antradienis, spalio 27 d.
Lietuva
Kauno paraiška UNESCO – finišo tiesiojoje, sprendimo laukiama 2022-aisiais
Kauno rengiama nominacinė byla dėl modernistinės tarpukario architektūros įtraukimo į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą šiuo metu baigiama rengti, o galutinio
Pasaulio lietuviai
UNESCO būstinėje Paryžiuje pasirodė atlikėja iš Lietuvos
Spalio 10 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje vyko atminimo vakaras, skirtas armėnų kilmės prancūzų dainininko, autoriaus, aktoriaus ir visuomenės veikėjo Charleso Aznavouro kūrybai bei gyvenimui.
Pasaulis
UNESCO susitikime priminta apie padėtį Kryme
Rugsėjo 23 dieną UNESCO būstinėje Paryžiuje surengtas informacinis susitikimas, kuriame apžvelgta informacija, ar Ukrainos Krymo Autonominėje Respublikoje ir Sevastopolio mieste laikomasi UNESCO puoselėjamų principų. Susitikime Lietuvos nuolatinė atstovė ambasadorė Irena Vaišvilaitė trisdešimt vienos valstybės vardu pareiškė susirūpinimą dėl vis blogėjančios padėties Kryme.
Aktualijos
Neteisėtais pripažintų Kuršių nerijos statinių likimą spręs Vyriausybė
Pasitarime trečiadienį Vyriausybė tarsis, ar dėti tašką taisant Kuršių nerijos nacionalinio parko tvarkymo planą – tokiu atveju nebebūtų deramasi dėl taikos sutarčių neteisėtų statybų bylose.
Kultūra
UNESCO populiarins romantišką Lietuvos sostinės įvaizdį
Ūkio ministerijoje šiandien pasirašytas susitarimas dėl bendradarbiavimo kuriant ir vystant teminį Vilniaus maršrutą, kuris bus UNESCO įgyvendinamo projekto „Pasaulio paveldo pėdsakais Europos Sąjungoje“ dalis.
Vietovardžiai
UNESCO globos moterims uždraustą salą
Japonijos salelė, į kurią gali patekti tik vyrai ir kurios šventyklos lankytojai iš pradžių privalo nuogi nusimaudyti jūroje, buvo įtraukta į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą.
Aktualijos
Lenkijos žaliųjų aktyvistai pasipiktinę dėl padėties Belovežo girioje
Antradienį keli šimtai aplinkosaugininkai ir miškininkų surengė dvi skirtingas demonstracijas. Aktyvistai  nerimauja dėl didelio masto kirtimų Belovežo sengirėje, į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą įtrauktame viename paskutinių pirmykščių Europos miškų.
Aktualijos
Į UNESCO „Pasaulio atminties“ registrą įtrauktas Lietuvių trėmimą liudijantis dokumentas
Masinio gyventojų trėmimo operacijos „Priboj“ žemėlapis įrašytas į UNESCO Lietuvos nacionalinį registrą „Pasaulio atmintis“. Šis dokumentas buvo pasirašytas 1949 metais ir yra saugomas Lietuvos ypatingajame archyve.
Anglijoje
„Lituanica“ laimėjo „Ambasadoriaus taurę 2013“
Į kasmetinę krepšinio šventę – „Ambasadoriaus taurė“ susirinko gausus būrys krepšinio gerbėjų ir entuziastų.
Anglijoje
Krepšinio turnyro „Ambasadoriaus taurė 2013“ finalas
Lietuvos kariuomenės dienos proga Lietuvos ambasada Londone kartu su Didžiosios Britanijos Krepšinio Lyga kviečia krepšinio aistruolius į finalinį kasmetinio krepšinio turnyro Londone „Ambasadoriaus Taurė 2013“ etapą.
ŽYMA
UNESCO