šeštadienis, rugsėjo 26 d.
Anglijoje
JK lietuviai buriasi vis aktyviau (nuotraukos)
Praėjusį savaitgalį įvykęs pirmasis Jungtinės Karalystės lietuvių bendruomenės (JKLB) sąskrydis parodė, kad tautiečiai šioje šalyje tampa vis aktyvesni ir vieningesni kalbėdami apie visiems rūpimus klausimus.
Lietuva
LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos „Facebook” įrašas sukėlė emigrantų pasipiktinimą
Po to, kai Jungtinės Karalystės (JK) Lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Asanavičiūtė kreipėsi pagalbos į LR Socialinės apsaugos ir darbo miniserijos (SADM) darbuotojus, jos laiškas buvo paviešintas asmeninėje ministerijos „Facebook” paskyroje, o ministerijos darbuotojos tonas nemenkai įpykdė JK gyvenančius lietuvius.
Pramogos
Vergystė – ne tik XIX amžiaus reiškinys
„Dvejus metus man buvo suteikiamas būstas, tačiau aš negalėdavau už jį susimokėti, dažnai neturėdavau ko valgyti“, – atsimena devyniolikmetis Lukas iš Lietuvos, negalėdamas pakelti akių. Jis buvo verčiamas dirbti 12 valandų per parą ir uždirbdavo vos 20 svarų per savaitę, jeigu išvis gaudavo atlygį. Jei paklausdavo, kur žadėtas užmokestis, Lukas būdavo negailestingai mušamas.“
Anglijoje
Gyvenimas Didžiojoje Britanijoje: kaip įteisinti buvimą šalyje?
Matyt, nesuklysim pasakę, kad 2016 metų birželio 23-iosios referendumas dėl Jungtinės Karalystės (JK) išstojimo iš Europos Sąjungos (ES) palietė didelės dalies Lietuvos šeimų gyvenimus. Šiandien skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje gyvena tarp 200 ir 250 tūkstančių lietuvių, o tai reiškia, kad daugelis iš mūsų turi bent vieną giminaitį, išvykusį darbuotis ar studijuoti į Didžiąją Britaniją.
Anglijoje
„Brexit“: Lietuvių bendruomenės pirmininkė įspėja emigrantus
Prasidėjus „Brexit“ procesui, Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams kyla daugybė nerimą keliančių klausimų. Apie emigrantų nuotaikas, požiūrį bei galimybę patekti vergvaldžiams verslininkams į nagus „Tiesa“ kalbėjosi su JK lietuvių bendruomenės pirmininke Dalia Asanavičiūte.
Aktualijos
Emigrantai priversti atsisakyti Lietuvos pilietybės?
Kovo 14 d. Jungtinė Karalystė (JK) nusprendė atmesti Lordų rūmų siūlomą pataisą dėl šalyje gyvenančių ir dirbančių Europos Sąjungos (ES) piliečių teisių garantavimo ir patvirtino „Brexit” įsakymą, kuris premjerei Theresai May suteikė teisę oficialiai pradėti pasitraukimo iš Sąjungos procesą.
Anglijoje
„Brexit”: ES piliečių teisės garantuotos nebus (lietuvių bendruomenės komentaras)
Pirmadienio vakarą Bendruomenių rūmuose istorinio balsavimo metu buvo atmesti siūlomi „Brexit” įstatymo pakeitimai, kurie siekė dar prieš oficialiai pradedant Jungtinės Karalystės (JK) pasitraukimo iš Europos Sąjungos (ES) procesą, užtikrinti ES piliečių teises.
Lietuva
Britų darbdaviai prašys atsisakyti Lietuvos pilietybės?
Užsienyje gyvenantys lietuviai jau ne vienerius metus ieško įvairių būdų, kaip išlaikyti dvigubą pilietybę. Šią savaitę Seime nuskambėjo dar vienas pasiūlymas.
ŽYMA
TOP