penktadienis, spalio 23 d.
Sveikata
Europoje sergamumas gripu didėja
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), remdamasis naujausiu Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro pranešimu informuoja, kad 52 savaitę (2019 m. gruodžio 23-29 d.) 25 Europos regiono šalys pranešė apie didėjantį sergamumą gripu. Daugelis Europos regiono šalių sergamumo gripu intensyvumą nurodė slenkstinį arba žemą. Vidutinį sergamumo intensyvumą nurodė Prancūzija, Jungtinė Karalystė ir Izraelis (žr. 1 pav.).
Sveikata
Europoje padaugėjo sergančiųjų gonorėja
Europoje plinta gonorėja. Kai kuriose ES šalyse sergamumas šia lytiškai plintančia infekcija per metus išaugo daugiau nei 40 proc. Tačiau tikrasis gonorėjos epidemijos mastas nėra žinomas. Dažnai infekcijos nediagnozuojamos dėl besimptomių atvejų ir ribotų diagnostikos galimybių.
Sveikata
Toksoplazmozė: itin pavojinga nėščiosioms liga, perduodama ir vaikeliui - ES/EEE šalyse užregistruoti 194 nauji įgimtos toksoplazmozės atvejai
Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro duomenimis, ES/EEE šalyse užregistruoti 194 įgimtos toksoplazmozės atvejai. Toksoplazmozė pavojinga nėščiosioms, nes pro placentą nuo užsikrėtusios motinos gali būti užkrečiamas vaisius, dėl ko gali išsivystyti įgimta toksoplazmozė.
Sveikata
Lapkričio 12 d. minima pasaulinė plaučių uždegimo diena - ar žinote, kad galima pasiskiepyti?
Lapkričio 12-ąją pasaulyje minima Plaučių uždegimo diena. Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai primena, kad nuo kai kurių infekcijų, sukeliančių plaučių uždegimą, gali apsaugoti skiepai.
Sveikata
Užregistruotas trečias vietinės Zikos virusinės infekcijos atvejis
Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC) informuoja, kad remiantis Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (ELPKC) duomenimis, Prancūzijoje (Var departamente, Hyères mieste) išaiškintas jau trečias – VIETINIS – Zikos virusinės infekcijos atvejis.
Sveikata
Daugeliui nuteistųjų trūksta pagrindinių su ŽIV susijusių paslaugų
Pasauliniu mastu daugeliui nuteistųjų trūksta pagrindinių su ŽIV susijusių paslaugų, teigiama Jungtinių Tautų AIDS programos (UNAIDS) išplatintame pranešime. Pasak pranešimo, įkalinimo vietose dėl aplinkos, socialinių, kultūrinių, žmogaus teisių ir biologinių veiksnių labai padidėja užsikrėtimo ŽIV infekcija ir tuberkulioze rizika.
Aktualijos
Jungtinę Karalystę supurtė žemės drebėjimas
Praėjusį savaitgalį dalį Anglijos ir Velso supurtė ne itin stiprus žemės drebėjimas, apie nukentėjusiuosius nepranešta.
ŽYMA
UŽKREČIAMOS LIGOS