šeštadienis, balandžio 10 d.
Lietuva
Plagijavimo skandalas: „Aliexpress“ pardavinėjamos lietuvių kūrėjos maudymosi kostiumėlių kopijos, pavogtos nuotraukos
Kaip juokauja pati lietuviško prekės ženklo „Ms.Mermaid“ kūrėja Agnė Misevičienė, kalėdinę dovaną ji jau gavo: iš kinų internetinės parduotuvės „Aliexpress“ ją pasiekė jos kuriamų maudymosi kostiumėlių kopijos. Pasaulyje puikiai žinomoje pigių prekių internetinėje parduotuvėje puikuojasi iš „Ms.Mermaid“ tinklapio įžūliai pavogtos kolekcijų nuotraukos, o patį plagiatą siūloma įsigyti kone dešimt kartų pigiau
Aktualijos
Po Brexit lietuviai dažniau galvoja apie grįžimą į tėvynę: kur ieškoti pagalbos?
Nors viešojoje erdvėje aršiausiai eskaluojamas lietuvių emigracijos klausimas, visgi pastaruoju metu nemažai išvykusiųjų pasvajoja apie grįžimą į Lietuvą. Kaip tikina migracijos informacijos centro „Renkuosi Lietuvą“ projekto koordinatorius Justinas Uba, šiek tiek aktyviau apie grįžimą į Lietuvą pradėta domėtis Jungtinei Karalystei paskelbus apie ketinimą trauktis iš Europos Sąjungos.
Lietuva
Nelegaliai šunimis Britanijoje prekiavusių lietuvių laukia kalėjimas
Du lietuviai, nelegaliai pardavinėję šunis ir iš to uždirbę daugiau nei 300 tūkst. svarų sterlingų, bus pasodinti į kalėjimą, praneša Dailymail.co.uk.
Pasaulio lietuviai
Jauniausi Lietuvos turtuoliai: kas jiems sukrovė milijonus?
Praėjusią savaitę prekyboje pasirodė žurnalas „Top“, aprašantis 500 turtingiausių šalies žmonių. Turtuolių amžiaus vidurkis – 54 metai. Jauniausi – dvidešimtmečiai: Viktorija Lubytė ir Mantas Karbauskis. Jaunesnių nei 30 metų asmenų tarp turtuolių yra 15. Tad kas jie tokie ir kas krauna turtus jauniausiems milijonieriams?
Aktualijos
Emigrantė papasakojo, kodėl bijo grįžti į Lietuvą: šis įstatymas gali atrišti piktavaliams rankas
Gerb. Prezidente, Lietuvos Seimas yra tautos išrinktas ir jūsų pareiga jai padėti, bet paskutinių dienų įvykiai rodo ką kitą.
Aktualijos
Į Londoną emigravusi dainininkė V. Iljinaitė: niekuomet čia nedirbsiu su lietuviais
Dainininkės Valerijos Iljinaitės jau kurį laiką nesimato Lietuvos šou verslo padangėje . Prieš porą metų LNK muzikiniame projekte „Mes - vieno kraujo“ užėmusi trečiąją vietą, Valerija dingto it į vandenį. Ji jau dvejus metus gyvena lietuvių emigrantų pamėgtame Londone. Vis dėl to daugelis stebėjosi, kodėl vos tik pradėjusi populiarėti ir kilti karjeros laiptais viską metė ir išvyko dirbti paprasčiausių darbų į Angliją.
Pasaulio lietuviai
Išvykusi iš Lietuvos atsidūrė nepavydėtinoje situacijoje
Laikinai gyventi į Ispaniją išvykusi Dalia tikrai nesitikėjo pakliūti į itin sudėtingą situaciją. Vieną dieną, norėdama atsiskaityti parduotuvėje, ji suprato, kad abi jos kortelės yra užblokuotos. Pasirodo, jas dėl Dalios vyro skolos užblokavo antstolis. Lietuvė liko svečioje šalyje visiškai be pinigų. Norėdama atgauti bent jų dalį, kad turėtų iš ko gyventi, Dalia įsisuko į susirašinėjimo su antstoliu karuselę, tačiau atsimušė į sieną.
Lietuva
Vyriausybė siūlo paramą lietuviams, grįžtantiems iš krizių kamuojamų valstybių
Vyriausybė trečiadienį pasiūlė Seimui įstatymu įtvirtinti, kad krizių kamuojamose šalyse gyvenantys lietuviai gautų valstybės paramą, jeigu nuspręstų grįžti į Lietuvą.
Aktualijos
Sučiupo - du lietuviai sėdo už grotų
Du lietuviai pasižymėjo Nottinghame. Už nelegalų kanapių auginimą vyrai sės už grotų.
Aktualijos
Aiškėja kraupios detalės dėl mįslingo lietuvės dingimo Airijoje
Airijos policijos tarnybai pavyko gauti ypač svarbių liudininkų parodymus ir identifikuoti du įtariamuosius, taigi, Giedrės Raguckaitės žudikai gali būti suimti vos per kelių savaičių laikotarpį, nes tyrėjai mano turį kritinės informacijos, rašo „Irish Mirror“.
Pasaulis
Dešimtys lietuvių įstrigo oro uoste
Atrodo, kad „Small Planet Airlines“ nesėkmės tęsiasi. Antalijos (Turkija) oro uoste įstrigę savo skrydžio namo laukia daug žmonių. Tokioje situacijoje jie atsidūrę jau nuo penktadienio popietės.
Lietuva
Černobylio griuvėsiuose – lietuvių šeimos gyvenimo ženklai
Ne kartą kartotą frazę apie pasaulio mažumą dar kartą patvirtino keliautojo, tyrinėtojo ir publicisto Šarūno Jasiukevičiaus Černobylio-2 miestelyje rastas lietuviškas santuokos liudijimas. Dokumento nuotrauka vyras pasidalijo feisbuko profilyje „Praeities žvalgas“ ir vos per pusvalandį surado žmones, kuriems tai šeimos istoriją liudijantis dokumentas.
Gyvenimas
Paaiškėjo, kas lemia nuolatinį lietuvių norą dėl visko skųstis
Prie to, kad lietuviai linkę reikšti nepasitenkinimą, prisidėjo skausminga tautos istorija – okupacijos, LRT RADIJUI sako psichologas Edvardas Šidlauskas. Anot jo, tuo metu buvome aukos ir jautėmės bejėgiai ką nors pakeisti, dėl to liko tik pyktis ir nepasitenkinimas. Tokią situaciją psichologas vadina tautos trauma. Šiai nuomonei pritaria ir Vilniaus licėjaus istorijos mokytojas Algis Sindaravičius bei sociologas, rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ vadovas Vladas Gaidys.
Aktualijos
Airijos mokyklose bus dėstoma lietuvių kalba
Oficiali statistika rodo, kad Airijoje gyvena apie 40 tūkst. lietuvių, tačiau Lietuvos pareigūnai mano, kad realus skaičius yra dukart didesnis.
Pramogos
Lietuvių šeima iš atrakcionų parko grįžo priblokšti, to pamatyti nesitikėjo
Lietuvių pora gyvenanti Londone nusprendusi atvesti savo mažamečius vaikus į parką pasilinksminti atrakcionuose, liko gerokai nustebinta.
Pramogos
Londono lietuvių pagalbos šauksmas – dingo jų mylimas augintinis
Į „Tiesos“ redakciją kreipėsi lietuvių šeima. Netikėtai iš jų kiemo pabėgo visų mylimas augintinis, taksų veislės šuniukas Ogis. Antra diena šuo negrįžta į namus. Prašoma aplinkinių pagalbos.
Aktualijos
Tragedijos nesibaigia: namuose rasti dar dviejų lietuvių kūnai
Pranešama, kad Worthing, Vakarų Sussex mieste, Anglijoje, rasti dviejų žmonių kūnai. Vėliau paaiškėjo, kad tai lietuvių kilmės asmenys.
Lietuva
Lietuvių istorijos arba, kaip užsidirbti milijoną
27-erių verslininkui, vlogeriui Pauliui Aršauskui galėtų pavydėti daugelis. Paulius vadinamas vienu jauniausių milijonierių Lietuvoje, kuris turtus susikrovė pradėjęs kriptovaliutų verslą. Neseniai Paulius išpildė vieną savo svajonių – už ketvirtį milijono eurų įsigijo sportinį automobilį.
Aktualijos
Kraują stingdanti avarija M25 kelyje
Ne, šis vaizdas nėra iš siaubo filmo, o tai realybė su kuria susidūrė gelbėtojai iškviesti į M25 greitkelį vakar ryte. Siaubinga avarija pažėrusi dalimis sunkiasvorį automobilį įvyko South Mimms – susijungimas su A1(M) – ir Waltham Cross/Enfield.
Anglijoje
Buvusi valytoja įkūrė nekilnojamojo turto agentūrą
Atvykę į Londoną daugelis naujakurių pradeda nuo tos pačios starto linijos. Imasi kažko paprasto, nekvalifikuoto ir lengvai prieinamo. Vaida Vasiliauskaitė-Radzevičienė dabar jau gerbiama ponia, tačiau prieš šešiolika metų, kai vos tik atvyko į Londoną, buvo sunkiai dirbanti ir nelegali darbininkė. 2002-aisiais, kol dar nebuvome Europos Sąjungoje, taip darė daugelis, smarkiai rizikuodami būti deportuoti.
ŽYMA
TRANSLYČIAI