penktadienis, kovo 5 d.
Pramogos
Temzėje, rytų Londone pasirodęs banginis - nugaišo
Londono miesto gyventojus jau nuo savaitgalio stebino netikėtas reginys - Temzės atkarpoje netoli Dagenhamo plaukiojo banginis, kuriam net buvo suteiktas vardas - Hessy.
Aktualijos
Vyras bandė nužudyti kūdikį įmesdamas jį į upę, įtariamasis sulaikytas, vaikelis kritinės būklės
Kūdikis buvo rastas upėje Irwell, Radcliffe rajone, Didžiajame Mančesteryje, netrukus po 16:25 vakaro.
Vietovardžiai
Vienas katamaranas ir dvi upės
Kopiantys, plaukiantys, bėgantys, nardantys – visi, savo pomėgius pakylėjantys iki sportinių aukštumų, tam paprastai turi vieną paaiškinimą – tai noras išsivalyti galvą. Džeraldas Kauneckas šiam tikslui šiemet pasirinko katamaraną ir dvi upes – Selvėjų JAV ir Uriką Sibire.
Sveikata
Tamsioji cukraus pusė: kaip jis kenkia organizmui
Grynasis cukrus žmogaus organizmui nėra reikalingas, o per didelis jo kiekis – ir žalingas. Ypač rudenį, siaučiant peršalimo ligoms, geriau saldumynus keisti į sveikus, naudingų medžiagų turinčius produktus. Dažnai pabrėžiama, kad per didelis cukraus kiekis ir nuolatinis saldumynų vartojimas gali iššaukti net ir labai rimtas ligas. Kada cukraus būna per daug?
Pramogos
Populiariame prekybos tinkle - lietuviškos prekės
Socialiniuose tinkluose pradėjo sklisti nuotraukos, kuriose užfiksuota, kad lietuviškų skanumynų Londone galima nusipirkti ne tik specializuotose parduotuvėse.
Sveikata
Ką reiškia nuolatinis miego ir saldumynų norėjimas
Atšalus orui, o dienoms einant vis trumpyn, dažną iš mūsų pradeda kamuoti prasta nuotaika. Apie priežastis, kodėl keičiantis metų laikams gali pasireikšti vadinamasis sezoninis afektinis sutrikimas, ir apie priemones, padedančias jį įveikti, savo straipsnyje britų dienraštyje „The Guardian“ rašo mokslo ir sveikatos temų apžvalgininkas, Kembridžo universiteto neuropsichiatrijos tyrimų centro tyrėjas Davidas Coxas.
Kultūra
Paveldosaugininkai Belmonto užtvanką nori įtraukti į kultūros vertybių registrą
Dėl Vilniuje esančios avarinės būklės Belmonto užtvankos susikirto paveldosaugininkų ir Aplinkos ministerijos interesai. Ministerija nori ją griauti, siekdama palengvinti lašišų migraciją, tuo tarpu paveldosaugininkai teigia, kad tai kultūros vertybė.
Pasaulis
Vaikų mėgstamuose “Kinder” batonėliuose – sveikatai kenksmingos medžiagos
Vokietijos maisto kontrolės tarnyba paragino atšaukti iš prekybos populiarius „Kinder“ šokoladinius batonėlius, nes juose aptikta sveikatai pavojingų medžiagų. Atlikus tyrimus paaiškėjo, kad juose gali būti kancerogenų.
Gyvenimas
Marmurinis varškės pyragas
Jums reikės: 200 g sviesto, 250 g miltų, 225 g cukraus, 2 pak. vanilinio cukraus, 4 kiaušinių; 3 šaukštų tamsios kakavos, 750 g liesos varškės, 1 pakelio vanilinio pudingo miltelių ir trupučio druskos.
Pramogos
„Aldi“ parduotuvėse – salmonelioze užkrėstas šokoladas
Prekybos tinklas „Aldi“ atšaukė šokolado gaminių partiją, kai vienoje iš pakuočių aptikta salmonelių pėdsakų. Sveikatai pavojingų mikroorganizmų rasta tik vienos rūšies saldumynuose.
Lietuva
Į kavines savo tortus neštis draudžiama
Lietuvoje įsigaliojo įsakymas, kuris draudžia į kavines ir restoranus bei kitas maitinimo įstaigas neštis savo maistą. Nuo šiol į savo organizuojamas šventes žmonės nebegalės atsinešti tortų, mėsos bei žuvies patiekalų. Kaip tvirtino Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, būtent nuo šio ir panašaus savo maisto pastaruoju metu kilo daug apsinuodijimo maistu protrūkių, kuriems ir stengiamasi užkirsti kelią.
Gyvenimas
Saldu gardu – bet ar sveika?
Trauka saldumynams yra įgimtas dalykas, nes žmonijos istorija liudija, kad saldumynai apskritai buvo tapatinami su maistu. Saldus maistas teikia ir šiek tiek euforijos, nes gerą nuotaiką sukelia serotoninas, kuris susidaro smegenyse iš baltymų struktūros elemento triptofano. Triptofanas patenka į smegenis, nes jis priklauso nuo insulino, kurį gamina kasa, kai mes valgome angliavandenius, tai yra saldumynus, duoną, makaronus, bulves ir t. t.
ŽYMA
UPĖ