trečiadienis, rugpjūčio 5 d.
Pasaulis
Indonezijos Anak Krakatau ugnikalnis spjaudosi pelenais, veržiasi lava
Indonezijoje išsiveržė legendinio Krakatau „vaiku“ vadinamas ugnikalnis, į dangų išspjovęs 500 metrų aukščio pelenų stulpą. Tai yra ilgiausiai fiksuojamas ugnikalnio
Pasaulis
Iš mažiausio pasaulyje aktyvaus ugnikalnio – apokaliptiniai vaizdai: pradėta evakuacija
Tik 70 kilometrų nuo Filipinų sostinės Manilos nutolęs Taalio ugnikalnis pirmadienio rytą ėmė spjaudytis lava. Dėl pavojingo išsiveržimo apylinkėse paskelbta evakuacija, praneša bbc.com.
Pasaulis
Naujojoje Zelandijoje po ugnikalnio išsiveržimo daugiau išgyvenusiųjų rasti nesitikima
Naujosios Zelandijos policija pranešė, kad nebesitiki rasti daugiau žmonių, išgyvenusių per netikėtą ugnikalnio išsiveržimą pirmadienį, leisdama suprasti, kad daugiau nei dvi dešimtys žmonių galėjo žūti.
Pasaulis
Naujojoje Zelandijoje išsiveržęs ugnikalnis pareikalavo aukų: netoli jo buvo dešimtys turistų
Naujojoje Zelandijoje įvykęs Baltosios salos ugnikalnio išsiveržimas pirmadienį pareikalavo mažiausiai vieno žmogaus gyvybės, pranešė policija.
Pasaulis
Išsiveržė vienas pavojingiausių pasaulyje ugnikalnis: tūkstančiams teko evakuotis
Papua Naujojoje Gvinėjoje anksti antradienį išsiveržus neramiam Ulavuno ugnikalniui į dangų kilo raudonos lavos stulpas, o tik neseniai į namus sugrįžę gyventojai vėl turėjo evakuotis.
Pasaulis
Italijos saloje išsiveržus ugnikalniui žuvo turistas
Italijos Strombolio saloje, esančioje į pietus nuo Sicilijos, trečiadienį netikėtai išsiveržus ugnikalniui žuvo vienas žygeivis, o kiti turistai gelbėdamiesi puolė į jūrą.
Pasaulis
Vienu pavojingiausiu pasaulyje laikomas ugnikalnis išsiveržė
Papua Naujojoje Gvinėjoje esantis Ulavuno ugnikalnis, laikomas vienu pavojingiausių pasaulyje, trečiadienį pradėjo spjaudytis pelenais, užtemdydamas padangę ir priversdamas pareigūnus paskelbti perspėjimą dėl galimo išsiveržimo.
Temos
Gelmių pabaisa prie Neapolio
Visiems teko girdėti apie Vezuvijų, bet gerokai pavojingesnis ugnikalnis yra Flegrėjaus laukai. Helen Gordon keliauja į Neapolį patyrinėti šios didžiulės grėsmės.
Pramogos
Kente iš zoologijos sodo paspruko pavojingas plėšrūnas
Sekmadienį pietryčių Anglijoje esančiame zoologijos sode iš aptvaro pabėgo gepardas. Žvėris išsilaisvino tuo metu, kai buvo nemažai lankytojų, jie puolė slėptis nuo kilusio pavojaus.
Pasaulis
JAE - griežti draudimai laukinių gyvūnų šeimininkams
Jungtiniuose Arabų Emyratuose (JAE), kur egzotiškų žvėrių laikymas kai kam yra statuso simbolis, buvo uždrausta privačiai laikyti laukinius gyvūnus.
ŽYMA
UGNIKALNIS