šeštadienis, spalio 24 d.
Aktualijos
Europos Sąjungos parama
Prezidentas G. Nausėda ragina kuo greičiau susitarti dėl ES ekonomikos gaivinimo fondo
Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda penktadienį paragino kuo skubiau susitarti dėl Europos Sąjungos biudžeto ir kuriamo ekonomikos gaivinimo fondo, ir pabrėžė būtinybę sudaryti vienodą galimybę jais pasinaudoti visoms valstybėms narėms.
Pasaulis
Europos Komisijos iniciatyva
Vakcinos nuo COVID-19 tyrimams surinkta 7,4 mlrd. eurų
Per pasaulio lyderių ir filantropų telekonferenciją pirmadienį buvo surinkta 7,4 mlrd. eurų vakcinos nuo koronaviruso ir jo gydymo moksliniams tyrimams, pranešė Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen.
Pasaulis
Koronavirusas
ES ne Bendrijos šalims skirs daugiau kaip 20 mlrd. eurų
Europos Sąjunga imasi įgyvendinti daugiau kaip 20 mlrd. eurų vertės pagalbos šalims partnerėms paketą „Team Europe“, skirtą kovai su naujojo koronaviruso pandemija ir jos padariniais, trečiadienį nurodė Bendrijos diplomatijos vadovas Josepas Borrellis.
Anglijoje
ES perspėja dėl laukiančių įtemptų derybų su Jungtine Karalyste po „Brexito“
Europos Komisijos pirmininkė Ursula von der Leyen trečiadienį perspėjo Jungtinę Karalystę, kad ji gali netekti laisvos prieigos prie Europos rinkos, jeigu atsisakys pratęsti derybas dėl partnerystės ateityje po 2020-ųjų metų.
Anglijoje
Europarlamentarai ragins Londoną po „Brexit“ gerbti ES piliečių teises
Europos Parlamentas (EP) ragins Londoną neatimti iš ES piliečių teisių gyventi ir dirbti Didžiojoje Britanijoje, kai ši šalis pasitrauks iš bloko, trečiadienį pranešė europarlamentarai.
Anglijoje
Leyen: JK labiau nei Europai svarbu, kad būtų greitai sudarytas prekybos susitarimas
Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen trečiadienį įspėjo, kad Jungtinė Karalystė nukentės labiau nei Bendrija, jeigu po „Brexit“ nebus greitai sudarytas naujas prekybos susitarimas.
Pasaulis
ES
Europos Komisija – prie starto linijos
Būsimųjų eurokomisarų laukia Europos Parlamento (EP) filtras. Ir tai nėra tik formalumas.
Anglijoje
U. von der Leyen: „Brexit“ nebus galas santykiams su JK
Būsimoji Europos Komisijos vadovė Ursula von der Leyen antradienį pareiškė, kad „Brexit“ taps naujų santykių tarp Europos Sąjungos ir Jungtinės Karalystės pradžia.
Pasaulis
K. Georgieva – susiskaldžiusios ES kandidatė į TVF vadoves
180 valstybių vienijančiam Tarptautiniam valiutos fondui (TVF), atsakingam už valstybių bendradarbiavimą vykdant pinigų ir valiutų kurso politiką ir turinčiam įrankius suteikti laikiną finansinę pagalbą, reikia tvirto lyderio. Juo, ES ministrų nuomone, turėtų tapti bulgarė Kristalina Georgieva.
Anglijoje
Vokiečių politikė: „Brexit“ gali būti vėl atidėtas, jei JK prireiks daugiau laiko
„Brexit“ gali būti vėl atidėtas, jei Londonui prireiks daugiau laiko parlamento pritarimui „skyrybų sutarčiai“ užsitikrinti, trečiadienį pareiškė kandidatė į Europos Komisijos (EK) pirmininkus Ursula von der Leyen.
Aktualijos
Į nusikalstamą gaujų veiklą įtraukiama vis daugiau vaikų
Policijos pareigūnai, mokytojai ir tėvai turėtų žinoti, kad visi vaikai, taip pat ir tie, kurie kilę iš pasiturinčių šeimų, turi didelę riziką tapti nusikaltėlių gaujų nariais, nelegaliai platinančiais narkotines medžiagas iš miestų į atokias gyvenamąsias vietoves.
Pramogos
Paaiškėjo slapta tiesa: Whitney Houston buvo tvirkinama artimo žmogaus
Whitney Houston vaikystėje galėjo tvirkinti jos pusseserė Dee Dee Warwick, įtaria dainininkės draugai, nusifilmavę dokumentiniame filme, kurio premjera įvyko ketvirtadienį Kanų kino festivalyje.
Aktualijos
JK sulaikyti lietuvius išnaudoję darbdaviai
Jungtinėje Karalystėje pareigūnai sulaikė asmenis, kurie įtariami priverstiniam darbui išnaudoję per 200 migrantų iš Vidurio ir Rytų Europos, tarp jų – ir lietuvius.
Pasaulis
Paauglė po 12 valandų darbo numirė ant scenos
Vlada Dzyuba buvo vos 14-os metų, ji gyveno Rusijoje, tačiau su modeliu agentūra buvo išvykusi pusei metų į Kiniją, kur dirbo modelio darbą. Namo, į gimtinę mergaitė daugiau nebegrįžo.
Pasaulis
Dukra savo tėvui pagimdė aštuonis vaikus
Tėvas du dešimtmečius nelaisvėje laikė savo dukrą ir beveik kasdien ją prievartaudavo. Moteris nuo savo tėvo pagimdė aštuonis vaikus.
Aktualijos
Vokietijos gynybos ministrei teko pakeisti lėktuvą
Vokietijos gynybos ministrės Ursulos von der Leyen vizitas Lietuvoje neapsiėjo be nesklandumų - dėl aptikto orlaivio gedimo antradienį ji negalėjo grįžti tuo pačiu lėktuvu, kuriuo atskrido.
Aktualijos
Vokietijos pažadas – Lietuva gali gyventi be baimės
Lietuva antradienį oficialiai pasveikino Vokietijos vadovaujamo tarptautinio NATO bataliono karius, kurie atsiųsti reaguojant į Rusijos grėsmę. Per ceremoniją Rukloje prezidentė Dalia Grybauskaitė sakė, kad tarptautinės pajėgos veiks kaip atgrasymo priemonė.
Aktualijos
Už „nulio valandų kontraktus” grės baudos
Pasak „Resoliution Foundation” atlikto tyrimo žmonės, dirbantys pagal „nulio valandų kontraktus”, per metus uždirba tūkstančiu svarų mažiau.
ŽYMA
URSULA VON DER LEYEN