trečiadienis, balandžio 14 d.
Pasaulis
Pasaulio prekybai pirmą kartą istorijoje vadovaus moteris iš Afrikos
Nigerietė Ngozi Okonjo-Iweala pirmadienį tapo pirmąja moterimi ir pirmuoju žmogumi iš Afrikos, paskirtu vadovauti sunkumų patiriančiai Pasaulio prekybos organizacijai (PPO). PPO
Verslas
Ciao, Mario. Bonjour, Christine
Ji vadovavo Prancūzijai per krizę, mėgino įtikinti Graikiją taupyti, o dabar stebi besiniaukiantį euro zonos dangų
Aktualijos
Permainos „Global Lithuanian Leaders“ – keičiasi vadovė
Pokyčiai tarptautinio profesionalų tinklo „Global Lithuanian Leaders“ (GLL) komandoje – už organizacijos vairo stoja patyrusi komunikacijos specialistė Aušra Kukelkaitė, ji pakeis šešerius metus organizacijai vadovavusią Kotryną Stankutę-Jaščemskienę.
Pramogos
Smaližiams ateina juodos dienos
Mėgstate šokoladą, sausainius ar kitus daug cukraus turinčius skanumynus? Jeigu nenorite gerokai paploninti savo piniginės, viską teks pamiršti.
Pasaulis
Verta suklusti, bus uždraustas daiktas, kurį naudojame kasdien
Praėjus beveik šešiems dešimtmečiams nuo dienos, kai mūsų namus ir gatves apšvietė halogeninės lemputės, šios nuo rugsėjo 1 d. galiausiai bus uždraustos naudoti ES šalyse. Dėl šios priežasties vartotojai visoje Europoje bus priversti pereiti prie labiau energiją tausojančių šviesos diodų (LED) lempučių.
Lietuva
Neapsiribojus alkoholiu, Lietuvoje vėl nauji draudimai, šį kartą - drastiški
Lietuvoje siūloma dar labiau sugriežtinti tabako prieinamumą – siūloma įteisinti vienodą cigarečių pakuotę, uždrausti demonstruoti jas parduotuvėse, neleisti rūkyti daugiabučių balkonuose, lauko kavinėse, paplūdimiuose ir kitose vietose.
Pramogos
Uždraus parduoti kačiukus ir šuniukus
Artimiausiuose Jungtinės Karalystės vyriausybės planuose – draudimas pardavinėti mažus kačiukus ir šuniukus gyvūnų parduotuvėse, norintiems įsigyti šių augintinių teks elgtis kitaip nei iki šiol.
Pramogos
Gyvenimas keisis iš esmės: bus uždrausti keli kasdien naudojami daiktai
Dėl vis didėjančios aplinkos taršos ir augančių plastiko šiukšlynų, ruošiamasi uždrausti ne tik plastikinius puodukus, lėkštutes, šiaudelius, bet ir vienkartines drėgnas servetėles.
Aktualijos
Naujiems vairuotojams JK – komendanto valanda
Vyriausybė paskelbė planus, kurie palies ne vieną vairuotoją. Dokumentuose teigiama, kad asmenys, kurie ką tik išsilaikė teises du metus, pereinamuoju laikotarpiu, negalės važinėti automobiliu sutemus.
Aktualijos
Britų parlamentarai ragina šalyje įvesti „latės mokestį“
Didžiosios Britanijos parlamentarai penktadienį paragino vyriausybę įvesti mokestį vienkartiniams kavos puodeliams ir nustatyti terminą iki 2023 metų, kad visi jie būtų perdirbami. Priešingu atveju siūloma juos visai uždrausti.
Lietuva
Seime dar vienas draudimas: už įsigytą dirbamą žemę mokėti grynaisiais nebebus galima
Seimas, antradienį svarstydamas vadinamąjį žemės įsigijimo saugiklių įstatymą, pritarė grupės „valstiečių“ frakcijos atstovų pataisai, pagal kurią dirbamos žemės pirkimo–pardavimo sandoriai ateityje turėtų būti vykdomi tik bankinių atsiskaitymų būdu.
Lietuva
Seimas žengė draudimų keliu: griežti įstatymai jau kitąmet
Seimo dauguma užsimojo pažaboti alkoholio vartojimą ir šių gėrimų reklamą. Dalį savo planų jiems jau pavyko įgyvendinti. Po ilgų ir karštų diskusijų Seimas priėmė alkoholio prekybą, vartojimą ir reklamą griežtinančius įstatymus.
Pasaulis
JAV baiminasi teroro išpuolių lėktuvuose
Siekdamos užkirsti kelią teroristų išpuoliams, elektroninių įtaisų orlaivių salonuose draudimą Jungtinės Amerikos Valstijos (JAV) gali nustatyti visiems tarptautiniams skrydžiams, kurie vyksta į Ameriką.
Lietuva
Kova su alkoholiu: nauji draudimai patiks ne visiems
Komerciniuose renginiuose alkoholį vartoti bus galima tik specialiose, specialiai atskirtose, zonose, o išlenkti taurę alkoholinio gėrimo nuo kitų metų bus leidžiama tik sulaukus 20-ies metų.
Pasaulis
Nauji draudimai „Galaxy Note 7” telefonų savininkams
Mobilusis telefonas keliaujantiems lėktuvais gali sukelti rimtų nepatogumų. Jau aštuonios oro linijų bendrovės įvairiose pasaulio šalyse paskelbė draudžiančios keleiviams į orlaivį įlipti, jeigu šis su savimi turi „Samsung Galaxy Note 7”.
Lietuva
Rugsėjo 1-oji Lietuvoje: šventė su draudimais
Šiandien Lietuvoje – šventė – rugsėjo 1-oji. Tai diena, kai visoje šalyje oficialiai prasideda mokslo metai. Gėlėmis nešini vaikai traukia į mokyklas, darželius.
Pasaulis
Europiečių planai: uždaryti mečetes ir uždrausti Koraną
Neapykanta musulmonams auga ir pasireiškia draudimais ne tik Prancūzijoje. Apie tai, kad islamą išpažįstančioms moterims būtų draudžiama dėvėti tradicinius musulmonių rūbus jau svarsto ir Norvegija bei Nyderlandai, o Vokietijoje atliktos apklausos rezultatai taip pat parodė, kad didelė dalis žmonių pritartų panašiems žingsniams.
Pramogos
Kas draudžiama Kinijoje?
Dažniausiai keliaudami į kitą šalį, nesvarbu ar keliaujame su kelionės vadovu, ar be jo, pasidomime tos šalies kultūra, jos tradicijomis, neretai net pasimokome pačių svarbiausių frazių lankomos valstybės kalba. „Tačiau kartais yra gerai susižinoti ir tai, ko toje šalyje nerasime“, – sako kelionių ekspertė Gabrielė Štaraitė.
ŽYMA
VADOVĖ