslas
IQ Forumas
Diskusija: ar pandemija pakeis visuomenės ir politikų požiūrį į verslą?
IQ redakcijos ir Lietuvos prekybos, pramonės ir amatų rūmų asociacijos surengtoje virtualioje konferencijoje verslo, profesinių sąjungų ir politikos atstovai diskutavo apie verslo vaidmenį visuomenėje. 
Pasaulis
Europos parlamentarai reikalauja Magnitskio įstatymo visoje ES
Parlamentarai iš daugumos ES valstybių narių reikalauja Magnitskio įstatymo, galiojančio visos ES lygiu. Tarp pasirašiusiųjų atvirą laišką užsienio reikalų ministrams – du Lietuvos atstovai Europos Parlamente, Laima Andrikienė ir Petras Auštrevičius. Dokumentą taip pat pasirašė Lietuvos Seimo narys Emanuelis Zingeris.
Anglijoje
„Brexit“ įtaka Lietuvos eksportuotojams: kas laukia maisto pramonės atstovų?
Galvos skausmas dėl „Brexit“ kankina ne tik Jungtinę Karalystę (JK), bet ir likusią ES. Lietuva – ne išimtis. Dėl saitų nutraukimo neigiamą efektą gali patirti šalies verslininkai, kurie dalį savo produkcijos eksportuoja į JK. Ypač daug klausimų kyla dėl maisto pramonės atstovų, kurių po „Brexit“ lauktų itin daug pokyčių.
Gyvenimas
Sėkmės istorija: penki kauniečiai traukiniais Europą apkeliavo nemokamai
„Žinom, kur nakvosim šiandien, o toliau per daug neplanuojam!“ – per traukinio bildesį mane pasiekia spontaniška kelionės nuotaika trykštantys jaunuolių balsai. Vos baigę mokyklą, jie į kuprines susikrovė reikalingiausius daiktus ir leidosi į galbūt didžiausią savo gyvenimo nuotykį – kelionę traukiniais po Europą.
Pramogos
Suskaičiavo N. Farage’o pinigus –kolegai iš Lietuvos neprilygsta
Britų politikas Nigelas Farage’as gauna ne tik solidų atlygį iš jo aršiai kritikuojamos Europos Sąjungos (ES) biudžeto – laisvu metu nuo darbo Europos Parlamente jis užsidirba dar antra tiek, tačiau jam dar toli iki vieno Lietuvos politiko.
IQ Tema
Plastikiniai arba nesunokę
Vakarų Europos politiniame žemėlapyje žalieji yra matoma, tačiau negausi jėga. Atrodytų, paradoksalu, bet Lietuvoje žalieji atstovų praktiškai neturi.
Verslas
Savaitinio atlyginimo idėja turi ir šalininkų, ir skeptikų
Seimo „tvarkiečių“ frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis siūlo nuo kitų metų atlyginimus mokėti dažniau – keturis kartus per mėnesį, tai yra kas savaitę.
Pasaulis
Netikėtas aukšto ES pareigūno pasisakymas Europą išmušė iš vėžių
Europos Parlamento pirmininkas Antonio Tajani pareiškė, kad niekas niekad nepripažins Katalonijos nepriklausoma valstybe.
Anglijoje
Žinia iš Europos: „Brexit“ gali ir nebūti
„Brexit“ proceso pabaiga priklauso nuo Jungtinės Karalystės, antradienį pareiškė Europos Sąjungos valdžios atstovas. Tarp galimų atomazgų paminėtas ir britų išlikimo sąjungoje variantas.
Komentarai
Valstiečių ir profesionalų pusmetis
Chaotiškas aukštojo mokslo pertvarkos planas, nepasvertais draudimais pagrįsta kova su alkoholio ribojimu ir prėski pasiūlymai patvarkyti mokesčių sistemą – tai darbai, leidžiantys įvertinti Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos valdymo pirmą pusmetį.
Anglijoje
Neužtikrinus žmonių teisių „Brexit“ bus vetuojamas
Europos Parlamento (EP) prezidentas Antonio Tajanis paskelbė apie „raudonąją liniją“, kuri gali sugriauti visas derybas dėl „Brexit“.
Anglijoje
N. Farage’as Europos Sąjungą palygino su mafija
Europos paralamente diskutuojant apie būsimąsias „Brexit“ derybas skandalingasis britų politikas Nigel’is Farage’as išplūdo bendriją ir palygino ją su kriminalinių nusikaltėlių šutve.
Pasaulis
Europos Parlamento narys pribloškė savo pasisakymu apie moteris
Europos Parlamente apie pasaulyje įsitvirtinusį seksizmą vykusios diskusijos metu lenkų deleguotas parlamento narys privertė plačiai išsižioti net visko mačiusius ir girdėjusius.
Pramogos
Gudruolis ar sukčius: ES pinigus panaudojo „Brexit“ agitacijai
Vienas iš didžiausių „Brexit“ agitatorių buvęs partijos UKIP lyderis europarlamentaras Nigelis Farage’as neteisėtai panaudojo Europos Sąjungos fondų lėšas, kuriomis finansavo prieš narystę ES nukreiptą reklamą.
Pramogos
D. Britanijai įspėjimas dėl „trijų tėvų vaikų“
Europos Parlamento (EP) nariai perspėjo Didžiąją Britaniją pažeidus Europos Sąjungos (ES) įstatymus įteisinant „trijų tėvų vaikų“ kūrimą.
Lietuva
V. Mazuronis paliko „tvarkiečių“ partiją
Europarlamentaras, buvęs aplinkos ministras Valentinas Mazuronis palieka partiją „Tvarka ir teisingumas“. Tokį pareiškimą antradienį europarlamentaras įteikė partijos Šiaulių miesto skyriaus pirmininkei, pranešė “Žinių radijas”.
Lietuva
Azartiškas A. Guoga – turtingiausias europarlamente
Į politikos pasaulį iš verslo atėjęs Australijos lietuvis Antanas Guoga turtais garsėja ne tik Lietuvoje. Dabar jis – turtingiausias europarlamentaras visame Europos Parlamente (EP), apie tai pranešė Vokietijos dienraštis „Die Welt“, kurį citavo portalas Delfi.lt.
Pramogos
Politikai imigrantus ir užtaria, ir veja lauk
Buvęs ministras pirmininkas Tony‘is Blairas sukritikavo rinkėjus, į Europos Parlamentą (EP) išrinkusius Nepriklausomybės partijos (UKIP) narius. Ši partija ir jos rinkimų kampanija neįtiko politikui dėl atviro imigrantų žeminimo ir pažadų juos išvyti iš Jungtinės Karalystės.
Pasaulis
Europiečiai pavargo ir patikėjo nacionalistais
Europos nacionalistai ir euroskeptikai šiomis dienomis švenčia pergalę. Būtent minėtų pažiūrų partijos didžiausiose Europos Sąjungos (ES) valstybėse laimėjo daugiausiai mandatų į Europos Parlamentą (EP). Labiausiai džiūgavo Europos Liaudies Partija (ELP), kurie turės ieškoti sąjungininkų. Nepaisant gana didelio Europos Centro dešiniųjų persvaros, bendraminčių teks ieškoti.
Lietuva
Lemiamas kandidatų mūšis prasidėjo
Lietuvoje prasidėjo rinkimai į Europos parlamentą (EP) ir Prezidento rinkimų antrasis turas. Nuo savaitės vidurio žmonės gali balsuoti namuose ir paštu. O sekmadienį didžioji dalis šalies piliečių Lietuvoje ir užsienyje savo valią pareikš prie balsadėžių.
ŽYMA
TOMAS TOMILINAS