šeštadienis, balandžio 10 d.
Pasaulio lietuviai
Įteiktos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skyrė penkias premijas užsienio lietuviams.
Pasaulio lietuviai
Lapkričio 15 d. bus teikiamos mokslo premijos užsienio lietuviams
Už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva Švietimo, mokslo ir sporto ministerija šiemet skiria penkias premijas užsienio lietuviams.
Aktualijos
Užsienio lietuviai kviečiami į lietuvių kalbos ir kultūros žiemos kursus Lietuvos aukštosiose mokyklose
Aktyvūs užsienio lietuvių bendruomenių nariai, lituanistikos (baltistikos) centrų ir kiti užsienio aukštųjų mokyklų studentai kviečiami sausio mėnesį praleisti Lietuvoje studijuojant lietuvių kalbą ir kultūrą Klaipėdos, Vytauto Didžiojo arba Vilniaus universitetuose.
Pasaulis
Užsienio lietuviai per Seimo rinkimus galės turėti savo apygardą
Seimas antradienį sudarė sąlygas steigti atskirą vienmandatę rinkimų apygardą užsienyje per parlamento rinkimus balsuojantiems Lietuvos piliečiams.
Pasaulio lietuviai
Užsienio lietuviams skirtos premijos už mokslo pasiekimus
Švietimo, mokslo ir sporto ministerija penkiems išeivijoje gyvenantiems lietuviams skyrė premijas už tarptautinio lygio mokslo laimėjimus ir bendradarbiavimą su Lietuva.
Pasaulio lietuviai
Užsienyje gyvenantiems lietuviams – papildomi balsavimo punktai
Užsienyje balsuojantys rinkėjai šiais metais galės balsuoti 51 diplomatinėje atstovybėje ir konsulinėje įstaigoje. Kaip įprastai, balsavimas taip pat organizuojamas Pasaulio lietuvių centre Lemonte (Jungtinės Amerikos Valstijos) ir Lietuvos Respublikos garbės generaliniame konsulate Toronte (Kanada). Rinkėjų patogumui papildomos balsavimo vietos steigiamos valstybėse, kuriose gyvena gausios lietuvių bendruomenės.
Pasaulio lietuviai
Rinkėjų, balsuojančių užsienyje, elektroninė registracija
Ši elektroninė registracijos sistema suteikia galimybę rinkėjams, pageidaujantiems balsuoti užsienyje, per kelias minutes užsiregistruoti balsavimui ir vėliau būti įtrauktiems į atitinkamos Lietuvos Respublikos diplomatinės atstovybės ar konsulinės įstaigos (toliau – Atstovybės) rinkėjų sąrašus.
Anglijoje
Iš daugiau nei 200 000 Jungtinėje Karalystėje gyvenančių lietuvių balsuoti užsiregistravo vos 4682
Artėjant jau gegužės mėnesį vyksiantiems rinkimams ir privalomąjam referendumui 15,844 lietuvių jau išreiškė norą balsuoti užsienyje. Aktyviausi - Didžiojoje Britanijoje gyvenantys lietuviai, vis dėlto balsuoti jų užsiregistravo tik 4682. Kaip užsiregistruoti balsavimui sužinosite šiame straipsnyje.
Pramogos
„Loterijos angelas“ paliko šį pasaulį
Minios žmonių gedi praėjusią savaitę mirusios Barbaros Wragg – kelis milijonus loterijoje laimėjusi britė didžiąją dalį pinigų skyrė labdarai išdalijo nepasiturintiems.
ŽYMA
UŽSIENIO LIETUVIAI